Atrakcje na bal sylwestrowy – może karykaturzysta?

karykaturzysta sylwester atrakcje na event

Atrakcje na bal sylwestrowy

W ostatnich latach tylko raz przywitałem Nowy Rok w rodzinnym gronie. Pomijając ten jeden wyjątkowy przypadek, śmiało można powiedzieć, że Sylwestra spędzam… w pracy. Ostatni był wyjątkowy, gdyż postanowiła zaprosić mnie… Polonia australijska. Wcześniej były bale sylwestrowe w Warszawie, w górach, na Mazurach… Bo organizatorzy tego jedynego, wyjątkowego balu w roku, starają się zapewnić jego uczestnikom niecodzienne atrakcje. Dlatego wiem, że gdy zbliża się koniec roku, znów odbiorę kilka zapytań w związku z możliwością rysowania karykatur w Sylwestra.

Oczywiście każdy organizator takiego balu liczy pieniądze, więc ci którzy mieli nadzieję na wyjątkową cenę (czyli wyjątkowo niską) albo dają sobie spokój z zaproszeniem karykaturzysty albo szukają kogoś taniego czyli amatora. Zostają więc ci (najczęściej są to właściciele hoteli), którzy wiedzą, że fachowiec ma swoją cenę. I tylko ten, który myśli o Sylwestrze z odpowiednim wyprzedzeniem i szybko podejmie decyzję oraz wpłaci zaliczkę, będzie miał niżej podpisanego na swoim balu. Wszyscy kolejni, cóż – będą musieli szukać dalej.

Bal Sylwestrowy ma swój urok i swoją wyjątkowość

Wyjątkowa kreacja, fryzura i makijaż (to panie), z rzadka zakładany garnitur, i szarmanckie traktowanie swych małżonek (to panowie), suto zastawione stoły, taneczna muzyka i obowiązkowy szampan otwierany o północy. Atmosfera inna niż podczas innych uroczystości, podczas wszystkich innych dni roku. Zdarzają się i inne atrakcje sylwestrowego wieczoru, ale ci którzy zaprosili profesjonalnego karykaturzystę (podkreślam: profesjonalnego, a najlepiej karykaturzystę eventowego), nie żałują potem tej decyzji. Bo oprócz wrażeń uczestnicy balu sylwestrowego wrócą do domów z wyjątkową pamiątką, która z uśmiechem wprowadzi ich w Nowy Rok.

Jak to wygląda u mnie? Oprócz wspomnianego, podniosłego nastroju panującego przez cały wieczór oraz rozbrzmiewających non stop starych i nowych przebojów, jest podobnie jak na innych imprezach, na których rysuję. Kilka minut i para (najczęściej mąż z żoną) wybuchają śmiechem na widok swoich podobizn. Na krótko przed północą wszyscy wracają do stołów, aby powitać nowy rok lampką szampana. Jest i szampan dla mnie, choć życzenia i pocałunki z nieznajomymi, mimo że miłe, nie są w stanie zastąpić obecności najbliższej rodziny. Jakieś 20 minut po północy znów zajmuję swoje stanowisko, ale chętnych na karykaturę jest już sporo mniej niż w „starym roku”.

karykatury wesele przykłady karykaturzysta na wesele atrakcje weselne

Najlepszą pamiątką jest dowcipna karykatura pary

Gdy wspomnieniami wracam do moich Sylwestrów z karykaturą,

przypominam sobie niektóre wydarzenia. Raz GPS umieszczony w moim samochodzie pokierował mnie na szczyt ośnieżonej góry gdzieś odludziu i droga się urwała. Gdy wróciłem na dół, na najbliższej stacji paliw dowiedziałem się, że cel mojej podróży jest… 100 kilometrów dalej. Raz podpity jegomość był zdegustowany, że facet który go rysuje, do czarnych spodni i butów założył skarpetki w kolorze innym niż czarny, więc poczuł się w obowiązku uczyć mnie savoir vivre’u.

Innym razem wyjątkowo skończyłem rysowanie przed północą, po czym wskoczyłem do samochodu i prawie zdążyłem, bo dokładnie w północ wjechałem do garażu. Albo innym razem, gdy wraz z kimś od organizatora balu, w środku nocy kroczyłem po kolana w śniegu kilkaset metrów w górę do domku, w którym miałem przenocować. Tak, Sylwester jest wyjątkowy…

Aby zapytać o cenę i dostępność terminu – NAPISZ.

Tekst: (c) Szczepan Sadurski – karykatury.com
Przeczytaj też: Atrakcje na bal karnawałowy


DOWCIPY sylwestrowe

Fąfara zwraca uwagę żonie:
– Kochanie, powinnaś częściej sprzątać w mieszkaniu. Dzisiaj znalazłem na tapczanie sporą pajęczynę! Musiałem ją zmieść zmiotką na szufelkę i wrzucić do pieca.
– Coś ty zrobił!? Przecież to była moja suknia na bal sylwestrowy!

