Karykatury.com w czasopiśmie MICE Poland

karykatury

Najnowszy (sierpień 2016) numer magazynu MICE Poland na stronie 29 publikuje półstronicowy wywiad ze Szczepanem Sadurskim, szefem Karykatury.com. Czytelnicy mogą się z niego dowiedzieć m.in.

– Jak dobrze wybrać karykaturzystę na imprezę firmową?
– Jakiego rodzaju są to imprezy i kto najczęściej korzysta z usługi rysowania karykatur?
– Ile karykatur może powstać w ciągu imprezy, jaką techniką są wykonywane?
– Co powinien przygotować organizator przed przybyciem karykaturzysty?
– Jaki jest koszt wynajęcia profesjonalnego karykaturzysty i co ma wpływ na cenę?
– Jak pojemne jest określenie „karykaturzysta” i czym zajmują się karykaturzyści, gdy nie rysują karykatur na imprezach?

Osoby zainteresowane odpowiedziami na powyższe pytania odsyłamy do najnowszego numeru MICE Poland, a dziennikarzy którzy chcieliby uzyskać odpowiedzi na pytania o zawód karykaturzysty i ciekawostki z nim związane, prosimy o kontakt.

Ukazujący się od 2002 r. MICE Poland (w podtytule: Meetings, Incentives, Conferences, Events), to czasopismo branży meetings industry. Są tu informacje o rynku eventów, konferencji i kongresów oraz incentive i podróży biznesowych.

Tekst: (c) Karykatury.com

 

Na naszym blogu

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst