Jubileusz firmy atrakcje – na przykład karykaturzysta

jubileusz firmy atrakcje

Wiele firm (a może nawet wszystkie?) co jakiś czas organizuje mniej lub bardziej oficjalne spotkanie. We własnym gronie lub z kontrahentami i współpracownikami firmy. Często to impreza wewnętrzna tylko dla pracowników firmy (albo osób z jednego działu), czasem uczestniczą w nim również współmałżonkowie pracowników. Okazji może być wiele: rocznica działalności firmy, oddanie do użytku nowej hali produkcyjnej, duży sukces firmy, Wigilia firmowa, itd.

Jest mniej lub bardziej uroczysty i wykwintny poczęstunek, jest muzyka, czasem tańce. Zwykle są także atrakcje przygotowane dla uczestników, w tym także występy artystyczne. Czasem jest specjalna scenografia, oświetlenie i scena, są oficjalne przemówienia szefostwa firmy. Karykaturzyści eventowi serwisu Karykatury.com na wielu takich imprezach byli gośćmi. Rysowaliśmy karykatury uczestników takich spotkań, organizowanych w różnych miejscach Polski.

karykaturadek podróże karykatury Polska karykaturzysta firmowy event atrakcje impreza firmowa

Część miejsc, które odwiedziliśmy w ostatnich miesiącach

Zatrudniają nas firmy eventowe czyli firmy, które organizacją takich uroczystości zajmują się od A do Z, ale także bezpośrednio firmy organizujące spotkania dla swoich pracowników lub kooperantów. Wiele firm nie ma świadomości, że możliwe jest zatrudnienie karykaturzystów eventowych. Nie wie, jak duża to atrakcja (o ile wykonawcami są najlepsi fachowcy tej branży). Jeśli już ktoś wpadnie na ten pomysł oraz bierze pod uwagę ewentualność zatrudnienia karykaturzysty – nie wie, czy to atrakcja która spodoba się uczestnikom eventu. Czyli czy jest sens wydawania pieniędzy na coś, co być może się nie spodoba?

Przykłady innych imprez firmowych: targi, wyjazdy integracyjne, bale karnawałowe, okolicznościowy event w biurze, eventy promocyjne w bankach, plenerowe pikniki rodzinne

Tym, którzy chcieliby współpracować z najlepszymi karykaturzystami eventowymi czyli Karykatury.com – „Karykaturzyści, których znasz z prasy i TV”, mamy szereg informacji i porad.

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Przykłady karykatur. Na planszy może być jedna osoba albo dwie.

Czy warto?

Kilkaset imprez, na których w ostatnich latach rysowaliśmy karykatury na żywo, wiele tysięcy zachwyconych i śmiejących się ze swojej karykatury osób – to oczywiście argumenty za zatrudnieniem profesjonalnego karykaturzysty eventowego.

Najważniejsze: nie może to być osoba przypadkowa, karykatury rysująca sporadycznie, przedstawiająca się w internecie jako karykaturzysta. Po drugie, cena (a raczej: niska cena) nie powinna być argumentem który decyduje o zatrudnieniu karykaturzysty. Czasem mogą być nieduże różnice w cenie, za to w jakości artystycznej – ogromne. Błędem jest kierowanie się tym, że wybierzesz karykaturzystę tylko dlatego, bo mieszka blisko (więc oszczędzisz na koszcie dojazdu i ewentualnego noclegu). Do honorarium karykaturzysty lepiej dodać kwotę na dojazd i nocleg i mieć dobrej klasy fachowca, niż próbować oszczędzić tak naprawdę niedużą kwotę i narażać się na zatrudnienie amatora, a potem żałować tej decyzji. I jeszcze szybkość rysowania – jeden karykaturzysta rysuje 5 karykatur w godzinę, inny (za podobną cenę) kilka razy więcej.

