Hura, zamówiłem tanią karykaturę!

tania karykatura karykaturzysta amator

Do sklepu z markową odzieżą wchodzi kobieta i wskazując na nieco zszarzały i wyblakły T-shirt który ma na sobie, z dumą informuje sprzedawcę:
– W sklepie z używaną odzieżą kupiłam kilka razy tańszą koszulkę niż u was!

Albo drugi przypadek: z samochodu marki XX (kierowcy świetnie znają nazwy tańszych marek samochodów) który właśnie podjechał pod salon luksusowych samochodów wysiada facet, kieruje się do sprzedawcy i wskazując na swój samochód, z nieukrywanym zadowoleniem mówi:
– Kupiłem kilka razy tańszy samochód niż u was i jestem zadowolony!

Obie hipotetyczne sytuacje

przyszły mi do głowy, gdy niedawno klientka (zwykle to są klientki) z dumą poinformowała, że rezygnuje z zamówienia karykatury w Karykatury.com, bo właśnie znalazła znacznie tańszą ofertę, z której skorzysta.

Gdy mnie uda się kupić coś w wyjątkowo korzystnej cenie, albo tanią podróbkę markowego produktu, raczej się tym nie chwalę, bo byłby to obciach. Nie informuję o tym fakcie nieznajomych i nie idę do sklepu, w którym podobny towar innego producenta jest trochę droższy, aby o tym poinformować.

Ponieważ karykatura to nie produkt fabryczny,

ale działanie artystyczne, często laikowi trudno ocenić jego jakość. Dla części klientów dobra jest tylko ta karykatura, która kosztuje najmniej. To co ktoś stworzył, co widać oczami, jest nieistotne. Szkoda, bo cena w przypadku wielu produktów, także produktów artystycznych i plastycznych, jest nierozerwalnie związana z jakością, z osobą wykonawcy i z kilkoma innymi sprawami.

Dlaczego więc niektórzy z dumą chwalą się, że innym, że zamówili tani towar o bardzo niskiej jakości? Na ten temat mogliby wypowiedzieć się psycholodzy lub socjolodzy. Aby nikt nie zarzucił, że próbuję nabijać się z tanich karykaturzystów i ich klientów, nie skomentuję tego. Cieszę się jednak, ilekroć ktoś wpada na pomysł, aby zamówić karykaturę. Jeśli teraz zamawia produkt z najniższej półki. Może kiedyś będzie go stać na towar niekoniecznie najniższej jakości.

Niektórzy klienci tanich karykaturzystów niezadowoleni z jakości produktu jaki otrzymali, wkrótce kontaktują się z nami i zamawiają profesjonalną karykaturę. Już wiedzą, że nie warto oszczędzać, szczególnie jeśli to ma być wyjątkowy prezent.

Tekst (c): Karykatury.com

Osoby które tu były, szukały także: jaka cena karykatury, ceny karykatur, tania karykatura, cena wykonania karykatury, cena za karykature, karykatury warszawa cena, rysunek karykatura cena, karykatura poznań cena.