Nasza eventowa mapa Polski: Gdańsk i Łódź

karykaturzysta Gdańsk karykatury

W minionych kilkunastu latach karykaturzyści serwisu Karykatury.com wielokrotnie przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, rysując karykatury na żywo podczas kilkuset imprez i tworząc kilkadziesiąt tysięcy karykatur. Rysowaliśmy w dużych miastach oraz w małych miejscowościach, we wszystkich regionach kraju. Hotele, dworki, pałace i inne miejsca. Ponieważ najważniejszy jest profesjonalizm czyli wypełnienie podpisanej umowy, nie dokumentowaliśmy naszych wyjazdów zdjęciami. Ale z naszych podróży artystycznych wiele zapamiętaliśmy. W cyklu „Nasza eventowa mapa Polski” wymieniamy, czasem też subiektywnie opisujemy miasta i miejsca, do których dotarliśmy. Dziś Łódź oraz Gdańsk i Trójmiasto.

Łódź

Byliśmy to nieraz, rysując karykatury na imprezach o różnym charakterze. Do Łodzi w Warszawy blisko, ale połączenia kolejowe też są korzystne. Gdyby jeszcze szybko zakończyli wciąż przebudowywany dworzec Łódź Fabryczna, z którego najbliżej do Piotrkowskiej i centrum miasta. Bo to oczywiście tu ma miejsce najwięcej imprez, na których rysujemy. Blisko Piotrkowskiej mamy też ulubiony hotel. Dlatego, bo ma korzystną cenę, a my trafiamy tu o późnej porze po imprezach, aby rano opuścić pokój i wracać. W Łodzi rysowaliśmy dwukrotnie na imprezach w Hotelu Andels, także w Orbis Cassino i jeszcze w kilku innych miejscach.

W województwie łódzkim rysowaliśmy m.in. w Wieluniu (Centrum Rozrywki Black i nie tylko tu), odwiedziliśmy Piotrków Trybunalski (Centrum Handlowe Echo oraz Focus Mall, Bronisławów (Hotel Magellan), Gminny Ośrodek Kultury w Dzierżąznej, Hotel-Zamek i Hotel Wodnik (Bełchatów), a w Spale byliśmy w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich. Odwiedziliśmy też Kutno i Skierniewice. Także Wigilia firmowa Łódź.

Trójmiasto: Gdańsk, Sopot, Gdynia

Raz rysowaliśmy karykatury w oddziale pewnego banku (chyba w Gdyni), ale głównie uczestniczymy w imprezach na terenie Gdańska. W zależności od sytuacji, przyjeżdżamy tu swoim samochodem lub pociągiem lub autobusem. Do Gdańska trafiamy tu także całkiem prywatnie, a także dlatego, bo kilkukrotnie otwieraliśmy tu wystawy karykatury podczas Festiwalu Dobrego Humoru. Poza Gdańskiem i Trójmiastem na trasie naszych wizyt związanych z rysowaniem karykatur były też: Kościerzyna, Pruszcz Gdański, Słupsk (Galeria Słupsk), Stegna, Jurata, Jastrzębia Góra i Krynica Morska.

W następnym odcinku naszego cyklu: Zakopane i Tatry.

Karykatury na żywo karykaturzyści

Jeśli organizujesz imprezę, którą mógłby uatrakcyjnić szybko rysujący karykaturzysta (firmowy event, spotkanie integracyjne, szkolenie, kongres, itp.) – prosimy o kontakt. Chętnie przyjedziemy, aby dać radość uczestnikom spotkania, którzy wrócą do domów z wyjątkową pamiątką w postaci profesjonalnej karykatury wykonanej przez znanego karykaturzystę. Umowa, zaliczka, faktura vat.

Tekst i foto: (c) karykatury.com
Na zdjęciu: Gdańsk

Osoby które tu były, szukały także: gdańsk eventy, gdańsk imprezy firmowe, gdańsk imprezy integracyjne, imprezy integracyjne kaszuby, imprezy firmowe gdańsk, łódź imprezy firmowe, wyjazdy integracyjna łódź.

atrakcje na eventy firmowe

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst