Karykaturzysta z kawiarni Starbucks

karykatury Starbucks karykaturzysta kawiarnia kawa

Uwielbia rysować postacie z kreskówek, a na co dzień pracuje w jednej z kawiarni sieci Starbucks w Toronto (Kanada). Udało mu się połączyć zamiłowanie do rysowania z pracą. I został być może jedynym karykaturzystą rysującym na… tekturowych kubkach

Zwykle bariści ze Starbucksa szykujący klientom kawę pytają ich o imię i wpisują je na tekturowym kubku. Dzięki temu nie ma wątpliwości do kogo należy zapłacona, konkretna kawa. Ale Jason Tocewicz, bo tak nazywa się barista-karykaturzysta, nie musi wpisywać na kubkach imion klientów. On ich… rysuje. A przynajmniej tych, którzy mają charakterystyczny wygląd. Robi to wtedy, gdy klientów jest mniej albo chce się… odstresować. Podczas kilkudziesięciu sekund gdy kawa jest przygotowywana, Jason rysuje flamastrem wizerunki kilkunastu klientów dziennie.

Ponieważ pracuje od siedmiu lat w tej samej kawiarni i rysuje na kubkach od dawna, stali klienci wiedzą o jego hobby. Wręcz oczekują wykonania karykatury na kubku i chcą być obsłużeni właśnie przez niego, aby poprawić sobie humor. Traktują to jako atrakcyjny i bezpłatny „dodatek” do zamawianej kawy.

Karykaturzysta swoimi dziełami na tekturowych kubkach chwali się na swoim profilu na Instagramie, z którego pochodzą ilustracje do niniejszej informacji.

Przy okazji przypomnimy, że szef Karykatury.com w 2009 r. rysował karykatury podczas otwarcia drugiego punktu Starbucks w Warszawie. Ale nie robił tego na kubkach, lecz jak prawie zawsze – na kartonikach.

Tekst: (c) Karykatury.com

> Ciekawostki o USA

karykaturzysta na wesele karykatury

Wybrane wpisy z naszego bloga

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Malowanie twarzy dzieciom – rodzinny event
Podczas eventów na które byliśmy zapraszani aby rysować karykatury na żywo, wielokrotnie widzieliśmy tę atrakcję skierowaną do dzieci. Malowanie buzi czyli malowanie twarzy dzieciom, to jedna z najpopularniejszych animacji podczas pikników i innych imprez, w których uczestniczą dzieci (chłopcy i dziewczynki) wraz z rodzicami. Ta atrakcja niekoniecznie wymaga dużego doświadczenia i wielkiego talentu plastycznego od wykonawców.
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Karykatura na rocznicę ślubu
Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst