Atrakcje na bal sylwestrowy

karykaturzysta sylwester atrakcje na event

Ta noc jest tylko jedna w roku i musi być wspaniała! Pożegnanie starego roku, uroczyste powitanie nowego roku z kieliszkiem szampana w dłoni, obok najbliższej osoby. I szampańska zabawa do białego rana wśród rozbawionych osób, z miłym towarzystwie, w miłej atmosferze i specjalnie udekorowanych wnętrzach

Wyjątkowe atrakcje na Sylwestra

Organizatorzy bali sylwestrowych wiedzą jak zadbać o wspaniałą zabawę gości. Wiedzą bowiem, że świetna zabawa sylwestrowa, znakomity nastrój jej uczestników zależy od atrakcji, jakie przygotowano. Catering czyli wyżywienie, do tego świetna muzyka (zespół lub DJ), miły wystrój sali. Dla wielu organizatorów Sylwestra to już wszystko co niezbędne, aby wszyscy świetnie się bawili.

Ale część organizatorów zabaw Sylwestrowych poszukuje dodatkowych, oryginalnych atrakcji, które sprawią, że ta jedyna noc roku stanie się wyjątkowa i zapadnie w pamięci. Szczególnie, gdy kwota, jaką płacą osoby za bal, nie jest mała. Takie osoby oczekują czegoś specjalnego, co je pozytywnie zaskoczy.

Wyjątkowa zabawa, to wyjątkowe atrakcje

Karykaturzysta eventowy (jest taki zawód) zapraszany jest wszędzie tam, gdzie uczestnicy imprezy mają się świetnie bawić. Mają wrócić do domu w świetnym nastroju, w dodatku wracają z pamiątką. Dowcipną podobizną – swoją, lub wspólną – z „drugą połówką”. Taka artystyczna pamiątka jeszcze długo kojarzy się z miejscem, w którym powstała i ze świetną zabawą. Na przykład z balem Sylwestrowym w hotelu X.

karykatury wesele przykłady karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Atrakcje na Sylwestra. Może dowcipna karykatura małżeństwa?

Sylwester w pracy

Szczepan Sadurski, w Nowym Jorku nazwany najszybszym karykaturzystą świata, zapraszany na imprezy zamknięte w całej Polsce. Czasami też rysuje w innych krajach (od Europy, po Amerykę i Australię) – tam, gdzie potrzebny jest fachowiec odpowiedniej klasy. Ten znany karykaturzysta nie pamięta, kiedy ostatnio Sylwestra spędził w gronie rodzinnym.

– Od zawsze Sylwestra spędzam w pracy. Często są to wyjazdy w Polskę, więc do domu wracam już 1 stycznia. To nie jest tak, że wyjątkowe bale sylwestrowe organizuje się tylko w Warszawie i dużych miastach.

Nie tylko Sadurski, zapraszany do programów telewizyjnych, którego dowcipne rysunki od lat publikuje prasa, ma tej nocy pełne ręce roboty. Karykaturzysta eventowy, to szalenie rzadki zawód, więc w tę noc pracują też inni artyści. Ceny są  różne, bo oprócz zawodowców w Sylwestra rysują też amatorzy. Jedno jest pewne: najlepsi fachowcy eventowj branży, nie tylko piosenkarze i muzycy, w Sylwestra pracują, aby inni w tę noc świetnie się bawili.

Kto zaprasza najlepszych karykaturzystów eventowych na Sylwestra?

– Oczywiście ci organizatorzy, którym zależy na jak najlepszej zabawie gości – mówi Sadurski. – I ci, którzy szukają czegoś wyjątkowego, czym można wszystkich zaskoczyć. Wciąż pokutuje przekonanie, że karykaturzysta na wykonanie jednej podobizny potrzebuje co najmniej kwadransa. Tymczasem u mnie jest to 100 sekund. To przekonuje tych, którzy szukają wyjątkowej atrakcji na Sylwestra i początkowo sądzili, że karykaturzysta to kiepski pomysł.

karykaturzysta na weselu karykatury atrakcje na firmowy event atrakcje na wesele

Karykatury na żywo – atrakcja nie tylko na Sylwestra

Dobry fachowiec czy tani?

Nie każdego organizatora Sylwestra stać na karykaturzystów z najwyższej półki. Kilka lat temu znany podwarszawski hotel wstawiał ogłoszenia do internetowych serwisów ogłoszeniowych i wysyłał maile do młodych, początkujących plastyków. Próbował zachęcić młodych miłośników rysowania oraz studentów uczelni plastycznych, aby podszkolili swe umiejętności na sylwestrowym balu, na którym będzie kilkuset uczestników. Nie wiadomo, ilu kandydatów skorzystało z zaproszenia i czy uczestnicy balu byli zadowoleni z jakości artystycznej obrazków, na których zostali uwiecznieni. Jedno jest pewne:  organizatorzy sylwestrowych bali na najwyższym poziomie nie mogą sobie pozwolić na niezadowolenie i rozczarowanie gości. Zapraszają wysokiej klasy, wielokrotnie sprawdzonych karykaturzystów eventowych.

Ile to kosztuje i kiedy pomyśleć o karykaturzyście

– Niektóre terminy mam zajęte na 2 lata przed planowaną imprezą – mówi Sadurski, jeden z najszybszych karykaturzystów świata. – Z Sylwestrem jest inaczej, ale o zaproszeniu najlepszych fachowców branży trzeba pomyśleć na ileś tam miesięcy przed 31 grudnia. Ci, którym się wydaje, że znajdą fachowca na kilka tygodni przed Sylwestrem, często są zawiedzeni. Muszą zrezygnować z pomysłu lub z konieczności, rozmawiają z tymi, którzy jeszcze mają ten wieczór wolny.

Faktycznie, to nie kwestia wysokości honorarium jest tu najważniejsza, lecz to, czy fachowiec ma jeszcze wolny termin. Różnice w cenach poszczególnych artystów nie są duże, za to różnice w poziomie artystycznym – ogromne. Warto o tym pamiętać, nie tylko planując Sylwestra, ale i inne eventy.

Karykaturzysta na Sylwestra: (c) Karykatury.com

> Jeśli chcesz zaprosić karykaturzystę