Karykatury w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku

atrakcje na eventy firmowe karykatura karykatury karykaturzysta

Na internetowej stronie Instytutu Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku (Józef Piłsudski Institute of America) pilsudski.org można oglądać zdjęcie pani prezes tej instytucji, dr. Magdy Kapuścińskiej wraz z jej karykaturą autorstwa Szczepana Sadurskiego. Karykatura powstała w Polsce ze zdjęcia i została pani prezes Kapuścińskiej wręczona w październiku 2015 r. osobiście przez Sadurskiego, w siedzibie instytutu na nowojorskim Greenpoincie. To jedna z karykatur prezentowanych na wystawie „Polacy w Nowym Jorku w karykaturze Sadurskiego”, którą artysta otworzył wtedy w Galerii A.R.

Korzystając z obecności artysty w Instytucje, poproszono Szczepana Sadurskiego o wpis do Księgi Pamiątkowej, w której są wpisy m.in. prezydenta RP i znanych postaci polskiej kultury, które tu gościły. Sadurski oprócz pamiątkowego wpisu błyskawicznie wrysował obok karykaturę marszałka Piłsudskiego.

Dodajmy, że na ścianach instytucji znajduje się szereg obrazów i grafik marszałka. Jest także kilka karykatur Piłsudskiego, stworzonych przed II wojną światową.

Tekst: (c) Karykatury.com