Karykatury na tabletach, na żywo

karykatury na tablecie na żywo karykaturzysta karykatura cyfrowa

Karykatury na tabletach i netbookach, rysowane na żywo karykatury na tabletach

Autor

W minionych 10. latach stworzyłem 40 tys. karykatur. Głównie były to szybkie karykatury na żywo, tworzone podczas firmowych imprez zamkniętych. Takich imprez było ok. 500, głównie w Polsce. W 2012 r. w Nowym Jorku napisano, że jestem „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Informacja poszła w świat, więc nie protestuję jeśli jestem tak nazywany. Tu więcej

karykaturzysta karykatury

Karykatury na tabletach

Jako karykaturzysta eventowy zwykle rysuję karykatury ręcznie, ołówkiem na kartonikach. Jednak ostatnio coraz częściej są to karykatury cyfrowe, co wynika z zapotrzebowania rynku i zapytań od klientów. Są one tworzone rysikiem na tabletach i netbookach z ekranem dotykowym. Można je potem wydrukować, wysłać e-mailem i wykorzystać na różne sposoby.

Takie karykatury mogę rysować na własnym sprzęcie, jednak najczęściej są to spotkania służące prezentacji konkretnego sprzętu tej czy innej marki. Od razu dodam: nie jestem związany z żadną marką, więc kompletnie nie wiem który sprzęt jest najlepszy i który ewentualnie mógłbym polecać potencjalnym nabywcom 😉

Jak mnie zaprosić

Jeśli chcesz zaprosić mnie na spotkanie, podczas którego będę rysował karykatury na netbooku lub tablecie, poniżej kilka informacji.

1. Płacisz za czas mojej pracy czyli liczbę godzin. Ewentualnie też za dojazd i nocleg (w zależności od miejsca w Polsce i pory dnia).

2. Do uzgodnienia, czy będą to karykatury powstające w 5 minut czy dłużej. Tak czy owak, mają być podobne do konkretnych osób, zabawne i na odpowiednim poziomie artystycznym (cokolwiek to znaczy). Bierz pod uwagę, że nie każdy lubi długo pozować (5 albo 15 minut to jednak różnica), poza tym skoro płacisz za czas pracy – za tę sama cenę swoją karykaturę może dostać kilka lub kilkanaście osób w ciągu godziny.

3. Do uzgodnienia, na jakim to będzie powstawać sprzęcie – marka, rodzaj (jeśli ty dostarczasz sprzęt).

4. Jeśli gotowe karykatury mają być zaraz po wykonaniu wydrukowane lub wysłane e-mailem, sugeruję aby robił to ktoś inny (asystent). Bo skoro płacisz za czas mojej pracy i chcesz, aby karykatur powstało jak najwięcej – proste czynności z powodzeniem może wykonać ktoś inny. A ja będę mógł skupić się na rysowaniu.

5. Każda karykatura jest z moim autografem, znanym od lat podpisem: SADURSKI.

6. Nie licz na to, że w kilka minut powstanie coś cudnego, bo wykonanie efektownej karykatury cyfrowej, to kilka, kilkanaście lub więcej godzin pracy.

7. Cena? Od 10 lat niezmienna, ustalona przez rynek czyli atrakcyjna, bo tak uznało kilkuset klientów. Ale podejrzewam, że wyższa od tego, co proponują adepci rysowania karykatur.

Kontakt

karykatury na tablecie karykatury na tabletach

Na wykonanie powyższych karykatur potrzebowałem 10 do 15 minut. Powstały cyfrowo na netbooku, a zaraz potem zostały wydrukowane na drukarce oraz wysłane e-mailem do osoby narysowanej. Karykatury powstały w kilku miastach Polski, były związane ze spotkaniami o charakterze promocyjnym pewnego producenta sprzętu. W 2015 r w Nowym Jorku otworzyłem kolejną wystawę moich karykatur. Były one wykonane tradycyjnie, ręcznie na papierze.

karykatury na tabletach karykatury na tablecie na żywo

Miejsce tworzenia karykatur jest dla mnie obojętne – Australia, USA, Europa, Polska… Najważniejsze jest to, co powstanie oraz uśmiech i zadowolenie osoby narysowanej. Każda z powyższych karykatur powstała w maksymalnie 5 minut, na netbooku połączonym do Internetu. Już po chwili osoba narysowana otrzymała ją e-mailem.