Atrakcje na targi: znany, szybki karykaturzysta

Poszukiwany karykaturzysta na targi? Atrakcje na targi, konferencje, firmowe eventy w Polsce. Przeczytaj

Czy wiesz, że…

Największe atrakcje na targach branżowych, niezależnie od miejsca, godziny i rodzaju targów, to:
1) barek z kawą
2) dobry karykaturzysta

Wystawcy czyli firmy biorące udział w targach dużą uwagę przywiązują do materiałów reklamowych. Ulotki i gadżety są bardzo ważne, jednak ich oddziaływanie zwykle trwa dosyć krótko. Każdy uczestnik targów jest bombardowany dziesiątkami pięknie wyglądających ulotek i folderów, długopisami, różnymi gadżetami. Ile z tych materiałów reklamowych dobrze spełni swoją rolę po powrocie z targów?

Na szczęście jest coś takiego, jak karykatura. Któż z nas nie lubi oglądać wesołej podobizny? Udana karykatura (wesoły portret) będzie chętnie pokazywana kolegom z pracy i znajomym. Może nawet zostanie oprawiona w ramkę i trafi np. na ścianę (gabinetu lub prywatnego pokoju). Będzie wykonana ręką znanego z mediów karykaturzysty i będzie na niej logo Twojej firmy!

Jeśli to ma być Twoja dobra reklama, karykatura nie może być obraźliwa (np. duży nos), winna być zrobiona błyskawicznie i przez doświadczonego profesjonalistę. A tylko takich mamy w Karykatury.com – czyli Szczepan Sadurski i inni karykaturzyści znani z mediów. Oczywiście możesz zatrudnić jakiegoś taniego plastyka. Ale ty świetnie wiesz, że wręczanie kontrahentom amatorskich karykatur będzie  antyreklamą. Wiesz, że najlepsze firmy zatrudniają najlepszych karykaturzystów.

Dobra informacja: płacisz mniej, bo nie od liczby godzin (jak podczas eventów), ale od „dniówki”. A ponieważ stale rysujemy na imprezach targowych (nie tylko w Polsce), nasze ceny są rynkowe i rozsądne.

karykatura na prezent karykatury na zamówienie

Aby szybko uzyskać wstępną wycenę, podaj:

• Miejscowość.
• Data targów (dzień-dni kiedy się odbywają).
• Godziny, podczas których ma być obecny karykaturzysta.
• Nazwa firmy, nazwisko, telefon.

>> E-mail

karykaturzysta targi stoisko atrakcje

Nie tylko rysowanie karykatur na żywo. Rysunki Sadurskiego – jako wystrój stoiska, także publikacje i gadżety firmy na targach. Oryginalność przyciąga klientów. Piękne zdjęcia agencyjne mogą mieć wszyscy

.
Więcej informacji o tej atrakcji na targi

• Możliwość zatrudnienia więcej niż jednego karykaturzysty, jeśli budżet jest wystarczający.

• Usługę karykaturzysty możesz zamówić np. na 4 godziny. Może też uczestniczyć w całym dniu targowym lub całej imprezie targowej (często dwa-trzy dni).

• Karykatury powstają na kartonikach formatu A4 i są wykonywane ołówkiem. Wykonanie jednej trwa tylko 2 – 3 minuty, czasem krócej (tak, wyjątkowo u nas to możliwe!). Tyle czasu ma nawet najbardziej zajęty uczestnik targów.

• Za niedużą opłatą wykonujemy nadruki reklamowe w rogu kartoników, na których będą powstawać karykatury. Może tam być logo firmy, data i nazwa imprezy, miejscowość, hasło reklamowe, itp. Nadruki możesz też wykonać sam, po uzgodnieniu z nami spraw technicznych. Jest jeszcze inny sposób znakowania (brandowania) kartoników, o którym powiemy już bezpośrednio.

• Warto zaopatrzyć się w tekturowe teczki lub plastikowe osłonki (tzw. ofertówki), do których zostanie włożona gotowa karykatura, aby nie pogięła się po wręczeniu.

Targi za granicą? W takich też uczestniczymy (m.in. Londyn, Monachium, Birmingham, Norymberga). Musisz też brać pod uwagę koszt dojazdu/przelotu oraz noclegu, ale i tak wyjdzie taniej niż zatrudnienie miejscowego karykaturzysty z Anglii czy Niemiec.

.
Dodatkowe propozycje – czyli zrób coś, aby wyróżnić się na targach

• Rysunki humorystyczne Szczepana Sadurskiego  jako wystrój stoiska Twojej firmy (temat do uzgodnienia – rysunki gotowe lub premierowe – wykonane specjalnie na tę okazję). Najlepiej rysunki związane z tematyką targów albo z twoją firmą.

• Zabawny gadżet – np. ulotka, gadżet lub książeczka z rysunkami humorystycznymi, między którymi będą Twoje informacje reklamowe.

