Karykaturadek – wrzesień 2016

karykaturzysta Gdańsk karykatury na żywo atrakcje na event

Jeszcze nie wiesz, kim jest Karykaturadek? To maskotka serwisu Karykatury.com, towarzysząca karykaturzyście Szczepanowi Sadurskiemu (a ostatnio nie tylko jemu) w zawodowych podróżach po Polsce. Rysunek z zabawnym klaunem powstał kilka lat temu, ale dopiero niedawno został ochrzczony czyli otrzymał imię. A od sierpnia jest fotografowany przy okazji naszych wyjazdów na eventy, kongresy, targi i inne imprezy, podczas których rysujemy. Fotografowany oczywiście w miejscach nieprzypadkowych.

karykatury karykaturzysta

We wrześniu Karykaturadek odwiedził Gdańsk, Katowice i Białobrzegi. Był w kolebce Solidarności, na terenie Stoczni Gdańsk, bardzo blisko miejsca gdzie w 1980 roku m.in. Lech Wałęsa podpisał porozumienia sierpniowe. W Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym Promenada w Białobrzegach nad Zalewem Zegrzyńskim jest coś w rodzaju miasteczka westernowego, w którym zabawiał się Karykaturadek. I jeszcze impreza pewnej firmy w Katowicach – te trzy zdjęcia z imprez na których rysowaliśmy we wrześniu, pokazujemy obok.

> Wigilia firmowa Gdańsk

karykatury karykaturzysta Katowice

Gdzie Karykaturadek pojawi się w październiku? Napiszemy o tym za miesiąc, oczywiście ilustrując stosownymi zdjęciami. A tu zdjęcia z poprzedniego miesiąca.

Jak zaprosić i poznać Karykaturadka?

Organizujesz firmowy event lub inną rozrywkową imprezę, na której chciałbyś aby rysował dobry karykaturzysta eventowy? Skontaktuj się z Karykatury.com, uzgodnimy wszystko. I wraz z karykaturzystą przybędzie na twoja imprezę Karykaturadek. Nasza narysowana maskotka jest pomocnikiem karykaturzysty i wywołała już uśmiech u tysięcy narysowanych osób. Jak zamówić rysowanie karykatur na żywo? Tu informacja

 

Wybrane informacje na naszym blogu:

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
>> Cały tekst

Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie?
Zamówienie karykatury w największym polskim mieście, w stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”. Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie tego w Internecie. I słusznie, bo jak mówią: „jeśli nie ma cię w Internecie, znaczy nie ma cię wcale”. Zakładając, że masz więcej czasu niż godzinę na dotarcie do karykaturzysty i wykonanie przez niego karykatury, na pewno skorzystasz z wyszukiwarki…
>> Cały tekst

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
>> Cały tekst