O tych sprawach szef Karykatury.com, okrzyknięty w Nowym Jorku „jednym z najszybszych karykaturzystów świata” nie raz wypowiadał się w mediach. Piszemy o tym naszym blogu (na dole linki to wybranych tekstów, aby zainteresowani ten temat poznali bliżej).

karykaturzysta karykatury karykatura atrakcje na event impreza firmowa

Sadurski – znany karykaturzysta, szef Karykatury.com

Od razu dodamy: jeśli w uroczystym jubileuszu firmy uczestniczy kilkuset gości i obawiasz się, że jeden karykaturzysta to za mało – zapewniamy dwóch lub więcej karykaturzystów. Ilu? To zależy od liczby gości, czasu trwania imprezy i od budżetu imprezy.

Nieważne gdzie odbywa się jubileusz firmy – jak zwykle niezawodnie dojeżdżamy w dowolne miejsce Polski, o uzgodnionej godzinie. O naszą logistykę nie musisz się martwić.

Jak wygląda współpraca z Karykatury.com?

Karykaturzysta eventowy zatrudniany jest na określoną liczbę godzin. Za jego pracę i dojazd płaci firma, osoby narysowane już nie płacą. Podpisujemy umowę która określa obowiązki obu stron, wystawiamy fakturę (jesteśmy zarejestrowaną, od dawna działającą firmą). Uzgadniamy też, co jest potrzebne na miejscu (jak winno wyglądać miejsce pracy karykaturzysty.

Odpowiadamy na pytania i radzimy już na etapie pierwszych kontaktów (e-maile, rozmowy telefoniczne). Staramy się uzyskać więcej informacji o imprezie i zaproponować jak najkorzystniejszą opcję. Nie namawiamy potencjalnych klientów, aby wydali jak najwięcej pieniędzy. Wręcz przeciwnie – doradzamy, aby wszystko poszło jak najlepiej, a uczestnicy imprezy byli jak najbardziej zadowoleni. Dostali wyjątkową pamiątkę z imprezy, uczestniczyli w atrakcji którą będą długo wspominać.

karykatura

A może prezent na jubileusz firmy?

Oddzielny temat, to ewentualny prezent na jubileusz firmy, np. prezent dla szefa. Jeśli zostałeś zaproszony na taką uroczystość – nie wypada przyjść z pustymi rękami. W pierwszej chwili przychodzi wiele mniej lub bardziej ciekawych lub banalnych pomysłów na taki prezent. Jeśli uważasz, że takim prezentem może być karykatura (wesoły portret) szefa firmy która cię zaprasza – chętnie doradzimy. Jak zwykle uczulamy, aby zgromadzić kilka aktualnych i dużych zdjęć osoby, która ma zostać narysowana. Od tego zależy uchwycenie podobieństwa przez karykaturzystę oraz radość osoby, której ten prezent masz wręczyć. Bo to ma być jak najbardziej udany prezent, prawda? Nasze karykatury na życzenie efektownie oprawiamy. Szybkie wykonanie, wysyłka kurierem lub odbiór osobisty w Warszawie. W wielu sprawach doradzimy. > Tu więcej

Po co jest organizowany jubileusz firmy?

Rocznica działalności firmy, szczególnie jeśli okrągła, to powód do dumy – dla właściciela / właścicieli, kadry kierowniczej, także dla pracowników, bo pracują w wyjątkowej firmie. Zatem kolejna integracja pracowników wokół firmy. Organizacja jubileuszu firmy, to podkreślenie jej pozycji na rynku, wzmacnianie marki oraz prestiż. W zależności od założeń organizacyjnych i celu organizacji jubileuszu, zapraszana jest kadra kierownicza, szeregowi pracownicy niezależnie od zajmowanego stanowiska pracy, pozycji w firmie i okresu zatrudnienia, także szefowie i przedstawiciele blisko współpracujących firm. Wspólne spędzenie czasu w sympatycznej atmosferze korzystnie wpływa na rozwój firmy oraz współpracę z innymi podmiotami, w przyszłości. To okazja na przyjemne, niekoniecznie oficjalne spędzenia czasu z innymi pracownikami firmy, lepsze poznanie, nawiązanie lepszych relacji.

karykatura zbiorowa

Jeśli impreza ma miejsce w okresie od wiosny do jesieni, a aura jest sprzyjająca, można zorganizować imprezę na świeżym powietrzu. Organizowane są pikniki, ogniska, których częścią mogą być zabawy i gry. Warto wsłuchać się w to, co mówią pracownicy, co lubią, jakie mają oczekiwania. Może to zainspirować organizatorów jubileuszu firmy odnośnie tego gdzie ma się odbyć impreza, jakie przygotować atrakcje.