• Spotkanie z rysownikiem rysującym na żywo, prowadzenie przez niego rysunkowych quizów. Lub inne możliwości – chętnie doradzimy.

> E-mail

karykaturzysta targi stoisko atrakcje

Zdarza się, że humorystyczne rysunki Sadurskiego pełnią rolę oryginalnego wystroju stoiska targowego firmy. Najlepiej, jeśli tematyką nawiązują do targów i działalności tej firmy. Znane nazwisko, znajoma od lat kreska. A obok ON – rysujący karykatury na żywo. Wyjątkowa atrakcja na stoisku targowym.

.
Ciekawostka

targi Poznań rysunki karykatury

W 2016 r. Szczepan Sadurski był rysownikiem ogólnopolskiej kampanii Polskiej Izby Przemysłu Targowego „Targi dają więcej! Czasu, kontaktów, wiedzy, pieniędzy”. Ideą kampania było promowanie chodzenia na targi oraz budowanie pozytywnego wizerunku imprez targowych. Na potrzeby kampanii powstało 20 specjalnie stworzonych rysunków humorystycznych.

 

Atrakcje na targi: karykaturzysta

Autor tekstu: Szczepan Sadurski – kiedyś rysownik prasowy m.in. słynnego tygodnika Szpilki, drukujący w prasie po 100 rysunków miesięcznie. W ostatnich latach także karykaturzysta eventowy, w Nowym Jorku nazwany „jednym z najszybszych karykaturzystów świata”. Karykatury na żywo rysuje także na imprezach targowych, nie tylko w Polsce. W minionych 10. latach narysował 40 tysięcy osób – w Ameryce, Australii i Europie.

Dla firmy wynajmującej karykaturzystę na targi, podobnie jak na inne podobne imprezy, ważnych jest kilka spraw. Ma powstać jak najwięcej wesołych portretów, mają być sympatyczne (niektórych można łatwo urazić), podobne do narysowanych osób i mają mieć to „coś”, czego prace amatorów nie mają. Zatrudnienie amatora tylko dlatego, bo był nieznacznie tańszy od profesjonalisty, może okazać się katastrofalnym błędem. Co tu dużo mówić, karykatura to wizerunek, a karykaturzysta i jego dzieła mają dobrze działać na wizerunek firmy, która go zatrudnia. Jeśli brakuje pieniędzy na dobrego karykaturzystę, lepiej zrezygnować z zatrudnienia amatora. A najlepiej zatrudnić po prostu artystę najlepszego z możliwych, jeśli termin ma wolny i ma ochotę uczestniczyć w targach.

Oprócz wspomnianych wyżej kryteriów, ważne jest doświadczenie. Doświadczony karykaturzysta wiele sytuacji na targach musi przewidzieć i winien dostosować się do okoliczności. Nie wystarczy umieć rysować. Trzeba radzić sobie z publicznym rysowaniem na oczach wielu osób głośno komentujących to, co powstaje. A z tym wielu artystów ma problemy. Mimo stresu, trzeba rysować szybko i dobrze. Z drugiej strony, niektórzy przywykli do rysowania w takich warunkach (mam na myśli karykaturzystów ulicznych), mogą mieć problem z naprawdę szybkim rysowaniem na targach. 10-15 minut na jedną karykaturę to zdecydowanie za długo. Szczególnie, że uczestnicy targów wciąż gdzieś pędzą i aż tyle czasu nie mają, aby zostać na dłużej na jednym ze stoisk targowych.

Oddzielny temat, to cwaniactwo niektórych osób. Wydaje im się, że karykaturzysta został zatrudniony (i opłacony) nie po to, aby rysować uczestników targów, ale także ich… rodziny. Zawsze znajdzie się ktoś, kto próbuje podsuwać komórkę w której ma zdjęcia rodziny i znajomych z nadzieją, że wszyscy za darmo zostaną narysowani. A przecież każdy może złożyć zamówienie na wykonanie karykatur ze zdjęć, wysyłając zamówienie Internetem. Tylko, że za to trzeba już zapłacić z własnej kieszeni. Doświadczony karykaturzysta wie, jak grzecznie wybrnąć z takich sytuacji i rysować tylko tych, którzy mają być narysowani. Ma rysować dla firmy która go wynajęła, a nie wykonywać w tym czasie prywatne zlecenia.

Uczestnicy targów branżowych, to nie osoby przypadkowe. To ludzie wykształceni, doświadczeni, kulturalni, obyci. Doceniają kunszt artysty. Docenią fakt, że wesoły portret wykonał znany z mediów karykaturzysta, a nie przypadkowy plastyk. To też warto wziąć pod uwagę, jeśli planujesz zatrudnienie karykaturzysty na targi.

Duże doświadczenie karykaturzysty na imprezie targowej, to także kultura osobista, znajomość języków i zachowanie pewnych standardów. Szereg spraw trudnych do werbalnego, precyzyjnego określenia i wykraczających poza umiejętność rysowania karykatur.

