Karykatury i karykaturzyści – czego szukają internauci?

karykaturzysta karykatury i karykaturzyści karykatura na zamówienie

Karykatury i karykaturzyści

W internecie szukamy wszystkiego, począwszy od tego gdzie coś kupić i za ile, aż po odpowiedzi jak poradzić sobie z różnymi dolegliwościami i na jakie choroby są konkretne lekarstwa. Internetowe wyszukiwarki, wśród których najczęściej używaną jest Google (zwany też wujkiem Google), są dziś wielokrotnie częściej używane niż kiedyś używaliśmy encyklopedii (dla najmłodszych: to taka gruba książka wydrukowana na papierze, w której jest niemal wszystko).

Kilka lat temu najczęściej wyszukiwaną frazą w Google z Polski było pytanie: „jak zrobić lukier?”. Nazajutrz po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej czyli gdy Brexit stał się faktem, Brytyjczycy pytali Google: Co to jest Unia Europejska? Internauci szukają też w wyszukiwarkach odpowiedzi na pytania związane z zamówieniem usługi karykaturzysty. Czego konkretnie szukają? Zadaliśmy sobie nieco trudu, aby znaleźć najczęściej szukane frazy w połowie roku 2016.

Karykaturadek
Wyszukiwane są między innymi: karykatury na prezent, karykatura na prezent, karykatura zamówienie, portret karykatura, karykatury na prezent, rysowanie karykatur na zamówienie, karykatury na zamówienie, karykatury zamówienie, karykatury na zamówienie, karykatury ze zdjęcia, portret karykatura, portret karykatura ze zdjęcia, portrety karykatury na zamówienie.

Wielu potencjalnych klientów karykaturzystów oczywiście interesuje cena: karykatura na zamówienie cena, karykatury na zamówienie cena, karykatura ze zdjęcia cena, karykatury ze zdjęcia cena, karykatura cena, karykatura cennik.

Karykatura na ślub

Z szukanych fraz wnioskujemy, że chętnie zamawiane są karykatury ślubne, gdyż internauci poszukują: karykatury na prezent ślubny, karykatura na prezent ślubny, karykatura na prezent ślubny, karykatury ślubne, karykatury slubne, prezenty ślubne, karykatury ślubne na zamówienie, karykatury ślubne ceny.

Szukani są też wykonawcy karykatur dla rodziców świeżo poślubionych par: karykatura prezent dla rodziców, podziękowanie dla rodziców karykatura, karykatury podziękowania dla rodziców.

Dowiedzieliśmy się też, z na które urodziny najczęściej zamawiane są karykatury: karykatura na 40 urodziny, karykatura na 18 stke, karykatura na 50 urodziny albo po prostu: karykatury na urodziny.

A może zamówić karykaturzystę, który będzie rysował na naszym weselu? Wtedy zwykle poszukujemy fraz: karykaturzysta na weselu, karykaturzysta na wesele, karykaturzysta na wesele cena.

Karykaturzyści w Polsce

Istotną kwestią jest miejsce zamieszkania karykaturzysty, gdyż lokalni patrioci zamiast zlecić wykonanie karykatury z wysyłką, wolą zamówić ją u karykaturzysty mieszkającego najbliżej. Największym powodzeniem cieszy się stolica Małopolski czyli Kraków. Poszukiwane są: karykaturzysta kraków, karykatury kraków, karykaturzyści kraków, karykatury kraków cena, karykatura na zamówienie kraków, karykatury na zamówienie kraków, karykatura ze zdjęcia kraków, karykatura na zamówienie kraków, karykatura ze zdjęcia kraków, a nawet: karykatury kraków rynek.

Drugim popularnym miejscem w Polsce dla klientów karykaturzystów jest Warszawa: karykaturzysta warszawa, karykatury warszawa, karykatura ze zdjęcia warszawa, karykatury na zamówienie warszawa, karykatura warszawa cena, a trzecim Gdańsk i generalnie Trójmiasto: karykaturzysta gdańsk, karykatura na zamówienie gdańsk, karykatury na zamówienie gdańsk, karykatury sopot monciak.

Na kolejnym miejscu są ex equo Poznań (karykatura na zamówienie poznań, karykatura poznań, rysowanie karykatur poznań) i Łódź (karykaturzysta łódź, karykatura łódź, rysowanie karykatur ze zdjęcia łódź). Zaraz po nich są ex equo Wrocław (karykaturzysta wrocław, karykatura ze zdjęcia wrocław) i Białystok (karykatura ze zdjęcia białystok, karykaturzysta białystok). Ostatnie miejsce w tym zestawieniu, to Toruń (karykatury toruń). Czyżby mieszkańcy innych miast nie chcieli zamawiać karykatur? A może dla nich pozostaje wspomniane wyżej zamówienie karykatury z wysyłką?

Tania karykatura

Na koniec zostawiliśmy wyszukiwania osób najbardziej oszczędnych. Najbardziej oszczędni chcieliby sami zrobić karykaturę w Photoshopie, inni po prostu szukają tanich (czyli najtańszych) karykatur, ewentualnie pytają wyszukiwarki o karykatury na Allegro, gdzie jak się domyślacie (a niżej podpisany wie) można znaleźć naprawdę rewelacyjne okazje. Na własne oczy widziałem oferty na karykaturę za kilka złotych, a nawet za… symboliczną złotówkę.

Tekst: (c) Karykatury.com

karykatura ze zdjęcia karykatury na zamówienie

karykatura ze zdjęcia  zamówiona u profesjonalnego karykaturzysty, to znakomity prezent na każdą okazję

Wybrane wpisy z naszego bloga

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Karykatura na rocznicę ślubu
Gdy słyszymy hasło „rocznica ślubu” – już wiadomo, że na planszy mają być narysowane dwie osoby. Jaka to będzie scenka, decydujemy wspólnie z klientem, zwykle podczas rozmowy telefonicznej. Karykatura na rocznicę ślubu może być obrazkiem dosyć sztampowym (bo niewiele mamy informacji o osobach które mają zostać uwiecznione poza faktem, że ileś tam lat żyją w związku małżeńskim). Albo obrazkiem bardziej rozbudowanym, dzięki którym oglądający dowie się czegoś więcej o naszej parze.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst