Nasza lista przebojów list-gru 2016

karykatury na żywo karykatury ze zdjęć

W listopadzie 2016 r. na blogu Karykatury.com ukazało się 11 wpisów, a w grudniu 9. Razem 20 wpisów. Mogło być więcej, ale nie chcemy was bombardować informacjami o tak niszowej działalności artystycznej, jaką jest sztuka karykatury. Ponieważ fanom karykatury oraz naszym klientom wiele wpisów mogło umknąć, poniżej fragmenty wraz z linkami do 10. najciekawszych naszym zdaniem informacji z ostatnich dwóch miesięcy. Najogólniej, są to informacje na temat dwóch usług, które głównie wykonujemy: karykaturzyści na imprezę rysujący karykatury na żywo oraz karykatury ze zdjęć na prezent.

Karykaturzyści na imprezę

1. Karykaturzysta na imprezie firmowej
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę.
>> Cały tekst

2. Wigilia firmowa z karykaturzystą
Te dosyć kameralne spotkania organizowane są w firmach i biurach, ale często też w restauracjach i innych lokalach poza siedzibą firmy. Mają być polskie, świąteczne potrawy i wigilijna, prawie rodzinna atmosfera. Warto zadbać o dodatkową atrakcję oraz… o wyjątkowy prezent dla każdego. Na przykład w postaci wesołego portretu (karykatury), którą wykona doświadczony, znany polski karykaturzysta.
>> Cały tekst

3. Bal karnawałowy atrakcje: karykaturzysta
Bal karnawałowy uzupełniony o karykaturzystę w pierwszej chwili może się wydać dziwnym pomysłem. Ale tylko w pierwszej chwili. Przecież organizujemy bal nie tylko po to, aby tańczyć. Po to, aby zapewnić uczestnikom dobrą rozrywkę, aby każdy był zadowolony i uśmiechnięty. Dobry karykaturzysta świetnie wpisuje się w te założenia organizatorów bali karnawałowych. Błyskawicznie stworzone przez niego podobizny są w stanie rozweselić każdego ponuraka, wprawiają w dobry humor nie tylko osobę narysowaną.
>> Cały tekst

4. Tania fotobudka droższa od dobrego karykaturzysty
Profesjonalni karykaturzyści eventowi wciąż czekają na odkrycie eventowej branży, choć od dawna mają pracę i są sprawdzoną atrakcją każdej imprezy, niezależnie od ilości atrakcji działających obok.
>> Cały tekst

5. Poradnik. Atrakcje na wesele – pomysły, ceny
Wyszukaliśmy dla Państwa zestaw bardziej lub mniej popularnych (ale interesujących) atrakcji na wesela w Polsce. Korzystaliśmy z różnych stron www z  ofertami, przeczytaliśmy trochę komentarzy Internautów. Część popularnych atrakcji można załatwić na miejscu (ktoś oferuje usługę blisko miejsca, miasta w którym będzie wesele, więc nie dojdą koszta dojazdu) albo…
>> Cały tekst

karykatury ze zdjęć karykatura na prezent

Karykatury ze zdjęć

6. Obalamy stereotypy o pracy karykaturzysty
Już wiesz, że karykatura powstająca przez szereg kolejnych dni, to bajeczka. Wykonanie przeciętnej karykatury zajmuje 2 godziny i jak już siadam, to po 2 godzinach jest gotowa. Niektórym się wydaje, że jeśli po 15 minutach, w najlepszym momencie, zrobię sobie przerwę, zajmę się skanowaniem i obróbką skanu w programie graficznym, wysyłką do klienta i czekaniem na odpowiedź (zwykle od kilku godzin do 2 dni) oraz na rozmowę telefoniczną z klientem, czas pracy NIE ulegnie wydłużeniu.
>> Cały tekst

7. Karykatura na prezent ślubny, dla rodziców, świadków
Jeśli na planszy są młodzi oraz ich rodzie (czyli cztery osoby), najczęściej tematem karykatury jest uroczystość ślubna. Państwo młodzi są w ślubnych strojach, a ich rodzice również są w strojach odświętnych. Przyszły teść winien być narysowany / namalowany w garniturze (pod szyją krawat lub mucha), a przyszła teściowa w eleganckiej sukni.
>> Cały tekst

8. Dlaczego różne karykatury mają różne ceny?
Nie można kupić swojej karykatury w każdym sklepie spożywczym w Polsce, ona dopiero będzie wykonana. Po drugie, karykaturzyści często pracują inną techniką. Jeden karykaturę szybko „machnie” węglem, inny będzie delektował się każdym ruchem ołówka i cyzelował każdy szczególik.
>> Cały tekst

9. Super atrakcja: tania karykatura
Na pewno można konkurować jakością tworzonych prac, poziomem artystycznym i kilkoma innymi sprawami. Niektórzy wolą jednak konkurować… cenami. Niskie ceny, rabaty i promocje, to dobra wiadomość dla klientów supermarketów, ale czy również dla osób które chcą zamówić karykaturę?
>> Cały tekst

10. Karykatura ze zdjęcia. Jakie zdjęcia są najlepsze
Jeśli chcemy, aby sukces karykatury był najlepszy, karykatura była najbardziej udana – twarz osoby narysowanej na planszy winna wyglądać identycznie lub bardzo podobnie, jak twarz osoby której właśnie wręczamy karykaturę. Będzie to możliwe, jeśli dostarczysz AKTUALNE zdjęcia. Twarz każdego z nas z upływem lat zmienia się. Jeśli wysyłasz zdjęcie zrobione 5 lat temu i uważasz, że karykaturzysta wyobrazi sobie czyjś obecny wygląd – jesteś w błędzie.
>> Cały tekst