Trzeba pamiętać, że koszta poniesione na organizacje jubileuszu, są wydatkiem o charakterze reprezentacyjnym.

Na początku uroczystości jubileuszu słyszymy przemówienia – właściciela firmy lub dyrektora, osób zaproszonych. Warto przygotować coś specjalnego – ważne i nieprzypadkowe słowa, fakty, do tego zabawna anegdota, aby rozbawić i zainteresować gości, błysnąć elokwencją. Są życzenia, uściski, prezenty i bukiety kwiatów. Informacje o uroczystości wraz z wybranymi zdjęciami warto potem wysłać do mediów (a nóż coś zostanie opublikowane i dowiedzą się kolejne osoby). Oczywiście także dla uczestników, którzy byli obecni na jubileuszu, wraz z podziękowaniami za przybycie.

Oddzielny temat, to jak ubrać się na jubileusz firmy. Oczywiście odświętnie, w zależności od miejsca i rangi uroczystości oraz od tego, kto będzie obecny. Panowie najlepiej jeśli odzieją garnitury, panie wybiorą stosowną toaletę z szafy. Panie jak zwykle pięknie wyglądają w szpilkach, warto jednak pamiętać o tym, że wygoda też jest ważna.

Tekst: (c) Karykatury.com

atrakcje na eventy firmowe

Karykaturzysta na imprezie firmowej
Organizatorzy eventów, szkoleń, konferencji, targów i innych imprez wciąż poszukują oryginalnych atrakcji, które spodobają się uczestnikom. Jedną z takich mało znanych atrakcji jest karykaturzysta. Radzimy, jak znaleźć najlepszego kandydata na taką imprezę.
> Czytaj dalej

Karykatury na żywo – cennik, czyli co wpływa na cenę
Ponieważ imprezy zamknięte, to zwykle spora liczba uczestników, organizatorowi imprezy zwykle zależy, aby jak najwięcej osób zostało narysowanych czyli dostało pamiątkę w postaci karykatury. Każdy karykaturzysta ma inne umiejętności, temperament  i wypracowany przez lata sposób pracy, więc i określony limit karykatur, jakie może stworzyć w godzinę. Najczęściej jest to kilka, maksymalnie kilkanaście karykatur. Dla niżej podpisanego ponad 20 w godzinę nie jest problemem, choć konkretna ilość zależy to od wielu czynników, na które niekoniecznie mam wpływ.
> Czytaj dalej

Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie
Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w najbardziej ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni.
> Czytaj dalej

Karykaturzysta uliczny i karykaturzysta eventowy – różnice
Karykaturzysta eventowy nie pobiera zapłaty od nikogo z narysowanych, gdyż jego praca jest (będzie) opłacona przez firmę (osobę), która zaprosiła go na imprezę.
> Czytaj dalej

Wybieramy profesjonalnego karykaturzystę na event
Najnowszy (sierpień 2016) numer magazynu MICE Poland na stronie 29 publikuje półstronicowy wywiad ze Szczepanem Sadurskim, szefem Karykatury.com. Czytelnicy mogą się z niego dowiedzieć
> Czytaj dalej

Osoby które tu były, szukały także: jubileusz w firmie, jubileusz firmy impreza, jubileusz firmy jak zorganizować, pomysł na jubileusz firmy, scenariusz jubileuszu firmy, jubileusz firmy przemówienie, organizacja jubileuszu firmy, jubileusz firmy pomysły, rocznica firmy pomysły, rocznica firmy prezent, jak zorganizować jubileusz firmy, jubileusz firmy jaki prezent, jubileusz firmy prezent, jubileusz firmy życzenia, jubileusz firmy przemówienie, rocznica firmy, jak uczcić jubileusz firmy.