Ile kosztuje karykaturzysta na event

karykaturzysta sylwester atrakcje na event

Cała masa organizatorów imprez, a nawet agencji eventowych, wciąż nie ma pojęcia ile kosztuje karykaturzysta na event. Często wydaje im się, że profesjonalny karykaturzysta powinien zarabiać podobną kwotę do hostessy, która ma być zgrabna, umalowana, ładnie się uśmiechać – i to wystarczy. Ze zrozumiałych względów, karykaturzyści na swoich stronach internetowych nie podają konkretnych cen. Bo konkretna wycena jest zależna od szeregu czynników

Także karykatury.com nie podają do publicznej wiadomości konkretnych stawek, więc o każdą konkretną cenę usługi, w konkretnym dniu i konkretnym miejscu Polski (do której dojdą nieuniknione koszta, np. dojazd), trzeba się pytać e-mailem.

Jeśli chcesz otrzymać precyzyjną wycenę

Dlatego aby wszystko przyspieszyć, poniżej kilka punktów, na które potencjalny klient Karykatury.com powinien odpowiedzieć, jeśli chce szybko otrzymać odpowiedź wraz z precyzyjną wyceną. A przy okazji otrzymać ewentualne rady i sugestie związane z karykaturzystą na tej konkretnej imprezie.

Jakich informacji potrzebujemy?

1) Data imprezy i pora dnia (np. wieczór)
2) Miejsce imprezy (miejscowość).
3) Rodzaj imprezy, liczba uczestników.
4) Przez ile godzin (wstępnie) będzie potrzebny karykaturzysta.
5) Podaj nazwę firmy i numer swojego telefonu (nie odpowiadamy na zapytania anonimowe).
6) Ewentualnie też inne informacje i pytania.

Jeśli tych informacji nie mamy – nie otrzymasz konkretnej wyceny. Szczególnie jeśli nie wiesz, kiedy i gdzie ma się odbyć impreza. Chyba, że interesuje cię jedynie ogólnikowa kwota, taka mniej-więcej.

Dlaczego cena liczona jest od godziny?

Nigdy nie uzależniamy kwoty ceny usługi od liczby gości na imprezie, ani od rzeczywiście wykonanych karykatur (zresztą tego nigdy z góry nie można określić). Z prostej przyczyny (choć to tylko jeden z powodów): zawsze jest to sporo drożej, niż gdybyśmy (jak zawsze) liczyli od liczby godzin pracy. No, chyba że chcesz być pierwszy, któremu zależy, aby zapłacić jak najwięcej.

karykaturzysta na wesele karykatury atrakcje na firmowy event

Karykaturzysta eventowy umie liczyć

Zdarza się, że organizator imprezy karykaturzystę ma za idiotę. Sądzi, że po odjęciu kwoty za dojazd karykaturzysta eventowy zadowoli się zarobkiem rzędu… 2-3 złotych za jedną karykaturę. Czyli aż 10 razy taniej niż za wykonanie jednej karykatury biorą karykaturzyści uliczni. Naprawdę sądzisz, że taka kwota zadowoli profesjonalnego karykaturzystę eventowego? Taka kwota nie zadowoli nawet totalnego amatora! Karykaturzysta też chciałby kupić benzynę, bilet na pociąg albo wynająć pokój w hotelu np. za 20% wartości, ale chyba nie sądzisz, że ktoś się na to zgodzi?

Jak kalkulować cenę?

Jeśli chcesz do wysokości stawki za usługę karykaturzysty podejść rozsądnie, należałoby przyjąć stawkę 10 zł (absolutne minimum) lub 15 zł za karykaturę (po przeliczeniu: szybkość rysowania i kwota za godzinę rysowania). Choć przy niedużych eventach, gdzie jest do narysowania 20-30 osób kwota wykonania jednej karykatury na pewno będzie większa. Choćby dlatego, że karykaturzysta musi dojechać na (zdarza się, że kilkaset kilometrów w jedną stronę), a benzyna kosztuje tyle samo, niezależnie od tego czy na imprezie będzie 20 czy 200 osób.

Zakładając, że karykaturzysta uliczny za wykonanie jednej karykatury bierze 30 złotych, a na twojej imprezie będzie np. 30 uczestników – musiałbyś mu zapłacić 900 zł plus koszt dojazdu. No i nie masz pewności, czy znajdziesz w Internecie karykaturzystę ulicznego, w dodatku takiego, który miałby ochotę przemieścić się w inne miejsce Polski. Dlatego powinieneś szukać profesjonalnych karykaturzystów eventowych. Może nie uwierzysz, ale niektórzy rysują kilka razy szybciej niż uliczni. Czyli w godzinę narysują np. 5 razy więcej osób (zrobią 5 raz więcej karykatur).

