Atrakcja na event – konkurs na karykaturę szefa

karykaturzysta karykatury eventy imprezy atrakcja bna event atrakcje

Atrakcja na event Warszawa, cała Polska

Co jakiś czas pojawiają się kolejne ciekawe pomysły, które urozmaicają event i mają związek z uczestnictwem karykaturzysty. Niedawno pojawił się pomysł na mini-show, konkurs na scenie, polegający na narysowaniu karykatur szefostwa firmy. Efekt wszystkim się podobał. Jak takie coś zorganizować?

Konkurs na karykaturę

Po pierwsze, osoba (osoby) która ma być narysowana, winna mieć do siebie dystans. Bo przecież zobaczy swoją podobiznę, dosyć nieudolnie (nieprofesjonalnie) narysowaną przez któregoś z pracowników / uczestników eventu. I wszyscy to zobaczą, będą się śmiać. Z drugiej strony, potencjalni uczestnicy konkursu mogą się obawiać konsekwencji (a jak szef zapamięta, że to ja narysowałem mu kulfona i będzie miał pretensje?).

Jeśli powyższe sprawy nie będą stanowić problemu, dodajmy że na uczestników konkursu karykatury czekają nagrody (w tym nagrody pocieszenia). A poza tym to luźny event wieczorny z drinkami, konkurs będzie miał miejsce w środku imprezy, więc wszyscy są na luzie, a zabawa gwarantowana.

Kiedy zrobić konkurs?

Już wiemy – nie na początku imprezy. Gdy nie koliduje to z innymi atrakcjami (np. głośna muzyka) czyli gdy frekwencja będzie dosyć dobra. Chodzi zarówno o kandydatów do uczestnictwa w konkursie, jak i publiczność.

karykaturzysta warszawa karykatury atrakcje na event imprezy firmowe

Atrakcja na event Warszawa

Kto poprowadzi konkurs?

Na pewno warto uzyskać wsparcie profesjonalnego karykaturzysty eventowego. Im lepszy, bardziej znany (np. z telewizji, mediów) – tym lepiej. Przed eventem podpowie co należy przygotować, jak ma wyglądać konkurs, ile trwać, itp. Na pewno chętnie poprowadzi taki konkurs z mikrofonem w dłoni. A ponieważ i tak uczestniczy w evencie, rysując przez kilka godzin dowcipne podobizny uczestników, więc nie trzeba go zapraszać specjalnie jako atrakcję wieczoru.

Gdzie zorganizować konkurs?

Pewnie obawiasz się, że skoro event będzie się odbywać daleko, karykaturzysta nie dojedzie. Dla karykaturzysty eventowego dojazd nie stanowi problemu, jeśli wszystkie sprawy zostaną przygotowane i uzgodnione. Główny problem (jak zwykle), to pytanie, czy ma wolny termin. Dlatego takich spraw lepiej nie planować na ostatnią chwilę.

karykaturzysta karykatury eventy imprezy atrakcja bna event atrakcje

Podsumowanie

Ten tekst nie ma być szczegółowym opisaniem takiej atrakcji, lecz formą zachęty do przeprowadzenia czegoś takiego na kolejnych imprezach. Atrakcja jest oryginalna i nieskomplikowana do przeprowadzenia, szczególnie jeśli zostanie zorganizowana pod okiem profesjonalnego, doświadczonego karykaturzysty. Do tego śmiałego, elokwentnego i obeznanego w występach przed publicznością. Bo nikt nie lubi „drętwych”, nieudanych atrakcji na firmowym evencie.

Jeśli Twoje firma planuje event, planuje na nim profesjonalne rysowanie karykatur przez dobrego karykaturzystę eventowego, może warto rozważyć tego typu dodatkową atrakcję. Lub podobne, które czasem przeprowadzimy na tego typu imprezach.

Przykłady:
– publiczne wykonanie karykatury na scenie,
– rysunkowy quiz, kalambury dla uczestników,
– nauka rysowania karykatur i ocena wykonanych prac
– inne, których tu nie zdradzimy.

Nagrodami mogą być np. książeczki z dowcipnymi rysunkami karykaturzysty prowadzącego atrakcje, wykonanie karykatury osobom nagrodzonym, zaraz po atrakcjach na scenie, albo też dowolne nagrody ufundowane przez firmę.

Jak taka atrakcja ma wyglądać? Wiele zależy od rodzaju i miejsca eventu, od różnych okoliczności, od pomysłów i życzeń związanych z planowaną atrakcją. Chętnie doradzimy.

Zapraszamy do > kontaktu

Atrakcja na event Warszawa, Poznań, Wrocław, cała Polska