•  •  •
W Nowy Rok podpity Fąfara wraca do domu z balu sylwestrowego autobusem. Staje przy kasowniku, a po chwili jakaś kobieta zwraca się do niego, trzymając w ręku nieskasowany bilet:
– Czy można?…
– Wybaczy pani, ale w autobusie nie tańczę!

•  •  •
Noc sylwestrowa. Wybija północ; zakochana para pogrąża się w namiętnym pocałunku.
– Powiedz, kochanie – szepcze chłopak – czy jestem pierwszym, którego całujesz w ten sposób?
– Oczywiście, najdroższy. W tym roku pierwszym!

•  •  •
Pierwszego stycznia Fąfara wraca z żoną z balu sylwestrowego. Teściowa wita go już od progu mieszkania:
– Ileś wypił, draniu?
– Nie pamiętam, przecież to było w zeszłym roku!

•  •  •
Nastolatek pyta swoją dziewczynę:
– Co powiedział twój stary na to, że wróciłaś z balu sylwestrowego dopiero drugiego stycznia?
– Nic. On wrócił jeszcze później niż ja.

•  •  •
Przed sylwestrowym balem maskowym żona pyta męża:
– Co mam włożyć, żeby nikt mnie nie rozpoznał?
– Nie wkładaj peruki, nie przyklejaj sztucznych rzęs, zostaw gąbkę, którą zawsze uzupełniasz biust, zostaw gorset, którym ściskasz brzuch i zrezygnuj z makijażu. Jestem przekonany, że na pewno nikt cię nie rozpozna!

•  •  •
Fąfara pyta swego nieśmiałego kolegę:
– Podobno na balu sylwestrowym oświadczyłeś się dopiero co poznanej dziewczynie?
– To prawda.
– Jak do tego doszło?
– Tańczyliśmy z sobą przez cały czas i tuż przed samym powitaniem Nowego Roku zabrakło mi tematów do rozmowy, więc ją zagadnąłem, a ona się zgodziła!

•  •  •
Nazajutrz po świętach Bożego Narodzenia Fąfara mówi do żony:
– Przypominam ci kochanie, że mamy iść na bal sylwestrowy. Czy mogłabyś zacząć się ubierać?

•  •  •
– Jaki jest cel organizowania balów sylwestrowych?
– Są trzy cele: szukanie kandydatki na żonę, pilnowanie własnej żony albo oglądanie się za cudzą.

•  •  •
Rozmowa na balu sylwestrowym:
– Kto to jest ta dziewczyna, z którą stale tańczysz?
– To moja druga żona.
– Tak? A co się stało z pierwszą?
– Nic, zostawiłem ją w domu.

Dowcipy za zgodą: miesięcznik Dobry Humor, Wydawnictwo Superpress

sylwester atrakcje bal sylwestrowy

Humor sylwestrowy 😉

Ciekawostki o Sylwestrze

* Sylwester – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od łacińskiego przydomka silvestris („człowiek żyjący w lesie”, „dziki”). Istnieje dziesięciu świętych Sylwestrów, patronów tego imienia. Święty Sylwester, którego imię związane jest z nocą 31 grudnia, jest patronem zwierząt domowych.

* Według stanu na koniec 2012 r., w Polsce było zameldowanych 57.373 mężczyzn o imieniu Sylwester. W tym prawie 3900 było urodzonych 31 grudnia. Najwięcej Sylwestrów było zameldowanych w województwie mazowieckim (10.293), łódzkim (6.692) i śląskim (4.714). Najmniej licznie Sylwester występuje w grupie wiekowej do 18 lat (niecałe 5 tys.) oraz w grupie powyżej 65 lat (niecałe 4 tys. osób).

* Żeński odpowiednik imienia Sylwester, to Sylwestra.

* 31 grudnia imieniny obchodzą nie tylko Sylwester i Sylwestra, ale też” Katarzyna, Donata, Mariusz, Paulina, Sebastian i Melania.

* Najsłynniejszy na świecie Sylwester, to oczywiście amerykański aktor Sylwester Stallone.

* Przysłowia o Sylwestrze:
Na święty Sylwester mroźno – zapowiedź na zimę groźną.
Dzień sylwestrowy pokaże czas lipcowy.
Czy rok był suchy, czy było błoto, nigdy w Sylwestra nie będzie padało złoto.
W noc sylwestrową łagodnie, będzie kilka dni pogodnie.

* Nowy Rok jako pierwsi na świecie witają mieszkańcy Wyspy Kirimati. W Polsce jest wtedy godzina 11:00.

* Cesarz Juliusz Cezar ustalił pierwszy dzień stycznia jako początek nowego roku. Wprowadził wtedy nowy kalendarz, zwany od jego imienia kalendarzem juliańskim.

Osoby które tu były, szukały także: sylwester w górach, sylwester oferty, sylwester 2020, sylwester nad morzem, sylwester bieszczady, sylwester fajerwerki, sylwester góry, sylwester hotel, sylwester inaczej, sylwester mazury, karykatury w hotelu, sylwester na mazurach, sylwester warszawa, sylwester w Zakopanem, sylwester 2020 warszawa, karykaturzysta wisła, karykaturzysta w hotelu.