Nasza eventowa mapa Polski: Warszawa i Mazowsze

eventy Warszawa karykatury na żywo

Eventy Warszawa

W minionych kilkunastu latach karykaturzyści serwisu Karykatury.com wielokrotnie przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, rysując karykatury na żywo podczas kilkuset imprez i tworząc kilkadziesiąt tysięcy karykatur. Rysowaliśmy w dużych miastach oraz w małych miejscowościach, we wszystkich regionach kraju. Hotele, dworki, pałace i inne miejsca. Ponieważ najważniejszy jest profesjonalizm czyli wypełnienie podpisanej umowy, nie dokumentowaliśmy naszych wyjazdów zdjęciami. Ale z naszych podróży artystycznych wiele zapamiętaliśmy. W naszym cyklu „Nasza eventowa mapa Polski” wymieniamy, czasem też subiektywnie opisujemy miasta i miejsca, do których dotarliśmy. Zaczynamy od Warszawy.

Stolica Polski,

to najczęstsze miejsce naszych działań artystycznych. Największy i najbogatszy ośrodek kraju, stąd otrzymujemy najwięcej zleceń, pewnie też dzięki temu, że jesteśmy na miejscu i klienci nie muszą płacić za dojazd. Rysowaliśmy w wielu miejscach Warszawy, od Pałacu Kultury i Nauki (tu odbywają się kongresy), przez znane hotele (Hilton, Mariott, Intercontinental, The Westin Warsaw, Sheraton, Radisson SAS, Novotel, Jan II Sobieski, Hotel Gromada, Hotel Boss) po Tor Wyścigów Konnych na Służewcu. Rysowaliśmy w Warszawskim EXPO XXI przy ul. Prądzińskiego, na Torwarze, Stadionie Narodowym, w Forcie Sokolnickiego, w Multikinie w Złotych Tarasach i w Centrum Handlowym Wola Park. Spośród lokali będących dobrymi punktami na eventy, rysowaliśmy, czasem wielokrotnie m.in. w Loft 44, w Endorfinie, w restauracji AleGloria i Krasnodworze. W jednym z wymienionych wyżej hoteli wystąpiła Kate Rayan, której popowe hity wszyscy znamy. Mieliśmy nadzieję za przerwę podczas jej koncertu. Tymczasem, wciąż byli chętni na karykatury.

Z naszym sprzętem do rysowania dotarliśmy m.in. do

warszawskich klubów:

Klub Cavallo, Klub Melodia (Nowy Świat), Klub Maska (Krakowskie Przedmieście), Pub Lolek, Klub ON OFF, Klub Wena, Klub Iguana, Klub Deska, Klub Bankowca, La Boheme, Club Opera, Villa Foksal, Blender Bar, Enklava Art Music Club, Wine Bar, Babalu, Iguana Lounge, Dom Dochodowy, Monosfera w Centrum Olimpijskim.

Rysowaliśmy karykatury m.in. w następujących restauracjach: Restauracja Kwai, Restauracja Roma, Restauracja deLite, Restauracja Dekanta, Restauracja Warszawska, Restauracja Casa to Tu, Restauracja Bistro de Paris oraz w Jeff’s i Starbucks (to było otwarcie pierwszego Starbucksa w Warszawie i zdaje się równocześnie pierwszego w Polsce, była plucha, już ciemno, na ulicach Warszawy korki i niewiele brakowało, abyśmy się spóźnili).

Odwiedziliśmy też:  Fort Legionów, Park Sowińskiego (gdzie odbywał się Piknik Rodzinny Polsatu), Boathouse na Wale Miedzeszyńskim, Warsaw Conference Center, Centrum Handlowe Ursynów, Sadyba Best Mall, RCR Hulakula i Home SPA.

Wielokrotnie odwiedzaliśmy lokalne

na warszawskiej Starówce

(głównie te przy samym Rynku) i na Nowym Świecie, także w okolicach ul. Puławskiej, a rysowaliśmy nawet w TVP na Woronicza (Dzień Otwarty TVP). Rysowaliśmy oczywiście także po drugiej stronie Wisły czyli na Pradze. Nie sposób zapamiętać tak dużej ilości nazw hoteli i restauracji w Warszawie i miejsc pod Warszawą, w których byliśmy. Mile wspominamy wizyty w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, w Businessman Institute przy Trakcie Lubelskim. I oczywiście w szeregu miejsc nad Zalewem Zegrzyńskim, m.in. w Hotel Warszawianka, w Folwark Klepisko k. Nieporętu, Hotel 500 w Zegrzu.

karykaturzysta Warszawa karykatury na żywo

Karykaturadek, nasza maskotka w Warszawie

Karykatury rysowaliśmy też podczas wielu imprez blisko Warszawy oraz w województwie mazowieckim. Były to m.in. Sielska Osada Firleje (Firleje), Ośrodek Manor House (Chlewiska), Gościniec Oycowizna (Lesznowola), Pensjonat Sielanka pod Warką, Centrum Szkoleniowo-Biznesowe Magellan (Bronisławów), Miasteczko Country w Runowie, Ranczo pod Bocianem w Tarczynie, Hotel Holiday Inn w Józefowie, Hotel Panorama w Mszczonowie, Hotel Palatium (Żabia Wola), Villa Czersk (Czersk k. Góry Kalwarii), Pensjonat Sielanka pod Warką, Dom Polonii w Pułtusku, Dom Technika w Płocku, Restauracja Pivovaria w Radomiu, Gościniec Kołomyja (Konstancin-Jeziorna) oraz Auchan w Piasecznie.

Odwiedziliśmy też takie miasta, jak: Wyszków, Gostynin, Mława, Pionki, Białobrzegi, Piaseczno, Warka, Garwolin, Łomianki, Michałowice, Grójec, Ciechanów i Krzyczki. I jeszcze inne miejsca na Mazowszu.

Ponieważ wciąż otrzymujemy kolejne zapytania, powyższa lista miejsc oraz nazw miejscowości z pewnością wkrótce się powiększy. W następnym odcinku naszego cyklu: Wrocław.

Jeśli organizujesz imprezę,

którą mógłby uatrakcyjnić szybko rysujący karykaturzysta (firmowy event, spotkanie integracyjne, szkolenie, kongres, targi, itp.) – prosimy o kontakt. Chętnie przyjedziemy, aby dać radość uczestnikom spotkania, którzy wrócą do domów z wyjątkową pamiątką w postaci profesjonalnej karykatury.

Tekst i foto: (c) Karykatury.com

Osoby które tu trafiły, szukały także: eventy firmowe warszawa, eventy dla firm warszawa, firmy eventy warszawa, eventy integracyjne warszawa, imprezy eventy warszawa, event warszawa miejsce, eventy warszawa organizacja, restauracje eventy warszawa.

 

atrakcje na eventy firmowe

Karykaturzysta na wesele
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst