Karykaturzysta czy chirurg plastyczny? Wybieraj

chirurg plastyczny karykaturzysta twarz

Mamy XXI wiek. Osiągnięcia medycyny, chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej poszły daleko do przodu w porównaniu do tego, co było choćby 20 lat temu. Operacje plastyczne są bardziej przystępne, tańsze i nie grożą takimi komplikacjami, jak kiedyś. Można nawet powiedzieć, że zmiana kształtu ust, nosa albo wyglądu (rozmiaru) biustu, to obecnie żaden problem. I wielu z tego korzysta, a rubryki pism plotkarskich mają tematy, gdy zobaczą jakąś zmianę w wyglądzie kolejnego celebryty. A raczej celebrytki, bo to głównie panie nie szczędzą finansów na poprawianie swojej urody.

Tymczasem jest inny sposób na zmianę swojego wyglądu. Ten sposób nazywa się karykatura. Wystarczy zamówić karykaturę albo usiąść przed karykaturzystą, aby ten w mgnieniu oka zaprezentował każdemu z nas nowy wygląd twarzy.

Sposób znacznie prostszy, tańszy i mniej inwazyjny niż operacja plastyczna. Efekt też podobny, bo czasami jak oglądamy na zdjęciach efekty chirurgicznego poprawiania urody, to aż chce się śmiać.

Mimo osiągnięć chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej, zawód karykaturzysty, choć niezwykle rzadki, ma się dobrze. Ludzie wciąż chcą korzystać z usług karykaturzystów, bo lubią oglądać swoją twarz nie tylko w lustrze, ale i na karykaturach. Jeśli jesteś tego samego zdania, na pewno masz już swoją karykaturę albo niedługo ją u nas zamówisz.

Tekst: (c) Karykatury.com

> Jak zamówić karykaturę ze zdjęcia

Przeczytaj też:

Karykatura ze zdjęcia. Jakie zdjęcia są najlepsze
Jeśli chcemy, aby sukces karykatury był najlepszy, karykatura była najbardziej udana – twarz osoby narysowanej na planszy winna wyglądać identycznie lub bardzo podobnie, jak twarz osoby której właśnie wręczamy karykaturę. Będzie to możliwe, jeśli dostarczysz AKTUALNE zdjęcia. Twarz każdego z nas z upływem lat zmienia się. Jeśli wysyłasz zdjęcie zrobione 5 lat temu i uważasz, że karykaturzysta wyobrazi sobie czyjś obecny wygląd – jesteś w błędzie.
>> Cały tekst

Obalamy stereotypy o pracy karykaturzysty
Już wiesz, że karykatura powstająca przez szereg kolejnych dni, to bajeczka. Wykonanie przeciętnej karykatury zajmuje 2 godziny i jak już siadam, to po 2 godzinach jest gotowa. Niektórym się wydaje, że jeśli po 15 minutach, w najlepszym momencie, zrobię sobie przerwę, zajmę się skanowaniem i obróbką skanu w programie graficznym, wysyłką do klienta i czekaniem na odpowiedź (zwykle od kilku godzin do 2 dni) oraz na rozmowę telefoniczną z klientem, czas pracy NIE ulegnie wydłużeniu.
>> Cały tekst

Karykatura na prezent ślubny, dla rodziców, świadków
Jeśli na planszy są młodzi oraz ich rodzie (czyli cztery osoby), najczęściej tematem karykatury jest uroczystość ślubna. Państwo młodzi są w ślubnych strojach, a ich rodzice również są w strojach odświętnych. Przyszły teść winien być narysowany / namalowany w garniturze (pod szyją krawat lub mucha), a przyszła teściowa w eleganckiej sukni.
>> Cały tekst