Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie?

Warszawa Pałac Kultury karykaturzysta warszawa karykatury atrakcje na event imprezy firmowe

Warszawa karykaturzysta

Telefon

Byłem czymś bardzo zajęty, gdy któregoś dni odebrałem taki telefon:
– Dzień dobry, pan jest karykaturzystą? Mieszka pan w Warszawie?
– Tak, o co chodzi?
– Bo wie pan, jestem teraz na warszawskiej Starówce ze zdjęciem, chciałam zamówić karykaturę i niestety nie ma tu żadnego karykaturzysty.
– Może dlatego, ze jest styczeń i mróz na dworze. Uliczni karykaturzyści wtedy raczej na ulicy nie pracują.
– No właśnie, dlatego cudem znalazłam do pana telefon. Bo wie pan, potrzebuję karykaturę ze zdjęcia.
– A nie lepiej zeskanować to zdjęcie i wysłać e-mailem?
– Może bym i gdzieś dotarła do skanera i wysłała e-mailem, ale to wszystko trwa. A mnie się spieszy.
– Rozumiem. A na kiedy pani potrzebuje tą karykaturę? Na jutro?
– No właśnie, w tym problem. Za godzinę muszę ją wręczyć. Ale ja zaraz zamówię w taksówkę i przyjadę w dowolne miejsce. Gdzie pan mieszka?

Niezależnie od tego gdzie mieszkam, nawet gdyby klientka bardzo chciała zamówić karykaturę i zgodziła się na solidne honorarium za expressowe wykonanie, takich klientek nie sposób traktować poważnie. Poza tym – skoro szukała karykaturzysty w miejscu, gdzie tworzą karykaturzyści uliczni – najprawdopodobniej oczekiwała też ceny podobnej do cen, które mają karykaturzyści uliczni.

Powyższy przykład, nieco przejaskrawiony, pokazuje że zamówienie karykatury w największym polskim mieście, w stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”.

Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie tego w Internecie. I słusznie, bo jak mówią: „jeśli nie ma cię w Internecie, znaczy nie ma cię wcale”. Zakładając, że masz więcej czasu niż godzinę na dotarcie do karykaturzysty i wykonanie przez niego karykatury, na pewno skorzystasz z wyszukiwarki i wymyślisz słowa kluczowe, które wydają się najbardziej odpowiednie. W wynikach wyszukiwania pojawi się (jak zwykle gdy coś wyszukujesz) mnóstwo stron.

karykatury ze zdjęć karykatura na prezent

Karykatury: Szczepan Sadurski

Jesteś z Warszawy, termin goni,

więc aby przyspieszyć (wysyłka i dostawa) szukasz karykaturzysty z Warszawy. Tu pierwsza niespodzianka, bo pozycjonowanie i indeksowanie stron przez roboty wyszukiwarki powodują, że ktoś, kto wg. strony internetowej jest karykaturzystą warszawskim, oferuje karykatury dla Warszawiaków – niekoniecznie takim jest, w dodatku mieszka kilkaset kilometrów dalej.

Tu dodam, wielu karykaturzystów z różnych powodów nie ma swoich stron internetowych. Ktoś jest starszy, więc nie za bardzo wie co to ten internet, ktoś zarabia na ulicy, więc nie potrzebuje reklamować się w Internecie, i tak dalej. Na szczęście jest niżej podpisany karykaturzysta i serwis Karykatury.com. Już wiadomo, gdzie trafić w pierwszej kolejności.

Aby przyspieszyć – TU LINK

Oferujemy też błyskawiczne rysowanie karykatur na żywo podczas imprez zamkniętych. Firmowe eventy, szkolenia, targi, konferencje oraz imprezy prywatne, głównie wesela. Umowa, faktura vat. Tu więcej

Warszawa karykaturzysta – tekst: (c) Szczepan Sadurski / Karykatury.com

atrakcje na eventy firmowe

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst