Nasza eventowa mapa Polski: Kraków i Małopolska

karykaturzysta Kraków karykatury atrakcje na event firmowy Rynek kościół mariacki atrakcje na wesele Kraków Małopolska woj. małopolskie

W minionych kilkunastu latach karykaturzyści serwisu Karykatury.com wielokrotnie przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, rysując karykatury na żywo podczas kilkuset imprez i tworząc kilkadziesiąt tysięcy karykatur. Rysowaliśmy w dużych miastach oraz w małych miejscowościach, we wszystkich regionach kraju. Hotele, dworki, pałace i inne miejsca. Ponieważ najważniejszy jest profesjonalizm czyli wypełnienie podpisanej umowy, nie dokumentowaliśmy naszych wyjazdów zdjęciami. Ale z naszych podróży artystycznych wiele zapamiętaliśmy. W cyklu „Nasza eventowa mapa Polski” wymieniamy, czasem też subiektywnie opisujemy miasta i miejsca, do których dotarliśmy. Dziś Kraków.

Kraków nieraz był docelowym miejscem naszych artystycznych wizyt. Pomijając niedawną imprezę czyli targi w centrum kongresowym otwartym w 2014 r. (Centrum Kongresowe ICE Kraków) i rysowaniu podczas otwarcia Galerii Bronowice (jak czytamy, to teraz najnowocześniejsza spośród galerii handlowych w Krakowie), niemal wszystkie miejsca w których rysowaliśmy, znajdowały się na Starym Mieście, blisko krakowskiego Rynku (w tym w ogrodach Muzeum Archeologii). To oznacza, że najlepiej dotrzeć do Krakowa pociągiem lub autobusem i z dworca zrobić sobie miły spacer po krakowskich uliczkach oraz poczuć krakowską atmosferę.

Oczywiście często tu nocowaliśmy, starając się rezerwować hotel możliwie blisko dworca PKP, gdyż rano zwykle wracamy pociągiem. Dwa razy byliśmy w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva, ale raz to było szaleństwo. Półtorej godziny od przyjazdu pociągiem była impreza, potem dosyć krótkie rysowanie, w taksówkę i znów do pociągu.

Wiele osób Kraków kojarzy z rysującymi w okolicach Sukiennic karykaturzystami, portrecistami i artystami sprzedającymi swoje obrazy. Wydawać by się mogło, że firmy eventowe będą szukać na imprezy karykaturzystów ulicznych z Krakowa. Tymczasem prawdopodobnie wiele firm zdaje sobie już sprawę z różnic pomiędzy karykaturzystami ulicznymi oraz eventowymi. Wolą nie ryzykować i nie szukać, ale trafiają od razu z zapytaniem do specjalistów czyli do Karykatury.com. Tym bardziej dla nas miłe, że to właśnie do Krakowa jeździmy coraz częściej.

Na Małopolsce oczywiście rysowaliśmy nie tylko w Krakowie. Odwiedziliśmy m.in. Dwór Tomaszowice, Andrychów, Centrum Handlowe Echo w Tarnowie, Galerię Rondo w Bochni i Skawinę.

W następnym odcinku naszego cyklu: Poznań i Wielkopolska.

> Wisła > Krynica Zdrój

Karykatury na żywo karykaturzyści

Jeśli organizujesz imprezę

którą mógłby uatrakcyjnić szybko rysujący karykaturzysta (firmowy event, spotkanie integracyjne, szkolenie, kongres, itp.) – prosimy o kontakt.
Chętnie przyjedziemy, aby dać radość uczestnikom spotkania, którzy wrócą do domów z wyjątkową pamiątką w postaci profesjonalnej karykatury wykonanej przez znanego karykaturzystę. Umowa, zaliczka, faktura vat.

Tekst i foto: (c) karykatury.com
Na zdjęciu: Rynek w Krakowie i Kościół Mariacki

 

atrakcje na eventy firmowe

Karykaturzysta na wesele
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

> Wigilia firmowa Kraków

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst