Karykaturadek – wrzesień 2017

karykaturzysta Lądek-Zdrój karykatury

Dla karykaturzystów eventowych z Karykatury.com wrzesień był wyjątkowo pracowity. Kilkanaście imprez oznacza, że co 2 dni gdzieś w Polsce rysowaliśmy karykatury. Głównie te na kartonikach, ale też i cyfrowe – rysowane rysikiem na ekranie telefonu.

Dwukrotnie, w dodatku w jednym tygodniu, odwiedziliśmy Gdańsk. Nasza ekipa rysowała na uroczystym 25-leciu pewnej firmy koło Dębicy (Małopolska) oraz na 2-dniowym szkoleniu w hotelu w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Kilka razy rysowaliśmy karykatury na imprezach w Warszawie (od jednego do trzech karykaturzystów na evencie), zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami.

Dwukrotnie byliśmy pod Warszawą (m.in. piknik organizowany przez Urząd Miasta). Znów byliśmy w mieście Kopernika – Toruniu, tym razem na spotkaniu biznesowym firmy z branży motoryzacyjnej, zorganizowanym w jednym z hoteli (do dziś wspominamy wyśmienity tort orzechowy). Karykatury rysowaliśmy koło Biskupina (woj. kujawsko-pomorskie) w ekskluzywnym ośrodku wypoczynkowym.

karykaturzysta Tarnów karykatury

Tarnów. Karykaturadek przed budynkiem ratusza

Odwiedziliśmy Kotlinę Kłodzką (woj. dolnośląskie), przez chwilę przejeżdżając przez Czechy, aby dojechać na miejsce eventu. Karykatury rysowaliśmy też na imprezie o charakterze targowym koło Radomia, a także na imprezie w hotelu w Kielcach.

Jak zwykle podróżom towarzyszy Karykaturadek – nasza maskotka czyli uśmiechnięty klaun. Fotografujemy go w odwiedzanych miejscach. Na górze Karykaturadek w Lądku Zdroju (Kotlina Kłodzka), przed zakładem przyrodoleczniczym Wojciech – najbardziej okazałym budynkiem w tym uzdrowisku.

• • •
Październik też zapowiada się pracowicie. Cieszymy się, że lubicie dowcipne, profesjonalnie wykonane karykatury. I cieszymy się, że możemy Wam sprawiać radość, a wykonane przez nas karykatury na długo będą miła pamiątką i wspomnieniem po spotkaniu.

> Jak zamówić karykaturzystę na imprezę

karykaturzysta Kruszwica karykatury

Mysia Wieża w Kruszwicy nad jeziorem Gopło, gdzie niegdyś podobno myszy zjadły króla Popiela

.
Wybrane wpisy z naszego bloga

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

10 rekwizytów, które najczęściej pojawiają się na karykaturach
Postanowiłem zrobić oryginalne podsumowanie. Może ono wiele powiedzieć o bohaterach karykatur, które wykonuję na zamówienie oraz czasach, w których żyjemy. Jak myślisz, co najczęściej pojawia się na rysowanych karykaturach, oprócz oczywiście twarzy i postaci bohatera karykatury? Zdecydowanym zwycięzcą zestawienia jest…
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst