Jak znaleźć karykaturzystę w Warszawie?

karykaturzysta warszawa karykatury

Byłem czymś bardzo zajęty, gdy któregoś dni odebrałem taki telefon:
– Dzień dobry, pan jest karykaturzystą? Mieszka pan w Warszawie?
– Tak, o co chodzi?
– Bo wie pan, jestem teraz na warszawskiej Starówce ze zdjęciem, chciałam zamówić karykaturę i niestety nie ma tu żadnego karykaturysty.
– Może dlatego, ze jest styczeń i mróz na dworze. Uliczni karykaturzyści wtedy raczej na ulicy nie pracują.
– No właśnie, dlatego cudem znalazłam do pana telefon. Bo wie pan, potrzebuję karykaturę ze zdjęcia.
– A nie lepiej zeskanować to zdjęcie i wysłać e-mailem?
– Może bym i gdzieś dotarła do skanera i wysłała e-mailem, ale to wszystko trwa. A mnie się spieszy.
– Rozumiem. A na kiedy pani potrzebuje tą karykaturę? Na jutro?
– No właśnie, w tym problem. Za godzinę muszę ją wręczyć. Ale ja zaraz zamówię w taksówkę i przyjadę w dowolne miejsce. Gdzie pan mieszka?

Niezależnie od tego gdzie mieszkam, nawet gdyby klientka bardzo chciała zamówić karykaturę i zgodziła się na solidne honorarium za expressowe wykonanie, takich klientek nie sposób traktować poważnie. Poza tym – skoro szukała karykaturzysty w miejscu, gdzie tworzą karykaturzyści uliczni – najprawdopodobniej oczekiwała też ceny podobnej do cen, które mają karykaturzyści uliczni.

Powyższy przykład, nieco przejaskrawiony, pokazuje że zamówienie karykatury w największym polskim mieście, w stolicy Polski, jest nie lada wyzwaniem. W pierwszej chwili człowiek myśli tak: „Kiedyś widziałem karykaturzystę na Starówce. To najlepsze miejsce, gdzie w Warszawie zamówię karykaturę. Nic innego nie przychodzi mi do głowy”.

Tak pewnie uważają osoby starsze. Naturalnym odruchem osób młodych w sytuacji gdy coś jest potrzebne, jest znalezienie tego w Internecie. I słusznie, bo jak mówią: „jeśli nie ma cię w Internecie, znaczy nie ma cię wcale”. Zakładając, że masz więcej czasu niż godzinę na dotarcie do karykaturzysty i wykonanie przez niego karykatury, na pewno skorzystasz z wyszukiwarki i wymyślisz słowa kluczowe, które wydają się najbardziej odpowiednie. W wynikach wyszukiwania pojawi się (jak zwykle gdy coś wyszukujesz) mnóstwo stron.

karykatury ze zdjęć karykatura na prezent

karykatury: Szczepan Sadurski

Jesteś z Warszawy, termin goni,

więc aby przyspieszyć (wysyłka i dostawa) szukasz karykaturzysty z Warszawy. Tu pierwsza niespodzianka, bo pozycjonowanie i indeksowanie stron przez roboty wyszukiwarki powodują, że ktoś, kto wg. strony internetowej jest karykaturzystą warszawskim, oferuje karykatury dla Warszawiaków – niekoniecznie takim jest i mieszka kilkaset kilometrów dalej.

Tu dodam, wielu karykaturzystów z różnych powodów nie ma swoich stron internetowych. Ktoś jest starszy, więc nie za bardzo wie co to ten internet, ktoś zarabia na ulicy, więc nie potrzebuje reklamować się w Internecie, i tak dalej. Na szczęście jest niżej podpisany karykaturzysta i serwis Karykatury.com. Już wiadomo, gdzie trafić w pierwszej kolejności.

Aby przyspieszyć – TU LINK

Oferujemy też błyskawiczne rysowanie karykatur na żywo podczas imprez zamkniętych. Firmowe eventy, szkolenia, targi, konferencje oraz imprezy prywatne, głównie wesela. Umowa, faktura vat. Tu więcej

Tekst: (c) Szczepan Sadurski – Karykatury.com