Karykatury.com w czasopiśmie MICE Poland

atrakcje na eventy firmowe karykatura karykatury karykaturzysta

Najnowszy (sierpień 2016) numer magazynu MICE Poland na stronie 29 publikuje półstronicowy wywiad ze Szczepanem Sadurskim, szefem Karykatury.com. Czytelnicy mogą się z niego dowiedzieć m.in.

– Jak dobrze wybrać karykaturzystę na imprezę firmową?
– Jakiego rodzaju są to imprezy i kto najczęściej korzysta z usługi rysowania karykatur?
– Ile karykatur może powstać w ciągu imprezy, jaką techniką są wykonywane?
– Co powinien przygotować organizator przed przybyciem karykaturzysty?
– Jaki jest koszt wynajęcia profesjonalnego karykaturzysty i co ma wpływ na cenę?
– Jak pojemne jest określenie „karykaturzysta” i czym zajmują się karykaturzyści, gdy nie rysują karykatur na imprezach?

Osoby zainteresowane odpowiedziami na powyższe pytania odsyłamy do najnowszego numeru MICE Poland, a dziennikarzy którzy chcieliby uzyskać odpowiedzi na pytania o zawód karykaturzysty i ciekawostki z nim związane, prosimy o kontakt.

Ukazujący się od 2002 r. MICE Poland (w podtytule: Meetings, Incentives, Conferences, Events), to czasopismo branży meetings industry. Są tu informacje o rynku eventów, konferencji i kongresów oraz incentive i podróży biznesowych.

Tekst: (c) Karykatury.com

 

Na naszym blogu

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst