Karykatury na event. Jeśli nie fachowiec, to kto?

rysowanie karykatur karykaturzysta karykatury na żywo atrakcje na event wesele stolik lustro lampa

Karykatury na event

To normalka w każdej branży, więc nie zdradzimy tu tajemnicy pisząc, że większość pytań o wynajęcie karykaturzysty na event które do nas trafia, nie kończy się zleceniem. Często pytający o karykatury na event nawet nie dziękuje za ofertę i znika równie błyskawicznie, jak to nas trafił. Co się dzieje potem?

Najtańszy albo żaden

Możemy się jedynie domyślać. Choć też zdarzają się różne sytuacje, w których dowiadujemy się, co było dalej. W każdym razie, po otrzymaniu oferty najczęściej są dwie opcje:

1) Rezygnujemy z karykaturzysty. Pomysł fajny, ale jest za drogo.
2) Szukamy kogoś tańszego.

Dobra cena czyli zła decyzja

Decyzja o tym w którym kierunku iść, zależy najogólniej od podejścia do życia i biznesu. Wierzymy, że ktoś szuka w miarę dobrej oferty za rozsądną (jego zdaniem) cenę. Obawiamy się jednak, że gdy decydent podjął już decyzję (karykaturzysta na naszym evencie musi być), zadaniem osoby która sprawę załatwia czyli pisze e-maila, jest znalezienie najkorzystniejszej cenowo oferty.

Nie chodzi o to, aby dobry fachowiec rysował karykatury na evencie, lecz podstawą jest to, aby był najtańszy z możliwych. I to jest najgorsze podejście do życia i biznesu, jednak dosyć często ono zwycięża. Na evencie rysuje ktoś, kto na rysowaniu karykatur się nie zna, dlatego cenę ma atrakcyjną i zostaje zatrudniony. Pal licho niezadowolenie uczestników eventu z koszmarków, jakie miały być ich zabawnymi podobiznami. Najważniejsze, że znaleźliśmy taniego karykaturzystę!

karykaturzysta na weselu karykatury atrakcje na firmowy event atrakcje na wesele

Karykatury na event to duża atrakcja, jeśli tworzy je dobry karykaturzysta eventowy

Karykatury na event – jak powinno być?

Wróćmy do wspomnianego już podejścia do życia i biznesu. Każdy może mieć swoje zdanie, lecz rozsądek podpowiadałby znalezienie dobrej klasy karykaturzysty eventowego za rozsądną (a więc nie najwyższą) cenę. I to od zawsze gwarantujemy w Karykatury.com, dlatego każdego miesiąca mamy tyle zleceń. Są też plastycy czasami rysujący na eventach. I to pewnie do nich trafiają ci organizatorzy, którzy myślą inaczej. Dla których nie jakość i doświadczenie, lecz niska cena jest podstawowym kryterium do nawiązania współpracy.

Nie mamy ambicji i tupetu zaglądać komuś po kieszeni (konta bankowego), za to na karykaturach doskonale znamy się od baaardzo wielu lat. Dlatego zawsze twierdzimy, że wyborem nie powinna kierować niskość honorarium, lecz talent artysty. Karykaturzysta powinien być specjalistą w tym co robi, a to oprócz talentu wymaga ogromnego doświadczenia i lat pracy.

Wielu laików nie musi znać się na karykaturach i zwyczajnie nie ma gustu, aby ocenić czy karykatury tego lub innego artysty są na lepszym lub gorszym poziomie artystycznym. Ale uczestnicy eventu na błyskawicznie ocenią karykaturzystę oraz decydenta, który go zatrudnił. Narysowana buzia jest podobna lub niepodobna. Dowcipnie narysowana lub nie. Narysowana błyskawicznie lub wymęczona przez kwadrans.

Wstyd jak cholera

Wtedy jest już za późno, aby decydent spalił się ze wstydu, bo podjął niewłaściwą decyzję. Bo plastyk którego zaprosił na event był 100 albo 200 złotych tańszy od dobrej klasy karykaturzysty eventowego, rysującego na eventach na co dzień, od lat. Cóż, może decydent zrozumie wtedy, że jego podejście do życia i biznesu jest niewłaściwe. Lepiej już było kupić więcej wódki na event, wtedy wszyscy byliby zadowoleni. I nie byłoby wstydu.

Karykatury na event: (c) Karykatury.com