Karykaturzysta na imprezie firmowej

event karykatury na żywo karykaturzysta eventowy karykaturzysta na imprezę gazeta artykuł

Karykaturzysta na imprezę

Miesięcznik Świat Hoteli Wydawany przez BROG Marketing w numerze październik 2016, na całej stronie 36 opublikował ekspercki tekst Szczepana Sadurskiego zatytułowany „Karykaturzysta na imprezie firmowej”. Autor – znany karykaturzysta polski Szczepan Sadurski, szef serwisu Karykatury.com, radzi czytelnikom czasopisma, w tym organizatorom firmowych eventów, na co zwrócić uwagę szukając najlepszego karykaturzystę, który będzie rysował karykatury na żywo na firmowym evencie. Poniżej cały tekst.

Karykaturzysta na imprezę firmową

Organizatorzy eventów, szkoleń, konferencji, targów i innych imprez wciąż poszukują oryginalnych atrakcji, które spodobają się uczestnikom. Jedną z takich mało znanych atrakcji jest karykaturzysta. Radzimy, jak znaleźć najlepszego kandydata na taką imprezę.

Karykaturzysta to wyjątkowo rzadki zawód, choć liczba ofert w Internecie w pierwszej chwili może wskazywać, że jest inaczej. Najczęściej są to oferty tanich amatorów, co nawet laik rozpozna po przykładach ich produkcji. Jeśli chcemy, aby impreza w której uczestniczy eventowy karykaturzysta była udana i żeby organizator nie wstydził się zatrudnieniem amatora o skromnych możliwościach artystycznych, warto znaleźć jak najlepszego kandydata. Poniżej informacje, które pomogą w tym wyborze. Warto przeczytać, ponieważ zdarza się, że honoraria znanych profesjonalnych karykaturzystów oraz hobbystycznie rysujących amatorów różnią się niewiele.

karykatury wesele atrakcja weselna karykatury na żywo karykatura

Poszukiwany karykaturzysta na imprezę?

1. Szybkość rysowania

Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.

2. Wykonawca

Organizatorzy, dla których i tak cena najważniejsza, tego punktu nigdy nie biorą pod uwagę. Dla innych to naprawdę ważne, gdyż  świadczy m.in. o randze imprezy, bo im lepsi artyści – tym wyższy poziom imprezy. Można zatrudnić anonimowego, nieznanego zupełnie karykaturzystę, początkującego rysownika, kogoś przypadkowego co jakiś czas coś rysującego. Ale można też autora, którego sam podpis części gości imprezy coś mówi, bo znają go np. z prasy, z internetu, z ilustracji książkowych czy nawet wystąpień w stacjach telewizyjnych w roli eksperta od karykatury. O każdym popularnym karykaturzyście można znaleźć wiele informacji w Internecie, wystarczy poświecić na to chwilę czasu.

3. Poziom artystyczny

Efekt pracy czyli narysowana właśnie karykatura, to najlepsza wizytówka każdego karykaturzysty. Wystarczy popatrzeć i wszystko wiadomo. Szczególnie, jeśli rysunek zobaczy osoba z wykształceniem plastycznym albo osoba mająca po prostu dobry gust, poczucie smaku i widziała podobne obrazki różnych karykaturzystów. Jeśli dodamy do tego, że karykatura jest podobna do narysowanej osoby, w dodatku jest komiczna czyli wzbudza u oglądających uśmiech i sympatię – po prostu jest OK. A z tym bywa różnie.

4. Doświadczenie

Nie wierzmy w cuda. Do mistrzostwa dochodzi się latami pracy i wieloma tysiącami wykonanych rysunków. Po prostu ktoś jest fachowcem i profesjonalistą w tym zawodzie albo nie jest. Ale nie tylko chodzi o samo rysowanie. Po dużej liczbie imprez i latach pracy, podczas których karykaturzysta był w bardzo różnych, czasem niespodziewanych i stresujących sytuacjach, po prostu ma duże doświadczenie. Inaczej zachowujemy się podczas balu ludzi biznesu, inaczej na luźnej imprezie firmowej, inaczej na pikniku rodzinnym – dla doświadczonego karykaturzysty to oczywiste. Nawet wiedza na temat – z kim, w jakich okolicznościach i o czym można lub nie można zażartować – też świadczą o doświadczeniu karykaturzysty. I tego nikt mu nie zabierze. Ale można też współpracować z osobami „zielonymi”, którym wszystko trzeba wyjaśniać, a i tak nie ma pewności czy będzie tak, jak powinno.

5. Solidność

Cóż, nie można zapomnieć o imprezie ani się na nią spóźnić. Należy zachowywać się kulturalnie i adekwatnie do sytuacji, ubrać się odpowiednio do typu imprezy, nie pić alkoholu, nie przeklinać… Niektórzy organizatorzy imprez zatrudniający podwykonawców mieli z tym kłopoty, więc zdarza się, że temu tematowi poświęcają dodatkowy punkt umowy. Chcą się upewnić, że znów nie zatrudnią amatora. A właśnie, umowa. Jeśli dwie strony ją podpiszą, każdy wie co do niego należy. Wystarczy jej przestrzegać i zrobić swoje.

karykaturzysta na event karykatury na imprezie

Na zakończenie jeszcze taka informacja: najlepsi karykaturzyści eventowi zawsze mają zajętych szereg terminów, nawet z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Dlatego aby zatrudnić tego, na którym bardzo nam zależy, nie warto zwlekać z decyzją.

