Karykaturzysta na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet atrakcje karykaturzysta

Różne bywają okazje, aby zaprosić eventowego karykaturzystę na imprezę. Część z nich każdy zna z kalendarza, bo to okazje doroczne. W Walentynki (14 lutego) karykaturzyści eventowi rysują pary zakochanych, np. podczas eventów w dużych centrach handlowych. Niedługo potem jest Dzień Kobiet (8 marca) – w tym dniu też organizowane są różne eventy, a karykaturzyści rysują głównie panie. A jeśli Dzień Dziecka (1 czerwca) – odbywają się różne imprezy, kierowane głównie dla dzieci. Tego dnia karykaturzyści eventowi rysują głównie dzieciaki.

W wymienionym wyżej zestawie trzech okazji do zorganizowania eventu, obecnie najmniej popularnym jest Dzień Kobiet. Może dlatego, że to uroczystość rodem z PRL-u, podczas gdy dzień św.Walentego czyli Święto Zakochanych dotarło do Polski z Zachodu stosunkowo niedawno. I tak naprawdę jego celem jest kolejna okazja do wydawania pieniędzy czyli zachęcenia, aby zrobić zakupy.

Eventy na Dzień Kobiet

W tym roku karykaturzysta z Karykatury.com został zaproszony przez Urząd Miejski jednego z miast na Podkarpaciu. Zorganizowano tu targi dla kobiet. Duża sala w Centrum Kultury – miejsce, gdzie swoje stoiska biznesowe prezentowały lokalne firmy, których klientkami są głównie kobiety. Na auli obok panele dyskusyjne, wykład i występy muzyczne, w hallu kilka dodatkowych atrakcji. Zwabione (nie tylko) informacjami w mediach panie – mieszkanki miasta, miały kilka godzin, aby tu przyjść, zobaczyć, uczestniczyć. Te najodważniejsze wróciły do domów z gratisową, sympatyczną karykaturą.

8 marca w wielu miejscach Polski odbywają się różnego rodzaju eventy i spotkania. Organizatorzy poszukują dodatkowych atrakcji, które przyciągną i zainteresują panie. Jedną z nich może być karykaturzysta eventowy. Przede wszystkim taki, który nie zbrzydzi rysowanych przez siebie kobiet, bo szczególnie w tym dniu nie mogą poczuć się urażone. Rysujący raczej wesołe portrety, a nie karykatury. Do tego profesjonalista, który za rozsądne honorarium stworzy jak najwięcej karykatur. I niezawodnie dotrze na uzgodnione miejsce, do tego bez spóźnienia. Tak właśnie, od lat działamy, więc wciąż mamy dużo zamówień z różnych zakątków kraju.

Jak rysować kobiety

Dzień Kobiet, to nie jedyna okazja, podczas której bohaterkami rysowanych przez nas na żywo karykatur, były panie. W ostatnich kilkunastu latach uczestniczyliśmy w targach dla pań, gdzie były prezentowane typowo kobiece produkty i usługi: kosmetyki, upiększanie urody, fitness, itp. Byliśmy też na eventach i wyjazdach integracyjnych firm różnych branż, których pracownikami są głównie kobiety.

Sukces wesołych portretów przedstawiających kobiety? Szef karykatury.com od zawsze twierdzi, że każda ma być piękniejsza i młodsza niż w rzeczywistości. Jeszcze żadna kobieta nie obraziła się, widząc swoją piękną, sympatyczną podobiznę, do tego wyglądającą młodziej niż w lustrze. Ale i tak niektóre panie bywają wyjątkowo wrażliwe, jeśli chodzi o widok swojej podobizny. W delikatnym cieniu podkreślającym kształt nosa, potrafią dostrzec męski zarost. Światłocień wokół oczu może być odebrany jako podkrążone oczy. Każda postawiona kreska, to najprawdopodobniej kolejna zmarszczka, więc nawet najlepszy portrecista i karykaturzysta musi się mieć na baczności, rysując podobizny pozujących przed nim, wrażliwych istot…

Tekst: (c) Karykatury.com