Co zrobić, aby zatrudnienie dobrej klasy karykaturzysty eventowego przyniosło maksymalnie dobre efekty wizerunkowe i marketingowe dla firmy która go wynajmuje, w dodatku zapłacić za to rozsądną kwotę? Chętnie doradzę. Proszę o kontakt z możliwie dużym wyprzedzeniem, gdyż szereg terminów mam zarezerwowanych, z wielomiesięcznym wyprzedzeniem. Umowa, zaliczka, fakturowanie vat.
Szczepan Sadurski  

Przeczytaj też: ekspercki wywiad z Sadurskim w portalu Stoisko.pl

 

karykatura na prezent karykatury na zamówienie

Gdzie w Polsce rysowaliśmy karykatury na żywo, na targach? Poznań (Międzynarodowe Targi Poznańskie – wielokrotnie), Warszawa (m.in. Expo XXI, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy), Wisła (Hotel Gołębiewski), Szczecin (Międzynarodowe Targi Szczecińskie), Kraków (EXPO Kraków), Kielce (Targi Kielce), Katowice (Międzynarodowe Centrum Kongresowe), Sosnowiec (Expo Silesia), Bydgoszcz (Bydgoskie Centrum Targowo – Wystawiennicze), Łódź, Lublin… Także na podobnych imprezach – kongresy, konferencje, sympozja, spotkania biznesowe, bale biznesu. Także inne firmowe eventy w całej Polsce.

karykaturzysta targi stoisko atrakcje

A może sympatyczne karykatury handlowców firmy na stoisku targowym? Świetny pretekst, aby rozpocząć biznesową rozmowę.

Targi w Polsce – przykłady branż

Targi medyczne, targi turystyczne, targi weterynaryjne, targi farmaceutyczne, targi okulistyczne, targi budowlane, targi odzieżowe, targi pracy,  targi mieszkaniowe, targi rolnicze,  targi ślubne, targi kosmetyczne, targi książki, targi edukacyjne, targi wędkarstwa, targi sprzętu jeździeckiego, targi optyczne, targi branży szklarskiej, targi branży kamieniarskiej, targi gastronomii, targi wyrobów spożywczych, targi logistyki magazynowania i transportu, targi wyposażenia hoteli, targi tworzyw sztucznych i gumy, targi komponentów do produkcji mebli, targi gospodarki leśnej, targi kooperacji przemysłowej, targi branży sportowej i rekreacyjnej, targi energii odnawialnej, targi ciepła systemowego, targi zabezpieczeń, targi instalacyjne, targi maszyn i narzędzi o obróbki drewna, targi sprzętu i wyposażenia medycznego, targi techniki motoryzacyjnej, targi technologii i wyposażenia dla edukacji, targi wędkarskie, targi mebli, targi wnętrz, targi ogrodnictwa i architektury krajobrazu, targi myślistwa i strzelectwa sportowego, targi sprzętu pływającego i sportów wodnych, targi kominkowe, targi mechanizacji rolnictwa, targi zbrojeniowe, targi końskie…

Wybrane imprezy targowe w Polsce

Targi Turystyki Weekendowej, Targi Atrakcje Regionów, Targi turystyki Katowice, Targi Atrakcji i Rozrywki, Targi Lato, Międzynarodowe Targi Turystyczne, Międzynarodowe Targi Aktywnego Stylu Życia Go Active, Targi Sprzętu Oświetleniowego Światło, Targi Hodowlane Zagroda, Expo Sweet, Akademickie Targi Pracy, Interbud – Targi Budownictwa i Wyposażenie Wnętrz, Kids Time – Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka, Europoltech – Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa, Food-to-Go – Targi Wyposażenia Produktów dla Gastronomii, Polfish – Międzynarodowe Targi Przetwórstwa i Produktów Rybnych, MT TSL – Międzynarodowe Targi Transportu, Spedycji i Logistyki, Trako – Międzynarodowe Targi Kolejowe, Mobile IT – Targi Rozwiązań IT, E-commerce i Urządzeń Mobilnych, Cavaliada – Targi Sprzętu Jeździeckiego, Międzynarodowe Targi Kontraktacyjne dla Branży Sportowej, Wielkopolskie Targi Mieszkań i Domów, Małopolskie Targi Mieszkań i Domów, Kompozyt Meeting – Targi Technologii i Materiałów Kompozytowych, BRAZINGexpo – Salon Technologii Lutowania i Zgrzewania, INDUSTRYmeeting – Targi Technologii Przemysłowych.

Osoby które tu trafiły, szukały także: atrakcje targowe, atrakcje na targi, atrakcje stoiska targowe, atrakcje na stoiska targowe, stoiska na targach, stoiska wystawiennicze, obsługa stoisk targowych, konferencje Warszawa, targi poznańskie, targi Katowice, targi w Krakowie, konferencje biznesowe, targi Warszawa, konferencje farmaceutyczne, targi 2021, konferencje Kraków, kalendarz targów 2021, stoiska targowe warszawa, zabudowa stoisk targowych.