Karykatury w Centrum Handlowym

karykatury centrum handlowe event karykaturzysta walentynki

Galeria Bursztynowa w Ostrołęce z okazji Walentynek sprawiła odwiedzającym frajdę. 14 lutego 2017 r. (wtorek) przez kilka godzin błyskawiczne karykatury rysował tu Szczepan Sadurski – publikujący rysunki w prasie, występujący w programach telewizyjnych, w Nowym Jorku okrzyknięty „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”.

Tuż obok każdy mógł pośmiać się z ekspozycji jego kilkudziesięciu rysunków humorystycznych. Wprawdzie okazją były Walentynki, jednak znany karykaturzysta rysował nie tylko pary zakochanych. Były karykatury pojedyncze oraz rodzinne (rodzice z dzieckiem lub dwoma). Obok można też było pozować do walentynkowego zdjęcia i już po chwili otrzymać je wydrukowane na papierze.

Klienci Bursztynowej o możliwości zrobienia gratisowej karykatury dowiedzieli się z lokalnych mediów oraz plakatów znajdujących w stojakach na terenie Galerii.

Event zrobiony przez Galerię

Galeria Bursztynowa nie korzysta z zewnętrznych firm organizujących okolicznościowe eventy. Zajmuje się tym dział marketingu, bezpośrednio załatwiając wszystko z wykonawcami dostarczającymi eventowych atrakcji. Te eventy nie są mniej ciekawe, niż gdyby organizowała je zewnętrzna firma eventowa. Dzięki temu Galerii zostaje co roku imponująca kwota pieniędzy, a firmy wynajmujące lokale mogą płacić mniejszy czynsz. Jest bez pośredników, więc Bursztynowa zaprasza tych wykonawców których chce (a nie tych których proponuje firma eventowa), wykonawcy otrzymują wyższe wynagrodzenie, a klienci mają zapewniony wyższy poziom atrakcji. I na tych dobrych wykonawców, o dziwo wystarcza pieniędzy.

Piszemy o tym, gdyż Karykatury.com często wyceniają zapytania od firm przygotowujących eventy w centrach handlowych różnych miast w Polsce. Nasze standardowe stawki w zdecydowanej większości są podobno zbyt wysokie, więc dosyć rzadko dochodzi do współpracy. Ciągle słyszymy, że na event jest za mało pieniędzy. Z tego powodu klientów galerii handlowych podczas świątecznych i walentynkowych eventów często rysują tani amatorzy. Klienci otrzymują karykatury niskiej jakości artystycznej, mozolnie i długo rysowane przez adeptów rysowania karykatur.

Jaki poziom eventowych atrakcji?

Przykład z Ostrołęki pokazuje, że karykaturzysta wcale nie musi być jedną z wielu atrakcji eventu, z założenia wycenianych przez firmy eventowe podobnie skromnie jak hostessy, młode dziewczyny malujące dzieciakom „buźki” i innych niewykwalifikowanych, młodych ludzi pomagających przy eventach. Pokazuje, że na event do galerii handlowej można zaprosić nie tylko najtańszych karykaturzystów.

atrakcje na eventy firmowe

Czasem warto podnieść poziom eventu i zrobić coś inaczej. Po co mnożyć ilość tanich atrakcji, skoro można zaproponować klientom mniej atrakcji, za to na wyższym poziomie? Po co zatrudniać trzech tanich i powoli rysujących karykaturzystów, skoro podobną liczbę karykatur stworzy jeden fachowiec, a jego honorarium będzie mniejsze niż honorarium tych tych trzech „tanich”?

Wystawa rysunków humorystycznych to dodatkowa atrakcja dla odwiedzających centrum handlowe. Sporo osób przystaje przy rysunkach i śmieje się. Tym bardziej że kojarzy z mediów kreskę autora i lubi jego rysunki. A obok wystawy jej autor rysuje karykatury. I nie pobiera za nie opłat, jak karykaturzyści uliczni.

Nieduży, ale atrakcyjny dla klientów event, niekoniecznie zorganizowany z okazji wyjątkowego święta w kalendarzu, można zorganizować w oparciu o uznanego artystę i bynajmniej nie będzie to duża kwota, jak na taką atrakcję. Tymczasem firmy eventowe organizujące w centrach handlowych często robią eventy z jak największą liczbą tanich wykonawców. A może faktycznie osoby odwiedzający galerie handlowe tego właśnie oczekują – dużo jakichkolwiek atrakcji, na marnym poziomie?

Tekst: (c) Karykatury.com

karykatury centrum handlowe event karykaturzysta walentynki

Na zdjęciach: Sadurski rysuje karykaturę (foto: Galeria Bursztynowa) oraz fragment wystawy jego rysunków.

 

Osoby które tu były, szukały także: organizacja eventów w galeriach handlowych, imprezy w galeriach handlowych, shopping mall marketing, organizacja eventów w centrach handlowych, eventy w centrum handlowym, marketing galerii handlowych, eventy w galeriach handlowych, karykaturzysta na event.