Jaka karykatura ze zdjęcia?

podobna karykatura ze zdjęcia karykatury na prezent karykaturzysta

Od zawsze do Karykatury.com piszą i telefonują osoby, zainteresowane wykonaniem karykatury na prezent, z przesłanych zdjęć. Ponieważ ostatnio prowadzimy coraz więcej rozmów z osobami, które na pomysł zamówienia wpadły niemal w ostatniej chwili czyli na krótko przed wręczeniem karykatury której jeszcze nie ma – mamy kolejne spostrzeżenia. Na temat tych klientów oraz ich wyobrażeń związanych z produktem, który zamierzają zamówić. Sprawdź, jakim typem klienta jesteś.

Klientów można podzielić na dwie grupy.

1. Klient zdecydowany

Chce zamówić miły dla oka i serca, efektowny prezent. Osoba która ma zostać narysowana, to osoba szczególna, bliska i ważna. Okazja wykonania karykatury też jest specjalna. Dlatego karykatura ma być czymś wyjątkowym. Ma być unikatowa scenka, wymyślona tylko dla tej osoby i tylko na tę okazję. Efekt jest ważny, więc wykonawcą ma być dobry, doświadczony karykaturzysta, którego przykłady karykatur klient właśnie zobaczył i bardzo mu się spodobały. Jeśli szybko otrzyma dobrą ofertę, a cena będzie rozsądna – na pewno zamówi karykaturę. I już cieszy się na myśl, że otrzyma coś specjalnego.

2. Klient zdziwiony

Postrzega zawód karykaturzysty stereotypowo. Kiedyś (np. w Zakopanem) widział, jak karykaturzysta uliczny w kwadrans tworzy szybką karykaturę twarzy, wykonaną „szybką” techniką (ołówek lub węgiel), stworzoną na sporym formacie planszy i takie wykonanie mu się spodobało. Podobnie jak to, że karykatura była tania (nie więcej niż 50 złotych). Uważa, że karykatura  powinna kosztować nie więcej niż mały bukiet kwiatków. Znajdując stronę www karykaturzysty sądzi, że to strona taniego karykaturzysty ulicznego, w wakacje zarabiającego rysowaniem na ulicy.

Taki klient nie potrzebuje efektownego prezentu (może osoba lub okazja nie są wyjątkowe), ale coś podobnego do taniego obrazka, który widział w Zakopanem. Poziom artystyczny i to kto będzie autorem – też jest dla niego obojętne. Mało tego – wydaje mu się, że telefonując około godziny 21-ej w sobotę, w niedzielę rano taki tani obrazek będzie mógł odebrać. Dlatego często szuka artysty „miejscowego”. Do tego sądzi, że karykaturzysta z nadzieją wyczekuje właśnie na jego zamówienie. Rzuci wszystko, aby natychmiast zrobić ekspresową karykaturę – za kwotę, która klientowi będzie pasowała, a wiec była niska.

karykatury ze zdjęć karykatura na prezent

Profesjonalna karykatura ze zdjęcia, to świetny prezent

Co jeszcze?

Dlaczego w tym przypadku są dwie grupy klientów, a nie trzy? Na przykład trzecia grupa klientów, która się waha? Bo czasu bardzo mało, więc decyzję trzeba podjąć szybko. Zatem: 1) zamawiam efektowny prezent dla wyjątkowej osoby wykonany szybko przez profesjonalistę, czy 2) na gwałt szukam amatora, który zrobi cokolwiek, ale za skromną kwotę, którą będę w stanie zaakceptować?

Przecież to ma być „prezent” czyli symbol pamięci o osobie. Jeśli niepodobny koszmarek nie spodoba się osobie której klient karykaturzysty wręczył karykaturę – najwyżej wyląduje ona w koszu. To już zmartwienie osoby obdarowanej…

Podsumowanie

Klientów z wymienionej wyżej grupy nr 1 do prezentu w postaci karykatury nie trzeba namawiać, oni są przekonani. Wiedzą, że szybko chcą otrzymać dobrej jakości produkt. Cena jest mniej ważna – mają świadomość dobry produkt musi kosztować więcej niż produkt marnej jakości, w dodatku zrobiony w krótkim czasie.

Klienci z grupy nr 2 – ci też wiedzą czego chcą (a raczej czego nie chcą) i nikt nie przekona ich do zmiany zdania. Na karykaturę przewidzieli skromną kwotę, więc wybór mają niewielki. Jeśli jakimś cudem uda się szybko znaleźć plastyka-amatora, który jest w stanie cokolwiek zrobić za cenę, którą klient wymarzył – powstanie prezent mizernej jakości. Nie zachwyci ani nawet nie zadowoli on osoby obdarowanej. Ona z grzeczności powie, że karykatura jest śliczna i bardzo się podoba. Ale przecież nie chodziło o prezent który tę osobę zadowoli, ale o symbol pamięci. Prezent dać wypada i tyle. Najlepiej tani. Na pewno?

Tekst: (c) Karykatury.com

karykatura ślubna karykatura na prezent ślubny

A może karykatura ze zdjęcia na prezent ślubny?