Tekst: Szczepan Sadurski
Stworzył kilkadziesiąt tysięcy karykatur na kilkuset imprezach, nie tylko w Polsce. W Nowym Jorku napisano, że jest „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Występuje w stacjach telewizyjnych jako ekspert od karykatury, jego rysunki można znaleźć w ogólnopolskiej prasie, książkach i podręcznikach.

 

Karykaturzysta na imprezę – wybrane wpisy z naszego bloga

Karykaturzysta – główna atrakcja wieczoru
Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.
>> Cały tekst

Pomysł na imprezy integracyjne
Miejsce w Polsce nie ma dla nas znaczenia. Może to być Warszawa, województwo mazowieckie lub dowolne miejsce Polski. Warto dołożyć co nieco na dojazd i nocleg, aby mieć świadomość zatrudnienia świetnego karykaturzysty eventowego. Po to, aby spotkanie integracyjne było jak najbardziej udane, a stworzone karykatury były wyjątkową pamiątką. Najczęściej wpasowujemy się w już istniejący scenariusz i pomysł imprezy integracyjnej.
>> Cały tekst

Atrakcje na jubileusz firmy:  karykaturzysta
Zatrudniają nas firmy eventowe czyli firmy, które organizacją takich uroczystości zajmują się od A do Z, ale także bezpośrednio firmy organizujące spotkania dla swoich pracowników lub kooperantów. Wiele firm nie ma świadomości, że możliwe jest zatrudnienie karykaturzystów eventowych. Jeśli już ktoś wpadnie na ten pomysł oraz bierze pod uwagę ewentualność zatrudnienia karykaturzysty – nie wie, czy to atrakcja która spodoba się  uczestnikom eventu.
>> Cały tekst

eventy firmowe warszawa atrakcje karykaturzysta

Karykatury w Centrum Handlowym
Nieduży, ale atrakcyjny dla klientów event, niekoniecznie zorganizowany z okazji wyjątkowego święta w kalendarzu, można zorganizować w oparciu o uznanego artystę i bynajmniej nie będzie to duża kwota, jak na taką atrakcję. Tymczasem firmy eventowe organizujące w centrach handlowych często robią eventy z jak największą liczbą tanich wykonawców. A może faktycznie osoby odwiedzający galerie handlowe tego właśnie oczekują – dużo jakichkolwiek atrakcji, na marnym poziomie?
>> Cały tekst

Karykaturzysta na imprezę firmową
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci dowcipnej karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.
>> Cały tekst

Wigilia firmowa z karykaturzystą
Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład wesoły portret (karykatura), który wykona doświadczony, znany polski karykaturzysta.
>> Cały tekst

Bal karnawałowy atrakcje: karykaturzysta
Bal karnawałowy uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy tego wieczora był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta eventowy świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.
>> Cały tekst

Tania fotobudka droższa od dobrego karykaturzysty
Profesjonalni karykaturzyści eventowi wciąż czekają na odkrycie eventowej branży, choć od dawna mają pracę i są sprawdzoną atrakcją każdej imprezy, niezależnie od ilości atrakcji działających obok.
>> Cały tekst

Karykatury na żywo karykaturzyści

Dobrej klasy karykaturzysta w kilka godzin zrobi  100 albo więcej takich karykatur

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?
Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – takie oferty lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.
>> Cały tekst

jubileusz firmy atrakcje

Karykaturzysta w Zakopanem. Nie tylko Krupówki
Każdy, kto choć raz odwiedził Zakopane i przeszedł się słynnymi Krupówkami, szczególnie jeśli nie było to w zimie, na pewno zwrócił uwagę na siedzących tu i rysujących artystów – portrecistów i karykaturzystów. Wiele osób wie, że jeśli Zakopane i karykaturzysta albo portrecista – to właśnie Krupówki. Pomimo tego, organizatorzy imprez organizowanych w zakopiańskich hotelach, na firmowe eventy nie szukają artystów ulicznych, ale stawiają na fachowców czyli szybko rysujących karykaturzystów eventowych, wielokrotnie sprawdzonych na podobnych imprezach. I wcale nie muszą to być artyści z Podhala czy nawet Krakowa.
>> Cały tekst

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy karykatury na żywo (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst

Wigilia firmowa 2017 atrakcje

Karykatury.com – karykatury na żywo rysujemy w całej Polsce. Profesjonalne rysowanie karykatur na żywo – atrakcje na event, wesele, imprezy firmowe. Najlepszy karykaturzysta na imprezę.

•  •  •
Osoby które tu były, szukały także: karykaturzysta na imprezę, karykatury na żywo, karykaturzysta na event, atrakcje na eventy, karykaturzysta do wynajęcia, dobry karykaturzysta, karykaturzysta na imprezy, karykaturzysta na żywo, rysownik karykaturzysta, rysowanie karykatur warszaw, karykaturzysta na imprezę, atrakcje na event, malowanie karykatur, profesjonalny karykaturzysta, karykaturzysta eventowy, rysowanie karykatur, rysownik karykatur, najlepsze karykatury.