Powyższe informacje jasno pokazują, że nie powinieneś się dziwić, jeśli za zrobienie karykatur na imprezie w której uczestniczy ok. 30 osób, profesjonalny karykaturzysta eventowy chce np. 1000 zł. Chyba, że chcesz aby te karykatury wykonał  amator, a osoby narysowane nie muszą być zadowolone z wykonanych karykatur – wtedy szukasz tanich karykaturzystów czyli amatorów. Powinieneś też wiedzieć, że w Internecie KAŻDY jest profesjonalistą – tak przynajmniej o sobie pisze na stronie www.

atrakcja na event karykaturzysta karykatury na żywo rysowanie karykatur

Tak czy owak, karykaturzysta rysujący na imprezie jest tańszy niż ten, który rysuje na ulicy – jeśli porównamy rzeczywistą kwotę, jaką trzeba zapłacić za jedną karykaturę. Nawet jeśli jest artystą znanym z mediów. To chyba dobra informacja? Ale są i tacy, dla których to wciąż DROGO.

Powyższa kwota jest adekwatna w przypadku profesjonalnego karykaturzysty eventowego. Takiego, który od lat rysuje na przynajmniej kilku imprezach miesięcznie, do tego jest dobry, doświadczony, ma renomę. Oczywiście są też sprawy, które mogą zmniejszyć lub powiększyć tę kwotę. Karykaturzysta jest znany z mediów (część uczestników imprezy zna jego twórczość lub twarz z TV, coś o nim słyszało, kojarzy). Może karykaturzysta musi przejechać kilkaset kilometrów, może trzeba mu też opłacić nocleg (lub zwrócić koszt tego noclegu). Może organizator decyduje się na jakieś dodatkowe, ponadstandardowe opcje.

Generalnie, jak już wiesz, u karykaturzystów eventowych cena jest zależna nie od ilości wykonanych karykatur, ale od czasu pracy (liczby godzin rysowania). Jeśli na imprezie ma być dużo gości, karykaturzysta powinien być szybki (2 do 5 minut na jedną karykaturę). Można też zatrudnić więcej niż jednego karykaturzystę (jak zwykle Karykatury.com doradzają w takich sprawach). Bo jeden, nawet najszybszy karykaturzysta i 500 uczestników eventu, to raczej nienajlepszy pomysł. Nawet gdy na evencie jest wiele atrakcji i wydaje ci się, że w związku z tym „będzie się nudził” – zdecydowanie jesteś w błędzie. Chyba, że planujesz kiepską imprezę, na której będą same smutasy.

karykaturadek podróże karykatury Polska karykaturzysta firmowy event atrakcje na event impreza firmowa

Karykatury.com – karykaturzyści, których znasz z prasy i TV. Rysujemy na eventach w całej Polsce

Bezpośrednio czy przez agencję?

Nie wiemy ile do naszej kwoty zawsze dodaje sobie agencja eventowa. Odnosimy wrażenie, że niektórzy po to szukają jak najtańszych amatorów rysujących karykatury, aby jak największa kwota pozostała w agencji. Wiedzą o tym firmy organizujące własne imprezy, dla własnych pracowników, więc coraz częściej zgłaszają się do nas bezpośrednio. Możliwe, że za taką samą lub mniejszą kwotę wynajmą profesjonalistę z Karykatury.com lub amatora zatrudnionego przez agencję eventową jako pośrednika. Uczestnicy eventu na którym rysuje profesjonalista, na pewno są bardziej zadowoleni (bo karykatura od amatora lub od profesjonalisty, to bardzo duża różnica), a o to przecież chodzi, prawda?

karykaturzysta karykatury

Szczepan Sadurski, nazwany w Nowym Jorku jednym z najszybszych karykaturzystów świata

Reasumując

W karykatury.com nie wiemy, jakie są wyobrażenia odnośnie cen za usługę karykaturzysty, rysującego karykatury na żywo na imprezie. Na pewno każdy chciałby zapłacić za usługę jak najmniej, a przy okazji aby ten „jak najtańszy” karykaturzysta był wysokiej klasy profesjonalistą, jednak tego pogodzić się nie da.

Jedno jest pewne, klasa, talent i doświadczenie karykaturzysty, poziom artystyczny tego co robi – to rzecz podstawowa. Dopiero wtedy klient powinien brać pod uwagę cenę jaką ma zapłacić i kilka innych spraw. Jeśli zacznie od ceny i będzie szukać najtańszego wykonawcy – najprawdopodobniej będzie rozczarowany. Dlatego każdemu mówimy: najlepsze firmy zatrudniają najlepszych karykaturzystów.

