Karykatura ze zdjęcia. Jakie zdjęcia są najlepsze

karykatura ze zdjęcia karykatura na prezent

Karykatura ze zdjęcia. Karykatury.com radzą jak osiągnąć sukces z karykaturzystą.

Zdjęcia to sukces

Od zawsze mówimy i piszemy na Karykatury.com, że najważniejszą rzeczą decydującą o sukcesie karykatury wykonanej ze zdjęcia, są ZDJĘCIA. Dla nas to oczywiste, jednak dla części klientów (a ci zawsze chcą jak najbardziej udaną karykaturę!) oczywiste już nie jest. Zdarza się, że dostajemy zupełnie przypadkowe, tragicznej jakości zdjęcia, w dodatku wykonane ileś lat wcześniej, z sugestią: Chciałbym, aby karykatura była jak najlepsza i jak najbardziej podobna do tej osoby.

karykatura prtzykład

Niebezpieczeństwo

Czy ze zdjęcia (a raczej malutkiej miniaturki) wielkości 100×100 pixeli na której jest cała osoba, a sama twarz ma wielkość 15×15 pixeli (specjalista wie, jaka to mikroskopijna wielkość!) – da się coś narysować? W dodatku narysować coś, co będzie podobne do twarzy istniejącej w rzeczywistości osoby?

Wyobraźmy sobie osobą stojącą w odległości stu metrów, wokół mgła. Czy nasze oko rozpozna szczegóły twarzy tej osoby? Czy będziemy na pewno wiedzieć, że to mężczyzna lub kobieta? Czy dostrzeżemy czy ta osoba ma na nosie okulary, jaką ma fryzurę, kolor włosów, oczu? Osoba której wydaje się, że karykaturzysta dostrzeże lub wyobrazi sobie wygląd twarzy osoby stojącej 100 metrów od niego we mgle albo z mikroskopijnej miniaturki zdjęcia i stworzy na tej podstawie podobiznę przypominającą twarz konkretnej osoby – sądzi, że karykaturzysta jest jasnowidzem i cudotwórcą. Niestety, nie jest.

Idealna karykatura

1. Jeśli chcemy, aby sukces karykatury był najlepszy, karykatura była najbardziej udana – twarz osoby narysowanej na planszy winna wyglądać identycznie lub bardzo podobnie, jak twarz osoby której właśnie wręczamy karykaturę. Będzie to możliwe, jeśli dostarczysz AKTUALNE zdjęcia. Twarz każdego z nas z upływem lat zmienia się. Jeśli wysyłasz zdjęcie zrobione 5 lat temu i uważasz, że karykaturzysta wyobrazi sobie czyjś obecny wygląd – jesteś w błędzie.

Nie chcesz rozczarowania? Dostarcz aktualne zdjęcia.

Jakie zdjęcia?

2. Zdjęcia winny być dobrej jakości, możliwie dużej rozdzielczości. Duże, wykonane aparatem fotograficznym (połowa tych z telefonu komórkowego odpada). Zdecydowana większość małych zdjęć z Internetu, portali społecznościowych – odpada. Ale nie wszystkie. Jeśli zdjęcia np. z Facebooka to JEDYNA okazja na zdobycie zdjęć osoby – skopiuj najlepsze na dysk i wyślij e-mailem, zobaczymy i zdecydujemy.

