Karykatura online – najlepiej zamówić u profesjonalisty

karykatura ze zdjęcia karykatury na zamówienie

Osoby, które chcą zamówić karykaturę, piszą do nas e-maile. Czasem też pierwszym kontaktem jest kontakt telefoniczny. O dziwo, pierwszym pytaniem od osoby która chce zamówić karykaturę, niekoniecznie jest pytanie o możliwość zamówienia… karykatury. Zdarza się, że pytają: „Czy pan jest z Wrocławia?” albo „Czy pan jest z Bielska-Białej?” Tak, jakby to miało kluczowe znaczenie, a nie otrzymanie fajnej karykatury

Dlaczego tak się dzieje?

Potencjalnych klientów nie podejrzewamy, że nie znają zasad funkcjonowania Internetu albo nie wiedzą jak wygląda życie człowieka na początku XXI wieku. Nie podejrzewamy ich także o totalny brak znajomości zawodu karykaturzysty. Zapewne chodzi o instynkt, przeczucie graniczące z naiwnością, że „skoro jestem z Bielska-Białej, najlepszą karykaturę i najszybciej zrobi mi karykaturzysta z Bielska-Białej”. Lub: „Jestem z Anglii, chcę zamówić karykaturę do Wrocławia, to powinien ją wykonać karykaturzysta z Wrocławia. Nie z Anglii czy z Warszawy, ale koniecznie z Wrocławia”.

Czy jeśli chcemy kupić telefon komórkowy znanej japońskiej marki, telefonujemy na wyspę Hokkaido i pytamy o możliwość zamówienia aparatu w siedzibie producenta? Że tak będzie lepiej, szybciej albo taniej niż np. zamówienie w sklepie internetowym firmy działającej w Polsce? Podobnie to funkcjonuje z zamówieniem na przykład karykatury. Zasady są te same!

Co jest naprawdę ważne

W Karykatury.com wyszliśmy z założenia, że dla klienta który chce zamówić karykaturę online, ważne są trzy rzeczy:
1. Dobrej jakości, profesjonalna karykatura.
2. Rozsądna cena.
3. Dostarczona w konkretne miejsce, na konkretny termin.

To, skąd telefonuje do nas klient oraz w którym miejscu szerokości geograficznej powstaje karykatura i jakie jest docelowe miejsce w którym ma się ona znaleźć, to sprawy mało istotne. Znacznie mniej istotne niż wspomniane wyżej punkty.

Miejscowy czy profesjonalny?

Zdarza się, że niektórzy koniecznie szukają karykaturzysty „miejscowego”. Jeśli planowany jest firmowy event w Kluczborku – najlepiej jeśli będzie to karykaturzysta z Kluczborka. Niby dlaczego? Lepszy miejscowy amator nie za bardzo umiejący rysować niż profesjonalny karykaturzysta, który dojedzie na event na przykład z Wrocławia Warszawy albo Poznania? A poza tym, skąd pewność, że w Kluczborku mieszka jakiś karykaturzysta?

Mamy XXI wiek, świat się zmienił i skurczył. Jest internet, są telefony komórkowe, firmy kurierskie, i tak dalej. Miejsce, w którym powstaje produkt nie jest istotne, a przynajmniej nie najważniejsze. Liczy się jakość towaru, dobra cena i szybkość dostawy. Ale oczywiście można mieć inne zdanie na ten temat.

Tekst: (c) Karykatury.com

Aby nie było wątpliwości, wyżej wspomniane nazwy miast dobrano w sposób przypadkowy.