Nasza lista przebojów: maj-czerwiec 2017

karykaturzysta karykatury karykatura wesele atrakcje

Co 2 miesiące przypominamy czytelnikom naszego bloga najciekawsze naszym zdaniem wpisy, jakie w tym czasie napisaliśmy. Poniżej linki do 10. tekstów. Miłej lektury!

12 stereotypów na temat zawodu karykaturzysty
Zwykle karykaturzystów można spotkać w miejscach często odwiedzanych przez turystów w wakacje, tam gdzie jest dużo ludzi. Zakopane, Sopot, Kraków, Warszawa – najczęściej tam, w wybranych miejscach, widzimy karykaturzystów. Dotyczy to jednak wyłącznie karykaturzystów ulicznych zarobkujących na ulicy.
> Tu cały tekst

Marketing sportowy i karykaturzysta
Na EURO 2013 nie mogło zabraknąć karykaturzysty – to jedna ze sprawdzonych atrakcji europejskiego turnieju rozgrywanego co 4 lata. Rysowaliśmy karykatury przedstawicieli wielu narodowości, zarówno oficjeli w garniturach, jak i kibiców którzy np. wygrali jakiś konkurs jednego ze sponsorów.
> Tu cały tekst

Karykatury na tabletach, na żywo
Są one tworzone rysikiem na tabletach i netbookach z ekranem dotykowym. Można je potem wydrukować, wysłać e-mailem i wykorzystać na różne sposoby. Takie karykatury można rysować na własnym sprzęcie, jednak najczęściej są to spotkania służące prezentacji konkretnego sprzętu tej czy innej marki.
> Tu cały tekst

Karykaturzysta poszukiwany w Internecie
Czy taka forma poszukiwania karykaturzysty jest skuteczna? Cóż, poszukiwanie przez fora i media społecznościowe jest bardzo rzadkie lub wręcz sporadyczne. Na ten krok decydują się nieliczni, zapewne szukający jakiegokolwiek wykonawcy „za parę groszy”. Raczej na zasadzie „może się uda”.
> Tu cały tekst

Karykaturzysta – dziwaczna atrakcja weselna?
Że niby po co zapraszać karykaturzystę na wesele, skoro można pojechać do Zakopanego i tam usiąść przed karykaturzystą? W takim razie po co organizować wesele, skoro każdy może sobie pojeść, popić i potańczyć w swoim domu, a nowożeńcom złożyć życzenia telefonicznie?
> Tu cały tekst

Wesele. Podziękowanie dla rodziców: karykatura
W uzgodnionym momencie przyjęcia weselnego Państwo młodzi wręczają swoim rodzicom wyjątkowy prezent. Tak naprawdę muszą przygotować dwa prezenty – dla rodziców pana młodego i dla rodziców panny młodej. Mają to być dwa podobne (najlepiej jednak nie identyczne) prezenty. Żaden z nich nie może być lepszym czy gorszym prezentem…
> Tu cały tekst

Znane twarze najlepszą reklamą karykaturzysty
Ponieważ „reklama jest dźwignią handlu”, najważniejszą częścią kramiku ulicznego karykaturzysty jest prezentacja jego twórczości. Zwykle taka mini-wystawa, to kilka karykatur bardzo znanych osób, które mają zachęcić przechodniów, aby zamówili coś podobnego.
> Tu cały tekst

Mazury. Fotograf na weselu – wywiad
Coraz większą popularność zyskują polaroidy (takie aparaty, co od razu drukują zdjęcie) przy księdze gości. Kto się wpisuje do księgi, robi sobie zdjęcie i przykleja – super pamiątka! Widziałam też aparaty jednorazowe dla gości. To może być interesujące zobaczyć, co goście utrwalili na kliszach podczas wesela.
> Tu cały tekst

Karykatura Sadurskiego – lokata kapitału
Osoby nie znające się na rynku sztuki informujemy, że rysunki Szczepana Sadurskiego co jakiś czas trafiają na aukcje dzieł sztuki prowadzone przez salon aukcyjny DESA Unicum. Bo ilustracje prasowe, książkowe oraz plansze komiksowe, to do kilku lat łakomy kąsek dla koneserów sztuki.
> Tu cały tekst

Stowarzyszenie Polskich Artystów Karykatury
Wprawdzie prośby o wypełnienie ankiet biograficznych polscy karykaturzyści wypełniali i odsyłali Lipińskiemu już wcześniej, ale sprawa pomysłu powołania do życia stowarzyszenia przyspieszyła w 1985 roku czyli 7 lat od powstania Muzeum Karykatury. Wtedy to na zgromadzone wcześniej adresy, Lipiński jako dyrektor Muzeum Karykatury rozesłał…
> Tu cały tekst