Gdy potrzebujesz kilku karykaturzystów na imprezie

Karykatury na żywo karykaturzyści na event

Karykaturzyści na event

W ciągu kilkunastu ostatnich lat mieliśmy ogromną ilość klientów, poszukujących karykaturzystów uczestniczących w różnego rodzaju eventach i rysujących karykatury na żywo. Wyspecjalizowaliśmy się w rysowaniu szybkich karykatur, gdyż zdajemy sobie sprawę, że profesjonalne firmy i dobre agencje eventowe poszukują dobrej klasy artystów, którzy w jak najkrótszym czasie wykonają jak najwięcej karykatur uczestników imprezy.

Firmy, które NIE zostają naszymi klientami poszukują jakiejkolwiek osoby, byle najtańszej. Nieważne są: talent, umiejętności i doświadczenie, może to być amator mający smykałkę do rysowania czegokolwiek. Ważne, żeby przyszedł na imprezę i w określonym czasie rysował podobizny uczestników eventu czyli spełnił najważniejszy warunek klienta: „Na naszej imprezie ma być karykaturzysta, sztuk: jeden”.

Na imprezach na których rysowaliśmy (firmowe eventy, szkolenia, konferencje, targi, także bale, rodzinne pikniki, akcje promocyjne, itd), najczęściej zapewnialiśmy jednego lub dwóch karykaturzystów. Ale były też zamknięte imprezy, w których uczestniczyło nawet kilka tysięcy ludzi. Jest oczywiste, że jeden czy dwóch karykaturzystów, pracujących w ekstremalnie stresujących warunkach (obok karykaturzysty wciąż kolejka, a raczej tłum trochę już zdenerwowanych ludzi, od wielu minut czekających aby usiąść wreszcie przed karykaturzystą) nie jest w stanie tego wszystkiego ogarnąć i uczestnicy imprezy nie będą tym zadowoleni. Podczas dużych, wielogodzinnych  pikników rodzinnych zdarzało się, że ludzie oczekujący w kolejne mieli pretensję do karykaturzysty, gdy chciał zrobić sobie przerwę (na WC, umycie rąk czy posiłek): „To ja tu czekam na pana od pół godziny, a jak już siadam na krzesełku pan robi sobie kwadrans przerwy?!”.

Ponieważ

większa liczba karykaturzystów

(na jeden event maksymalnie zapewnialiśmy sześciu lub siedmiu) zdarza się dosyć rzadko, dotyczy imprez wysokobudżetowych z dużą liczbą uczestników, te przypadki zapamiętaliśmy najbardziej.

Dwukrotnie uczestniczyliśmy w Nocy Muzeów, zapewniając karykaturzystów na potrzeby promocji kawy znanej z telewizyjnych reklam. To działanie nie tylko artystyczne, ale i logistyczne, gdyż w każdym miejscu / mieście miał być jeden karykaturzysta. W znanym hotelu – miejscu eventowym w Łodzi rysowaliśmy karykatury na płytkach ceramicznych. To był event dla nie tylko polskich klientów producenta glazury; tu też organizowaliśmy karykaturzystom dojazdy z kilku miast oraz hotele. Na potrzeby akcji promocyjnej sieci sklepów spożywczych o tej samej godzinie rysowanie zaczynało sześciu karykaturzystów; każdy w innym mieście. Uczestniczyliśmy też w kilkutysięcznym evencie dla pracowników z okazji rocznicy działania znanej sieci telefonów komórkowych. Aby nie było kolejek non stop, wspólnie z klientem przygotowaliśmy harmonogram czasowy i rysowanie karykatur osób, które mają kupon.

Kilka lat temu przez całe wakacje co tydzień rysowaliśmy karykatury przed salonami sieci telefonów komórkowych w niedużych miastach, we wszystkich regionach Polski. Tego samego dnia rysowało dwóch karykaturzystów, ale z powodów logistycznych i finansowych, wykonawcami było kilku karykaturzystów. I jeszcze akcja promocyjna znanego wysokoprocentowego napoju alkoholowego; tu nie napiszę zabawnej anegdoty dlaczego klient nie chciał współpracować z karykaturzystką, lecz wyłącznie z karykaturzystami.

Tekst: (c) Szczepan Sadurski / Karykatury.com

Karykaturadek

Jeśli planujesz dużą imprezę i zatrudnienie większej liczby karykaturzystów – np. ośmiu – zastanów się i policz. Czterech szybko rysujących karykaturzystów z serwisu Karykatury.com wykona więcej karykatur niż ośmiu tanich karykaturzystów. I za tych czterech fachowców zapłacisz mniej niż za ośmiu „tanich” karykaturzystów. Poza tym transport czterech osób na miejsce imprezy oczywiście kosztuje mniej niż ośmiu.

KONTAKT
Osoby które tu były, interesowały także: karykaturzyści, karykaturzysta na event, karykatury na żywo, atrakcje ne event, rysowanie karykatur, karykaturzyście warszawa, karykaturzyści kraków, karykaturzyści poznań, karykaturzyści wrocław.