Radio Opole – rozmowa z Sadurskim

karykaturzysta opole

Radio Opole odnotowało przyjazd Szczepana Sadurskiego, szefa Karykatury.com na polsko-czeski V Weekend Humoru i Satyry. Ta doroczna impreza odbyła się w połowie sierpnia 2016 r. nad Jeziorem Nyskim w województwie opolskim.

„Po raz pierwszy jego uczestnikiem był Szczepan Sadurski – przewodniczący Partii Dobrego Humoru i współzałożyciel Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury. (…) Sadurski zasłynął przed laty rysunkiem, uznawanym już za kultowy, kiedy to dyrektor mówi do sekretarki: Proszę mnie połączyć z proletariuszami wszystkich krajów” – czytamy w internetowym serwisie Radia Opole.

– Po prostu rysuję to, co widzę. Nie dodaję do tego żadnej filozofii – powiedział o rysowanych przez siebie karykaturach Sadurski. Tekst zatytułowano „Szczepan Sadurski – najszybszy karykaturzysta świata, gościem V Weekendu Humoru i Satyry nad Jeziorem Nyskim”.

Tu link do strony, na której można też usłyszeć wypowiedź Szczepana Sadurskiego (link między tekstem a zdjęciami) oraz zobaczyć kilka zdjęć z tej imprezy.

Na ilustracji: Szczepan Sadurski, zdjęcie Doroty Kłonowskiej