Nasze eventy: Poznań i Wielkopolska

karykaturzysta Poznań rynek ratusz kolorowe domki karykatury eventy Poznań

Firmowe eventy Poznań i karykatury

W minionych kilkunastu latach karykaturzyści serwisu Karykatury.com wielokrotnie przemierzyli Polskę wzdłuż i wszerz, rysując karykatury na żywo podczas kilkuset imprez i tworząc kilkadziesiąt tysięcy karykatur. Rysowaliśmy w dużych miastach oraz w małych miejscowościach, we wszystkich regionach kraju. Hotele, dworki, pałace i inne miejsca. Ponieważ najważniejszy jest profesjonalizm czyli wypełnienie podpisanej umowy, nie dokumentowaliśmy naszych wyjazdów zdjęciami. Ale z naszych podróży artystycznych wiele zapamiętaliśmy. W cyklu „Nasza eventowa mapa Polski” wymieniamy, czasem też subiektywnie opisujemy miasta i miejsca, do których dotarliśmy. Dziś Poznań.

Poznań wielu osobom kojarzy się z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Nam też, ponieważ rysowaliśmy tu wielokrotnie. Zwykle przez 2, a nawet 3 dni, więc znamy okoliczne hoteliki i (kiedyś też) jeden z położonych bardzo blisko hosteli. W dniach, gdy odbywają się targi, noclegi w Poznaniu szybują w górę. Pomimo takich cen zdarza się, że znalezienie noclegu w promieniu kilku kilometrów na kilka tygodni przed targami, graniczy z cudem. Dlatego któregoś razu nocowaliśmy przez kilka dni bardzo blisko poznańskiego Rynku, dojeżdżając na targi tramwajami. Gdzie jeszcze rysowaliśmy w Poznaniu? Na pewno Hotel Novotel Centrum, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Poznań Plaza, w POSiR – Bowling.

> Wigilia firmowa Poznań

Wielkopolska

Rysowaliśmy też w różnych miejscach na Wielkopolsce, więc tu już musieliśmy dojeżdżać swoim samochodem. Niestety, ceny autostrady (raczej trudno jej uniknąć) z każdym rokiem są coraz wyższe. W woj. wielkopolskim rysowaliśmy też w następujących miastach: Swarzędz, Września, Śrem, Krotoszyn, Turek, Wągrowiec, Koło, Rawicz, Gostyń, Końskie, Kobylnica, Sady k. Tarnowa Podgórnego, Rosnówek (Hotel Delicjusz), Tarnowo Podgórne (Hotel 500), Opalenica (Hotel Remes), Biżyce (Ośrodek Wypoczynkowy Walentynówka), Błażejewko (Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy), Pałac Tarce k. Jarocina, Ostrzeszów (Restauracja Eldorado oraz Hotel Dworek), Kalisz, Piłę, Chodzież, Gniezno, a nawet Licheń.

W następnym odcinku naszego cyklu: Szczecin.

Karykatury na żywo karykaturzyści

Jeśli organizujesz imprezę

którą mógłby uatrakcyjnić szybko rysujący karykaturzysta (firmowy event, spotkanie integracyjne, szkolenie, kongres, itp.) – prosimy o kontakt.
Chętnie przyjedziemy, aby dać radość uczestnikom spotkania, którzy wrócą do domów z wyjątkową pamiątką w postaci profesjonalnej karykatury wykonanej przez znanego karykaturzystę. Umowa, zaliczka, faktura vat.

Tekst i foto: (c) karykatury.com
Na zdjęciu: Rynek w Poznaniu

atrakcje na eventy firmowe

Karykaturzysta na wesele. Poradnik
Zasada jest taka, że karykaturzysta przybywając na wesele, ma zagwarantowane honorarium. Osoba, która go zaprasza, płaci za jego wynajęcie. Konkretnie: za czas pracy (liczbę godzin rysowania), w sporadycznych przypadkach – za liczbę wykonanych karykatur.
>> Cały tekst

Atrakcje na piknik: karykaturzysta
Na karykaturzystów podczas pikniku niemal zawsze jest ogromne zapotrzebowanie – non stop, od początku do końca imprezy. Gdy chcesz mieć na pikniku tę super-atrakcję, lepiej oszczędź na niesprawdzonych atrakcjach, a postaw na świetnych zawodowych karykaturzystów eventowych, którzy narysują dużą liczbę uczestników pikniku. Aby było w sam raz i wielu uczestników pikniku miało szansę na karykaturę, na każdych 150-200. uczestników pikniku…
>> Cały tekst

Eventy. Artysta estradowy czy karykaturzysta?
Jeszcze kilkanaście lat temu, gdy biznes eventów miał się dobrze, choć wciąż w Polsce raczkował, nie było karykaturzystów specjalizujących się w rysowaniu karykatur na eventach. Kandydatów na rysowanie szukano na rożne sposoby (powstawały dopiero pierwsze strony www takich artystów). Ale nawet obecnie nie jest lepiej i w wielu agencjach eventowych wciąż nie słyszano o tym, że na event można zaprosić karykaturzystę.
>> Cały tekst

Rocznica ślubu i urodziny – karykatury na żywo
Honorarium dla karykaturzysty liczone jest od ilości godzin, podczas których rysuje na imprezie (najczęściej 4 – to zależy od uzgodnień i liczby uczestników imprezy). Do tej kwoty dojdzie koszt dojazdu i noclegu – w zależności od odległości jaką musi przejechać na imprezę i pory dnia (zwykle to imprezy wieczorne, więc czasem potrzebny jest też nocleg). Chyba, że do domu ma blisko. Dodajmy przy okazji, że rysujemy w całej Polsce, więc jeśli termin mamy wolny i zaakceptujesz nasze standardowe stawki – wkrótce się spotkamy!
>> Cały tekst

Marketing bankowy i karykaturzysta
– Poszedłem do banku, a (niezależnie od sprawy którą tam miałem załatwić) wróciłem do domu z sympatyczną, niespodziewaną pamiątką. Dla klienta banku to miłe i na pewno zostanie przez niego pozytywnie zapamiętane. Dla banku – jedna z wielu okazji, aby dotrzeć z pozytywnym przekazem oraz z ofertą do klientów.
>> Cały tekst

Profesjonalny karykaturzysta czy miejscowy plastyk?
Część klientów decyduje się na zatrudnienie niedoświadczonego amatora o skromnym talencie, mozolnie rysującego ledwie kilka karykatur w godzinę tylko dlatego, bo… mieszka bliżej miejscowości, w której organizowana jest impreza. Dla decydentów niektórych firm miejsce zamieszkania karykaturzysty jest ważniejsze niż poziom artystyczny wykonywanych karykatur i liczby osób które mogą zostać narysowane.
>> Cały tekst