Karykaturzysta na weselu – warto!

wesele atrakcje karykaturzysta na weselu atrakcja weselne atrakcje

ZrobSwojSlub.pl – blog o tematyce ślubno-weselnej, zainteresował się tematem coraz popularniejszej atrakcji weselnej w Polsce, jaką jest karykaturzysta na weselu. Właśnie ukazał się tam tekst „Karykaturzysta na weselu – czy warto?”, w formie krótkiego, lecz treściwego wywiadu z szefem Karykatury.com. Szczepan Sadurski wyjaśnia osobom niezorientowanym (a wciąż jest takich wiele, także w branży weselnej) czy i dlaczego profesjonalny karykaturzysta eventowy to świetna atrakcja na weselną uroczystość.

Fragmenty wypowiedzi karykaturzysty z wywiadu „Karykaturzysta na weselu – czy warto?”:

Wesela organizuje się m.in. po to, aby goście świetnie się bawili i na jeden wieczór zapomnieli o codziennych sprawach. Dlatego wiele atrakcji sprawdzonych na firmowych eventach i sprzyjających dobrej zabawie uczestników, sprawdza się także na weselach. Jak w każdej branży, a już na pewno w działaniach artystycznych, wiele zależy od tego, co artysta sobą reprezentuje, co może z siebie dać.

Karykaturzysta eventowy jest mobilny. Dojeżdża tam, gdzie jest potrzebny. Za jego pracę liczoną od liczby godzin płacą nie osoby rysowane, ale osoba lub firma która go zaprosiła. (…) Nie chodzi, aby zrobił efektowne karykatury (te można zamówić ze zdjęć wysłanych Internetem), ale priorytetem jest dobra zabawa uczestników eventu. Mają się dobrze bawić i śmiać. A tak nie będzie, jeśli karykaturzysta jedną karykaturę rysuje dłużej niż 5 minut, a wokół jest 20-osobowa kolejka ludzi, którzy się niecierpliwią.

Wykształcenie plastyczne też nie oznacza, że ktoś jest dobrym portrecistą lub karykaturzystą. Do perfekcji w sztuce karykatury, dochodzi się przez lata wytężonej pracy. Tego nie można nauczyć się w żadnej szkole. Trzeba mieć talent, kochać ten fach i wciąż się rozwijać. (…) 30 lat temu wraz z Erykiem Lipińskim i innymi karykaturzystami założyliśmy Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury, potem byłem w Zarządzie Głównym tej organizacji. Nadal ona istnieje, ale członkostwo nigdy nie oznaczało, że dostaje się jakiś „glejt” pomocny w wykonywaniu zawodu. Ten fach nie jest możliwy do artystycznego zweryfikowania. Ktoś jest dobry albo nie. Utrzymuje z tego rodzinę lub nie. Jak z aktorami czy muzykami.

> TU NASZA OFERTA

karykaturzysta na weselu atrakcje na wesele

Karykaturzysta na weselu – czyli ekspercki tekst szefa Karykatury.com w najnowszym numerze ogólnopolskiego Magazynu WESELE

karykaturadek podróże karykatury Polska karykaturzysta

Znakomity karykaturzysta na weselu – wybrane miejsca, w których byliśmy w ostatnim roku

.
Karykaturzysta na weselu – atrakcja na wesele? Nasze porady

Jeśli poważnie rozważasz podjęcie decyzji zatrudnienia karykaturzysty podczas wesela (to najczęstsza okazja prywatna, choć są też hucznie obchodzone urodziny, rocznice ślubu, poprawiny i inne okazje), najpierw odpowiedz sobie na pytanie, co jest dla ciebie najważniejsze. Czy duża liczba karykatur wykonanych podczas imprezy (bo będzie dużo gości), czy duże doświadczenie i poziom artystyczny karykaturzysty (efektowne, pracochłonne karykatury); może chcesz, aby artysta miał znane z mediów nazwisko (co dodatkowo uatrakcyjni uroczystość), a może po prostu chcesz zapłacić jak najmniej. Ostatniego rozwiązania raczej nie polecam, gdyż narażasz się na zatrudnienie amatora rysującego nie lepiej niż część gości wesela, a więc na wstyd przed wszystkimi. Oczywiście ideałem byłoby zatrudnienie znanego artysty, który rysuje błyskawicznie i jeszcze weźmie za to skromne wynagrodzenie. Ale z oczywistych względów jest to nierealne, bo cena ma wiele wspólnego z szeregiem innych spraw.
> Tu cały tekst

karykaturzysta na wesele

Znakomity karykaturzysta na weselu – w hotelu, pałacu, eleganckiej sali weselnej…

.
Karykaturzysta na weselu – Panna Młoda do dziś wspomina tę weselną atrakcję

– Na swoim weselu, które było już pięć lat temu, gościłam Ciebie jako karykaturzystę. I nic, absolutnie bym nie zmieniła! Widziałam, jak moi goście cieszą się z Twoich prac. Opowiadali, że jesteś bezbłędny. Uśmiechy i parsknięcia śmiechem są bezcenne! Jakiś hejter internetowy może powie, że Ci słodzę,  ale to prawda. Jak bym drugi raz robiła wesele, też bym Cię wynajęła! Karykaturzysta na weselu nie jest aż tak popularny, ale zdecydowanie polecam. To super atrakcja dla gości – dla pary młodej czas na weselu ucieka przez palce, a dla gości czasami potrafi się dłużyć. Karykaturzysta zdecydowanie umili czas gości na weselu i zapewni im świetną pamiątkę.
> Tu cały tekst