Jeśli organizując event chcesz oszczędzić, to na pewno nie na karykaturzyście. Nieduża różnica honorarium amatora oraz profesjonalnego karykaturzysty eventowego nie powinna decydować o tym, aby zdecydować się na zatrudnienie kiepskiego autora.

Tekst: (c) Karykatury.com

> Tu informacja, jak zaprosić fachowca

 

karykatura karykatury karykaturzysta atrakcje na event impreza firmowa

Atrakcja na event? Doświadczony, szybki karykaturzysta eventowy

Karykaturzysta na imprezę – wybrane wpisy z naszego bloga

Karykaturzysta – główna atrakcja wieczoru
Różnego rodzaju mniejsze eventy, niekoniecznie organizowane są przez firmy eventowe. Często organizują je firmy dla siebie – dla swoich pracowników, dla kontrahentów. To one decydują o wszystkim, a wybór konkretnego karykaturzysty jako atrakcji wieczoru, w większości jest świadomy i nieprzypadkowy. Firma nie zatrudnia więc amatora tylko dlatego, bo był powiedzmy 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego.
>> Cały tekst

Pomysł na imprezy integracyjne
Miejsce w Polsce nie ma dla nas znaczenia. Może to być Warszawa, województwo mazowieckie lub dowolne miejsce Polski. Warto dołożyć co nieco na dojazd i nocleg, aby mieć świadomość zatrudnienia świetnego karykaturzysty eventowego. Po to, aby spotkanie integracyjne było jak najbardziej udane, a stworzone karykatury były wyjątkową pamiątką. Najczęściej wpasowujemy się w już istniejący scenariusz i pomysł imprezy integracyjnej.
>> Cały tekst

Atrakcje na jubileusz firmy:  karykaturzysta
Zatrudniają nas firmy eventowe czyli firmy, które organizacją takich uroczystości zajmują się od A do Z, ale także bezpośrednio firmy organizujące spotkania dla swoich pracowników lub kooperantów. Wiele firm nie ma świadomości, że możliwe jest zatrudnienie karykaturzystów eventowych. Jeśli już ktoś wpadnie na ten pomysł oraz bierze pod uwagę ewentualność zatrudnienia karykaturzysty – nie wie, czy to atrakcja która spodoba się  uczestnikom eventu.
>> Cały tekst

eventy firmowe warszawa atrakcje karykaturzysta

Karykatury w Centrum Handlowym
Nieduży, ale atrakcyjny dla klientów event, niekoniecznie zorganizowany z okazji wyjątkowego święta w kalendarzu, można zorganizować w oparciu o uznanego artystę i bynajmniej nie będzie to duża kwota, jak na taką atrakcję. Tymczasem firmy eventowe organizujące w centrach handlowych często robią eventy z jak największą liczbą tanich wykonawców. A może faktycznie osoby odwiedzający galerie handlowe tego właśnie oczekują – dużo jakichkolwiek atrakcji, na marnym poziomie?
>> Cały tekst

Karykaturzysta na imprezie firmowej
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.
>> Cały tekst

Wigilia firmowa z karykaturzystą
Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład w postaci wesołego portretu (karykatury), którą wykona doświadczony, znany polski karykaturzysta.
>> Cały tekst

Bal karnawałowy atrakcje: karykaturzysta
Bal karnawałowy uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.
>> Cały tekst

Tania fotobudka droższa od dobrego karykaturzysty
Profesjonalni karykaturzyści eventowi wciąż czekają na odkrycie eventowej branży, choć od dawna mają pracę i są sprawdzoną atrakcją każdej imprezy, niezależnie od ilości atrakcji działających obok.
>> Cały tekst

Karykatury na żywo karykaturzyści

Dobrej klasy karykaturzysta w kilka godzin zrobi  100 albo więcej takich karykatur

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?
Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepszy pomysł. Jeśli karykaturzysta – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości Twojego wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie. > Cały tekst

jubileusz firmy atrakcje

Karykaturzysta w Zakopanem. Nie tylko Krupówki
Każdy, kto choć raz odwiedził Zakopane i przeszedł się słynnymi Krupówkami, szczególnie jeśli nie było to w zimie, na pewno zwrócił uwagę na siedzących tu i rysujących artystów – portrecistów i karykaturzystów. Wiele osób wie, że jeśli Zakopane i karykaturzysta albo portrecista – to właśnie Krupówki. Pomimo tego, organizatorzy imprez organizowanych w zakopiańskich hotelach, na firmowe eventy nie szukają artystów ulicznych, ale stawiają na fachowców czyli szybko rysujących karykaturzystów eventowych, wielokrotnie sprawdzonych na podobnych imprezach. I wcale nie muszą to być artyści z Podhala czy nawet Krakowa.
>> Cały tekst

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst