Karykaturadek – grudzień 2017

karykaturzysta poznań karykatury

Szczepan Sadurski i inni znani karykaturzyści eventowi z Karykatury.com w Poznaniu rysują często. Targi, imprezy firmowe w hotelach, firmowe Wigilie i innego rodzaju imprezy, na których rysujemy karykatury na żywo. W grudniu 2017 r. w Poznaniu też byliśmy, i to nie raz. Dlatego na nasz blog trafiały już zdjęcia wykonane w stolicy Wielkopolski. Jednak powyższe zdjęcie Karykaturadka z lotniska w Poznaniu jest wyjątkowe. Znakomicie ilustruje, jak dużo pracy mieliśmy w ostatnim miesiącu roku. Co chwila podróżowaliśmy po całej Polsce (o czym przeczytasz poniżej), nawet po kilka dni z rzędu nocując w hotelach.

W grudniu uświetniliśmy aż 20 imprez. Zdarzało się, że tego samego dnia w 3. miejscach Polski rysowało łącznie 5. karykaturzystów. Zdarzały się dni z dwiema imprezami – jedna po drugiej (na szczęście dwukrotnie udało się to połączyć). Niestety byli też zdecydowani klienci, którym musieliśmy odmówić. Jeden chciał nawet zapłacić sporo więcej niż zwykle, jednak nie było szans. Jak jest podpisana umowa – trzeba się z niej wywiązać. To przy okazji informacja dla tych, którzy nie wiedzieć czemu zwlekają z podpisaniem umowy, a tylko podpisanie umowy gwarantuje wykonanie usługi.

To wszystko pokazuje, że (niezależnie od jakości usługi oraz sumienności i doświadczenia) nasze ceny są rozsądne, a może nawet atrakcyjne, skoro tak dużo firm korzysta na usług Karykatury.com.

karykaturzysta Zakopane karykatury

Nasz karykaturzysta w grudniu znów odwiedził Zakopane. W tle charakterystyczny zarys góry Giewont.

Zaczniemy od Zakopanego, bo lubimy tu przyjeżdżać, szczególnie zimą. Karykatury rysowaliśmy na Wigilii firmowej w ekskluzywnym hotelu, tuż przy Krupówkach. Niestety jeszcze przed śniadaniem opuszczaliśmy hotel, aby zdążyć na autobus i na kolejną imprezę. Może innym razem będzie więcej czasu.

Odwiedziliśmy też firmę w Gliwicach, w której zorganizowano firmową Wigilię. Na szczęście są taksówki, więc udało się nie spóźnić na pociąg w obie strony. Były też inne imprezy w Zagłębiu, które uświetniliśmy.

W grudniu najwięcej razy rysowaliśmy w Warszawie lub blisko Warszawy. Firmowe Wigilie (Wilanów, Ochota, Śródmieście), do tego mikołajkowa impreza dla dzieci. Rysowaliśmy w hotelu w południowej Wielkopolsce i na stadionie we Wrocławiu (duża impreza firmowa).

Na jednej z firmowych Wigilii w centrum Poznania zorganizowanej dla 150. osób miało być 4 godziny rysowania, potem 5, skończyło się na 6-ciu godzinach – tylu było chętnych na wyjątkową karykaturę od znanego karykaturzysty. Organizator stanął na wysokości zadania czyli zrozumiał sytuację i nikogo chętnego nie zostawiliśmy bez dowcipnej karykatury. Gdyby nie kupiony wcześniej bilet na samolot z Poznania do Warszawy, nie byłoby szansy zdążyć na popołudniową imprezę kolejnego dnia, na Lubelszczyźnie. Wystarczyło na Okęciu wsiąść do swojego samochodu i ruszyć do Radzynia Podlaskiego. Na szczęście przed imprezą była jeszcze chwila na błyskawiczną wizytę na dziedzińcu Pałacu Potockich, więc pstryknęliśmy poniższe foto.

karykaturzysta Radzyń Podlaski karykatury

Radzyń Podlaski, pałac Potockich i Karykaturadek – maskotka Karykatury.com

W Szczecinie rysowaliśmy panie – klientki pewnego salonu z biżuterią. Były zachwycone – tym bardziej, że to były bardziej portrety niż karykatury. Panie są szczególnie uczulone na swój wygląd i rysując lepiej ich nie zbrzydzać, nie uwydatniać mankamentów urody, które zwykle starają się ukryć.

Odwiedziliśmy też Włocławek (niedawno tu byliśmy) i Łódź. Uff… w styczniu będzie już mniej podróży. Od listopada podpisujemy umowy na kolejny rok, głównie na początkowe miesiące. Niektóre firmy doskonale wiedzą, że dobrych karykaturzystów warto organizować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Bo im bliżej terminu imprezy – tym mniejsza szansa, że załatwi się dobrego karykaturzystę eventowego. Profesjonalny, doświadczony karykaturzysta podkreśli znaczenie eventu, który ma być eventem na określonym poziomie, o tym najlepsze firmy eventowe świetnie wiedzą.

Szczęścia i sukcesów w roku 2018 wszystkim klientom życzy serwis Karykatury.com. Do zobaczenia na kolejnej imprezie!

> Jak załatwić dobrego karykaturzystę na event