Przypadkowe foto = przypadkowa karykatura

3. Niby dlaczego uważasz, że JEDYNE foto które wyślesz karykaturzyście, to zdjęcie idealne? A co jeśli to foto jest zupełnie przypadkowe, więc powstanie z niego przypadkowa karykatura? To znaczy narysowana twarz BĘDZIE podobna do zdjęcia które wysłałeś, ale niepodobna do osoby! Zaufaj fachowcowi i wyślij kilka zdjęć. Dopiero wtedy karykaturzysta oceni czy to zdjęcia przypadkowe, czy może wszystkie na pewno przypominają tę samą osobę.

karykatura ślubna karykatura na prezent ślubny

Naturalny wyraz twarzy

4. Po prostu – twarz na zdjęciu winna wyglądać tak, jak osoba wygląda na co dzień. I dobrze jeśli będzie nieco uśmiechnięta, a nie smutna. Raczej unikamy oficjalnych zdjęć wykonanych np. do dowodu osobistego. Chyba że chcesz, aby karykatura była bardzo oficjalna, a narysowana osoba „sztuczna”, co jak się domyślasz, nie wygląda zbyt dobrze na karykaturze.

Żadne „dziubki” z cudownie wyglądających selfie, języczki i szeroko otwarte usta eksponujące komplet uzębienia. Zdjęcia z Sylwestra i podobnych okazji (szczególnie jeśli chodzi o kobiety) też raczej odpadają. Znasz kobietę, która na balu wygląda identycznie jak na co dzień (fryzura, makijaż)?.

Cała głowa

5. Masz foto osoby w wielkim kapeluszu zasłaniającym połowę głowy i fryzurę? Zapomnij o narysowaniu tej osoby BEZ nakrycia głowy. Masz foto z wakacji, na których za każdym razem twarz jest zasłonięta wielkimi, ciemnymi okularami przeciwsłonecznymi? Wydaje ci się, że w takich okularach kobieta będzie dobrze wyglądać na karykaturze ślubnej? Wielkie czarne okulary do białej sukni ślubnej? A może masz zdjęcia, na którym jest tylko połowa twarzy (bo reszta jest czymś zasłonięta)? To nie jest dobre zdjęcie dla karykaturzysty.

Czasem nawet dostajemy zdjęcia samej czupryny (czubka głowy), bo ktoś akurat schylał się aby coś podnieść. Te i szereg innych zdjęć od razu odrzucamy. Inteligencja podpowie nam, które zdjęcie na pewno nie przyda się karykaturzyście.

Ojej, nie mam takich zdjęć

Spokojnie, doradzimy. W 90 procentach przypadków osobie która wysłała marnej jakości zdjęcia i twierdzi że innych nie ma i nie ma szans na inne zdjęcia – doradziliśmy jak je zdobyć. Przecież każdy z nas ma znajomych, rodzinę. Niemal każdy ma komputer i jakieś zdjęcia na dysku. Czasem wystarczy 5 minut rozmowy telefonicznej, aby wkrótce znajomy wysłał świetne zdjęcia. Warto zadać sobie odrobinę trudu, aby powstał wspaniały prezent!

Jeśli chcesz abyśmy tobie pomogli i zrobili super-prezent, sam sobie musisz pomóc. Dobra karykatura, to wspólny sukces karykaturzysty i klienta (dostarczonych przez niego zdjęć).

karykatura

Na koniec

Poruszyłeś wszystko i wszystkich i niestety wciąż nie masz odpowiednich zdjęć? Sugerujemy zrezygnować z karykatury i jako prezent kupić coś innego. Po co robić „na siłę” coś, co będzie niepodobne do osoby, więc może ją rozczarować? Karykaturzysta napracuje się bardziej niż zwykle, ty zapłacisz, a efekt będzie najprawdopodobniej taki, jaki karykaturzysta zapowiadał po zobaczeniu zdjęć.

Ponieważ nie lubimy niemiłych nieporozumień i rozczarowania – w takich sytuacjach odmawiamy wykonania karykatury. Nie masz odpowiednich zdjęć – w porę zrezygnuj. Ale to dotyczy naprawdę wyjątkowo rzadkich sytuacji.

Tekst: (c) Karykatury.com

Osoby które tu były, interesowały także: karykatura ze zdjęcia, karykatura na prezent, karykatura na zamówienie, karykatura online, karykatura jako prezent, karykatura online ze zdjęcia, karykatura zdjecia online.