Karykaturzysta – dziwaczna atrakcja weselna?

karykatury blog wesele ślub blogi weselne

Na pewnym blogu o tematyce ślubnej umieszczono niedawno wpis „Najdziwniejsze atrakcje weselne, o jakich nie słyszałem”. Z lekkim zdziwieniem zauważyliśmy, że wśród pięciu wymienionych tam „najdziwniejszych atrakcji”, autor umieścił usługi karykaturzystów rysujących na weselach. W pięciu zdaniach na temat karykaturzysty, nic nie zgadza się z rzeczywistością. Autor zapewne nieświadomie powiela panujące wśród ogromnej liczby Polaków stereotypy, związane z zawodem karykaturzysty.

Oto cytat, o którym mowa:

KARYKATURZYSTA
Zakładam, że jest jeden. A gości ze stu. Jeśli wszyscy będą chętni facet będzie miał robotę aż do rana! Poza tym czemu karykatura akurat na weselu? Czym to się będzie różniło od karykatury naszkicowanej nad morzem, na Krupówkach czy w innym miejscu gdzie robi się karykatury na ulicy?

* * *

karykatury na żywo wesele karykaturzysta karykatura

Karykaturzysta z Karykatury.com w kilka godzin wyczaruje nawet setkę takich karykatur.

Na blogu Karykatury.com wyjaśniamy laikom wiele spraw związanych z zawodem karykaturzysty i sztuką karykatury. Zacytowany wyżej wpis zapewne miał być zabawny, miał zainteresować i lekko zbulwersować. Szkoda, że autor przed napisaniem tych kilku zdań nie zasięgnął choćby podstawowych informacji, dzięki którym mógłby kilka spraw zrozumieć. Zatem, w kilku punktach:

1. Autor próbuje wrzucić do jednego worka wszystkich karykaturzystów. Tymczasem karykaturzyści eventowi i uliczni, to dwa inne światy – tu więcej. Że niby po co zapraszać karykaturzystę na wesele, skoro można pojechać do Zakopanego i tam usiąść przed karykaturzystą? W takim razie po co organizować wesele, skoro każdy może sobie pojeść, popić i potańczyć w swoim domu, a nowożeńcom złożyć życzenia telefonicznie?

2. Dla naprawdę szybko rysującego karykaturzysty eventowego zapraszanego aby rysować na firmowych eventach i weselach, 100 karykatur to kwestia około 4., dla innego 6 godzin. Na pewno nie ma potrzeby rysować do rana.

3. Wystarczyłoby, aby autor bloga weselnego odwiedzanego przez kilkadziesiąt tys. osób miesięcznie, zadał sobie nieco trudu i przeczytał na przykład tekst szefa Karykatury.com w najnowszym numerze ogólnopolskiego czasopisma WESELE. Na temat rysowania karykatur na żywo – właśnie na weselach. Albo spytał jednego z gości wesel, na których rysowaliśmy. Albo usiadł do wyszukiwarki choćby na kilka minut. Wiedziałby cokolwiek.

Autorowi zacytowanego tekstu życzymy, aby kiedyś zainteresował się tematem, którego na razie zupełnie nie zna.

Swoją drogą, cieszymy się, że temat „karykaturzysta na weselu” coraz częściej trafia do potencjalnych klientów. Nawet, jeśli poprzez takie wpisy na weselnych blogach.

> A tu oferta jednej z najdziwniejszych atrakcji weselnych czyli: karykaturzysta na weselu

Tekst: (c) Karykatury.com

P.S. Jeśli jakiś blog czy portal o tematyce ślubnej i weselnej chciałby zainteresować się tematem bliżej, chciałby przybliżyć go czytelnikom – chętnie udzielimy rzetelnych i sprawdzonych informacji.

karykatury na żywo karykaturzysta na event wesele

Błyskawicznie rysowane karykatury na żywo – przykłady

Osoby które tu trafiły, szukały także: blogi o tematyce ślubnej, portale ślubne, strony o ślubie, weselne strony internetowe, blog weselny, wesele i ślub, ślub i wesele, blog ślub, blog ślubny inspiracje, blog ślubny, blog o przygotowaniach do ślubu, mój ślub blog, blog ślubny przygotowania

Weselny bywalec radzi: 
Plan stołów weselnych
Stół wiejski na wesele
Atrakcje weselne