Karykatury i karykaturzyści – czego szukają internauci?

karykaturzysta karykatury i karykaturzyści karykatura

Karykatury i karykaturzyści

W internecie szukamy wszystkiego, począwszy od tego gdzie coś kupić i za ile, aż po odpowiedzi jak poradzić sobie z różnymi dolegliwościami i na jakie choroby są konkretne lekarstwa. Internetowe wyszukiwarki, wśród których najczęściej używaną jest Google (zwany też wujkiem Google), są dziś wielokrotnie częściej używane niż kiedyś używaliśmy encyklopedii (dla najmłodszych: to taka gruba książka wydrukowana na papierze, w której jest niemal wszystko).

Kilka lat temu najczęściej wyszukiwaną frazą w Google z Polski było pytanie: „jak zrobić lukier?”. Nazajutrz po referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej czyli gdy Brexit stał się faktem, Brytyjczycy pytali Google: Co to jest Unia Europejska? Internauci szukają też w wyszukiwarkach odpowiedzi na pytania związane z zamówieniem usługi karykaturzysty. Czego konkretnie szukają? Zadaliśmy sobie nieco trudu, aby znaleźć najczęściej szukane frazy w połowie roku 2016.

Karykaturadek
Wyszukiwane są między innymi: karykatury na prezent, karykatura na prezent, karykatura zamówienie, portret karykatura, karykatury na prezent, rysowanie karykatur na zamówienie, karykatury na zamówienie, karykatury zamówienie, karykatury na zamówienie, karykatury ze zdjęcia, portret karykatura, portret karykatura ze zdjęcia, portrety karykatury na zamówienie.

Wielu potencjalnych klientów karykaturzystów oczywiście interesuje cena: karykatura na zamówienie cena, karykatury na zamówienie cena, karykatura ze zdjęcia cena, karykatury ze zdjęcia cena, karykatura cena, karykatura cennik.

Karykatura na ślub

Z szukanych fraz wnioskujemy, że chętnie zamawiane są karykatury ślubne, gdyż internauci poszukują: karykatury na prezent ślubny, karykatura na prezent ślubny, karykatura na prezent ślubny, karykatury ślubne, karykatury slubne, prezenty ślubne, karykatury ślubne na zamówienie, karykatury ślubne ceny.

Szukani są też wykonawcy karykatur dla rodziców świeżo poślubionych par: karykatura prezent dla rodziców, podziękowanie dla rodziców karykatura, karykatury podziękowania dla rodziców.

Dowiedzieliśmy się też, z na które urodziny najczęściej zamawiane są karykatury: karykatura na 40 urodziny, karykatura na 18 stke, karykatura na 50 urodziny albo po prostu: karykatury na urodziny.

A może zamówić karykaturzystę, który będzie rysował na naszym weselu? Wtedy zwykle poszukujemy fraz: karykaturzysta na weselu, karykaturzysta na wesele, karykaturzysta na wesele cena.

Karykaturzyści w Polsce

Istotną kwestią jest miejsce zamieszkania karykaturzysty, gdyż lokalni patrioci zamiast zlecić wykonanie karykatury z wysyłką, wolą zamówić ją u karykaturzysty mieszkającego najbliżej. Największym powodzeniem cieszy się stolica Małopolski czyli Kraków. Poszukiwane są: karykaturzysta kraków, karykatury kraków, karykaturzyści kraków, karykatury kraków cena, karykatura na zamówienie kraków, karykatury na zamówienie kraków, karykatura ze zdjęcia kraków, karykatura na zamówienie kraków, karykatura ze zdjęcia kraków, a nawet: karykatury kraków rynek.

Drugim popularnym miejscem w Polsce dla klientów karykaturzystów jest Warszawa: karykaturzysta warszawa, karykatury warszawa, karykatura ze zdjęcia warszawa, karykatury na zamówienie warszawa, karykatura warszawa cena, a trzecim Gdańsk i generalnie Trójmiasto: karykaturzysta gdańsk, karykatura na zamówienie gdańsk, karykatury na zamówienie gdańsk, karykatury sopot monciak.

Na kolejnym miejscu są ex equo Poznań (karykatura na zamówienie poznań, karykatura poznań, rysowanie karykatur poznań) i Łódź (karykaturzysta łódź, karykatura łódź, rysowanie karykatur ze zdjęcia łódź). Zaraz po nich są ex equo Wrocław (karykaturzysta wrocław, karykatura ze zdjęcia wrocław) i Białystok (karykatura ze zdjęcia białystok, karykaturzysta białystok). Ostatnie miejsce w tym zestawieniu, to Toruń (karykatury toruń). Czyżby mieszkańcy innych miast nie chcieli zamawiać karykatur? A może dla nich pozostaje wspomniane wyżej zamówienie karykatury z wysyłką?

Tania karykatura

Na koniec zostawiliśmy wyszukiwania osób najbardziej oszczędnych. Najbardziej oszczędni chcieliby sami zrobić karykaturę w Photoshopie, inni po prostu szukają tanich (czyli najtańszych) karykatur, ewentualnie pytają wyszukiwarki o karykatury na Allegro, gdzie jak się domyślacie (a niżej podpisany wie) można znaleźć naprawdę rewelacyjne okazje. Na własne oczy widziałem oferty na karykaturę za kilka złotych, a nawet za… symboliczną złotówkę.

Tekst: (c) Karykatury.com