Karykaturadek – sierpień 2017

karykaturzysta Świebodzin lubuskie karykatury

W naszej comiesięcznej informacji podsumowujemy nasz kolejny pracowity miesiąc. Tym razem sierpień – miesiąc wakacyjny, ale oczywiście nie jest to miesiąc, w który najlepsi profesjonalni karykaturzyście eventowi się nudzą. Wręcz przeciwnie – w każdym miesiącu roku, także podczas wakacji,  mamy dużo pracy.

W sierpniu dwa razy odwiedziliśmy Ostrołękę. Także dwa razy byliśmy w województwie lubuskim, przemierzając samochodem pół tysiąca kilometrów w jedną stronę. Na górze maskotka Karykatury.com czyli Karykaturadek, sfotografowany przed słynną, ogromną figurą Chrystusa w Świebodzinie, woj. lubuskie.

Tak jak rok wcześniej, nasz karykaturzysta został zaproszony do Chorzel (północne Mazowsze, prawie warmińsko-mazurskie). Rysował tu mieszkańców, którzy odwiedzili piknik zorganizowany przez władze miasta. W tym dniu jadąc samochodem, naliczyliśmy po drodze ponad 30 bocianów! A przed piknikiem Karykaturadek został sfotografowany przed pomnikiem Tadeusza Kościuszko, w centrum Chorzel. Zdjęcie poniżej.

karykaturzysta Chorzele karykatury

Chorzele, pomnik Tadeusza Kościuszko i Karykaturadek

Rysowaliśmy też na imprezie koło Garwolina (Mazowsze) oraz w Warszawie. Na Mokotowie, w siedzibie znanego na całym świecie producenta m.in. telefonów komórkowych, karykatury powstawały na ekranie najnowszego modelu telefonu, który właśnie wchodzi na rynek. Ekran nieduży (to nie komputer, czy nawet tablet), karykatury były rysowane rysikiem (jest dołączony do telefonu), na standardowym oprogramowaniu telefonu. Powstało kilkadziesiąt 3-5 minutowych karykatur, których tworzenie każdy rysowany śledził na wielkim telewizorze-ekranie, dzięki podłączeniu do Wi-Fi. I oczywiście dzięki temu uśmiech nie znikał z rysowanych twarzy. Gdy karykatura była gotowa, wystarczyło wpisać swój adres e-mail i już po chwili mieć tę karykaturę w swojej skrzynce. Ciekawe ile osób pochwaliło się nią np. na Facebooku.

Na wrzesień mamy już szereg potwierdzonych imprez, ale pewnie będzie ich więcej, bo niemal codziennie dostajemy kolejne zapytania. Choć trwają jeszcze wakacje, nasi potencjalni klienci organizujący imprezy w różnych miejscach Polski, już szukają wysokiej klasy, szybko rysujących karykaturzystów eventowych na kolejne tegoroczne miesiące, włącznie z grudniem. To oznacza, że do końca roku nie brak pracy nie będziemy narzekać. I tysiące kolejnych osób będzie się śmiało na widok swojej karykatury.

Jeśli organizujesz imprezę i chcesz ją uatrakcyjnić o znakomitego karykaturzystę eventowego (lub kilku karykaturzystów, bo impreza duża i budżet też niemały) – przeczytaj naszą ofertę

karykaturzysta Sulęcin lubuskie karykatury

Zabytkowy kościół w Sulęcinie, woj. lubuskie

.
Wybrane wpisy z naszego bloga

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst