Czy karykaturzysta to atrakcja na event?

atrakcja na event karykaturzysta rysuje karykatury na żywo rysowanie karykatur

Nowa atrakcja na event. Może karykaturzysta?

Wciąż jest duża liczba organizatorów eventów i różnego rodzaju imprez firmowych, którzy dotychczas nie zatrudniali karykaturzystów. Nie wiedzą czy karykaturzysta na imprezie to atrakcja, która spodoba się uczestnikom organizowanej przez nich imprezy. Jak zwykle, można zrobić imprezę z wielokrotnie sprawdzonymi atrakcjami, ale też można szukać czegoś nowego.

Dla tych, którzy rozważają opcję „karykaturzysta”, przygotowaliśmy niniejszy tekst. Jako firma, która w minionych kilkunastu latach zapewniła karykaturzystów na ponad 500 imprezach, której karykaturzyści zrobili ponad 50 tysięcy karykatur na żywo, nie będziemy namawiać do współpracy koniecznie z nami. To klient ma podjąć świadomy wybór, spośród karykaturzystów informujących w Internecie o świadczeniu takich usługi. To klient będzie ponosić konsekwencje nieodpowiedniego wyboru. Jeśli przygotowujesz event i zastanawiasz się czy zatrudnić dobrej klasy karykaturzystę eventowego – niżej nasze podpowiedzi.

Karykatury na żywo karykaturzyści

Jaki karykaturzysta najlepszy na event

1. Decyzja
To, czy uczestnicy imprezy dobrze będą wspominać udział karykaturzysty i z ochotą oglądać swoje karykatury po powrocie do domów, zależy od Ciebie. Od organizatora imprezy, który zatrudnił profesjonalnego karykaturzystę eventowego lub plastyka-amatora. Od dobrej lub złej decyzji. To już wiesz ze wstępu, ale jeszcze raz podkreślamy.

2. Finanse
Jedną z najważniejszych rzeczy, które mają wpływ na decyzję jest kwota, jaką zamierzasz wydać. Pamiętaj jednak, że im mniejsze zapłacisz honorarium – tym gorsza to będzie decyzja. Może kiedyś słyszałeś, że karykaturzysta wziął skromną kwotę i rysował przez całą imprezę. Postaraj się jednak pomyśleć rozsądnie. Czy zawsze kupujesz lichej jakości towar, który bardzo szybko będzie do wyrzucenia? Jeśli niska jakość i niska cena Cię nie przerażają – zatrudnij amatora, który nie umie rysować, rysuje zaledwie kilka „potworków” w godzinę, a po imprezie na pewno powiesz: Już nigdy żadnego karykaturzysty! Szkoda, bo już nigdy nie dowiesz się, jaka to atrakcja, w wykonaniu profesjonalistów.

Nawet jeśli wysyłasz zapytania do kilku karykaturzystów – najtańsze, okazjonalnie niskie oferty odrzuć. Bo niska cena, to niska jakość. Lecz równocześnie – podobne ceny usługi wcale nie oznaczają, że poziom artystyczny karykatur będzie podobny. Na Twoją decyzję winny mieć wpływ także inne czynniki.

I jeszcze coś, szczególnie jeśli nie musisz liczyć każdej złotówki, ale chcesz aby na Twojej imprezie rysował świetny fachowiec. Ma akurat wolny termin który Cię interesuje i może dojechać nawet kilkaset kilometrów? Te średnio kilkanaście procent więcej do honorarium (koszt dojazdu, czasem też noclegu) to nieduża różnica. Szczególnie, jeśli karykaturzysta jest znany i rysuje bardzo szybko, więc zrobi tyle karykatur, co trzech innych karykaturzystów w tym samym czasie.

