Nasza eventowa mapa Polski: Kraków i Małopolska

karykaturzysta Kraków karykatury

W minionych kilkunastu latach karykaturzyści serwisu Karykatury.com wielokrotnie przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, rysując karykatury na żywo podczas kilkuset imprez i tworząc kilkadziesiąt tysięcy karykatur. Rysowaliśmy w dużych miastach oraz w małych miejscowościach, we wszystkich regionach kraju. Hotele, dworki, pałace i inne miejsca. Ponieważ najważniejszy jest profesjonalizm czyli wypełnienie podpisanej umowy, nie dokumentowaliśmy naszych wyjazdów zdjęciami. Ale z naszych podróży artystycznych wiele zapamiętaliśmy. W cyklu „Nasza eventowa mapa Polski” wymieniamy, czasem też subiektywnie opisujemy miasta i miejsca, do których dotarliśmy. Dziś Kraków.

Kraków nieraz był docelowym miejscem naszych artystycznych wizyt. Pomijając niedawną imprezę czyli targi w centrum kongresowym otwartym w 2014 r. (Centrum Kongresowe ICE Kraków) i rysowaniu podczas otwarcia Galerii Bronowice (jak czytamy, to teraz najnowocześniejsza spośród galerii handlowych w Krakowie), niemal wszystkie miejsca w których rysowaliśmy, znajdowały się na Starym Mieście, blisko krakowskiego Rynku (w tym w ogrodach Muzeum Archeologii). To oznacza, że najlepiej dotrzeć do Krakowa pociągiem lub autobusem i z dworca zrobić sobie miły spacer po krakowskich uliczkach oraz poczuć krakowską atmosferę.

Oczywiście często tu nocowaliśmy, starając się rezerwować hotel możliwie blisko dworca PKP, gdyż rano zwykle wracamy pociągiem. Dwa razy byliśmy w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva, ale raz to było szaleństwo. Półtorej godziny od przyjazdu pociągiem była impreza, potem dosyć krótkie rysowanie, w taksówkę i znów do pociągu.

Wiele osób Kraków kojarzy z rysującymi w okolicach Sukiennic karykaturzystami, portrecistami i artystami sprzedającymi swoje obrazy. Wydawać by się mogło, że firmy eventowe będą szukać na imprezy karykaturzystów ulicznych z Krakowa. Tymczasem prawdopodobnie wiele firm zdaje sobie już sprawę z różnic pomiędzy karykaturzystami ulicznymi oraz eventowymi. Wolą nie ryzykować i nie szukać, ale trafiają od razu z zapytaniem do specjalistów czyli do Karykatury.com. Tym bardziej dla nas miłe, że to właśnie do Krakowa jeździmy coraz częściej.

Na Małopolsce oczywiście rysowaliśmy nie tylko w Krakowie. Odwiedziliśmy m.in. Dwór Tomaszowice, Andrychów, Centrum Handlowe Echo w Tarnowie, Galerię Rondo w Bochni i Skawinę.

W następnym odcinku naszego cyklu: Poznań i Wielkopolska.

> Wisła > Krynica Zdrój

Karykatury na żywo karykaturzyści

Jeśli organizujesz imprezę

którą mógłby uatrakcyjnić szybko rysujący karykaturzysta (firmowy event, spotkanie integracyjne, szkolenie, kongres, itp.) – prosimy o kontakt.
Chętnie przyjedziemy, aby dać radość uczestnikom spotkania, którzy wrócą do domów z wyjątkową pamiątką w postaci profesjonalnej karykatury wykonanej przez znanego karykaturzystę. Umowa, zaliczka, faktura vat.

Tekst i foto: (c) karykatury.com
Na zdjęciu: Rynek w Krakowie i Kościół Mariacki