3. Przykłady
Na stronie www karykaturzysty zwykle można znaleźć przykłady jego twórczości. Jeśli ktoś obok oferty rysowania karykatur na żywo prezentuje efektowne, pracochłonne karykatury wykonane w ciszy pracowni – jest oczywiste, że na imprezie takich nie zrobi. Jest też niebezpieczeństwo, że część przykładów ze strony www niekoniecznie oddaje to, co w wykonaniu karykaturzysty zobaczysz na imprezie. Ale ogólnie przyjmijmy, że to co widzimy na www – to mniej więcej przykłady „imprezowych”, kilkuminutowych karykatur.

4. Szybkość rysowania
Organizujesz imprezę na której będzie spora ilość osób? Najlepiej zatrudnić profesjonalnego karykaturzystę eventowego, który rysuje szybko. Co z tego, że karykaturzysta oferuje wykonanie jednej karykatury w 20, kilkanaście, czy nawet 10 minut? Ile wykona w godzinę i podczas całej imprezy, łatwo policzyć. A Tobie, organizatorowi imprezy, zależy aby jak najwięcej uczestników imprezy wróciło do domów z fajną pamiątką. Ale możesz też wybrać ofertę tego, który rysuje „pięknie” i powoli, jeśli uczestnicy Twojej imprezy mają cierpliwość w pozowaniu. A na evencie najczęściej każdy chciałby się bawić, uczestniczyć w nim. Wyłączenie się na kwadrans z eventu – to mnóstwo czasu, czekanie w kolejce przez godzinę – dwie na swoją kolej do karykaturzysty, to już tragedia.

5. Doświadczenie
Karykaturzysta karykaturzyście nie równy, i to pod wieloma względami. Postaraj dowiedzieć się czegoś o potencjalnym twórcy karykatur na Twojej imprezie, który właśnie przesłał ofertę. O tych znanych bez trudu znajdziesz wiele informacji w sieci, nie tylko tylko autopromocyjnych.

6. Profesjonalizm
Ten zdobywa się latami i można rozpoznać już od pierwszej chwili, od pierwszego kontaktu z karykaturzystą. Jeśli już na początku coś się nie zgadza, istnieje niebezpieczeństwo, że podczas imprezy nie będzie najlepiej. Ewentualne spóźnienie lub odwołanie uczestnictwa w ostatniej chwili, picie alkoholu, niekulturalne zachowanie, nieumiejętność dostosowania się do charaktery imprezy, nieodpowiedni strój, niemożność wystawienia rachunku lub faktury, dziwne tłumaczenia, i tak dalej. To szereg spraw nie związanych z rysowaniem karykatur, ale ważnych i świadczących o profesjonalizmie lub jego braku.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogły w odpowiedzi na pytanie, czy zatrudnić karykaturzystę na event. A jeśli tak – co brać pod uwagę kierując się wyborem najbardziej odpowiedniego kandydata, który będzie rysować na Twojej imprezie.

Podsumowanie – czyli co zrobić, aby nie było wpadki

atrakcje na eventy firmowe karykatura karykatury karykaturzysta

Podstawowym kryterium wyboru nie powinna być niska cena, ale zatrudnienie profesjonalisty (punkty 3 do 6), oczywiście najlepiej jeśli oferuje rozsądna cenę. Osobę z dużym doświadczeniem i najlepiej znaną, o której można przeczytać informacje nie tylko na jego własnej stronie www. Karykaturzystę rysującego podobne karykatury (wesołe portrety) zawodowo od dawna, nie tylko od czasu do czasu. Specjalizującego się w tej profesji, sprawnego nie tylko artystycznie, ale też manualnie czyli rysującego szybko. Na przykład jedną karykaturę nie dłużej niż 5 minut (chyba, że chcemy mniej karykatur, ale bardziej „dopracowanych” – jeśli uczestników eventu jest mało). Krótko mówiąc, artystę nieprzypadkowego i na pewno nie amatora.

Jeśli znajdziesz i zatrudnisz kogoś takiego, zobaczysz reakcje narysowanych osób oraz efekt (wesołe, podobne karykatury) – od teraz będziesz wiedział, że to znakomita atrakcja na poprawę humoru uczestników każdej imprezy. Ta atrakcja na event warta jest rozważenia.

Tekst: (c) Karykatury.com